K&N filter

K&N filter

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav ekipa,
Upravo sam se koristio searchom trazeci neki vodic za filtere , uzalud !
Pa evo hajde da rijesimo dileme i misterije vezane za K&N filter,jedni kazu dobija se snaga,drugi kazu nema nista od toga,onda cujem smanjuje potrosnju goriva pa zatim neko kaze kako je to samo dezinformacija,dobije se ljepsi zvuk to je jedina teorija koja nije potuce,zar je samo to istina? Pa hajde neko ko se razumje neka nam ispise "STA DOBIJAMO UGRADNJOM K&N FILTEROM"?

Koje vrste filtera imamo,sta koji filter doprinosti,koji meni preporucujete u Corsu 1,4i Benzin i sl?

LP
 
Početnik
dodji kod mene, ako znas sta znaci ubrizgavanje na motorima i koji su parametri bitni da ti pokazem na DEMO standu razliku izmedju KN i "obicnog" filtera.

generalno dobivas veci i laksi prtok zraka


laksi protok zraka = brzi odziv na gas

veci protok zraka = vise snage jer zrak + benzin je snaga ( dobro ovde ide i ugao paljenja ali.. )
 
Član
Znaci zakljucili smo da dobijam snagu,vjerovatno 1-2 KS , ok
Dobijam za nesto bolji zvuk i to je ok
Sta je sa potrosnjom,raste smanjuje se?

I koji mi filter preporucujes u Corsu?
 
Član
Ja sam cuo da se smanjuje potrosnja goriva ali neznam koliko je to tacno. :icon_question:
 
Početnik
Outrage je napisao(la):
Znaci zakljucili smo da dobijam snagu,vjerovatno 1-2 KS , ok
Dobijam za nesto bolji zvuk i to je ok
Sta je sa potrosnjom,raste smanjuje se?

I koji mi filter preporucujes u Corsu?

panel = najjednostavnije rjesenje , najjednostavnija instalacija, najjeftiniji

"gljiva"= nesto komplikovanije rjesenje, veci dobitak snage , veca cijena..
 
Član
Upravo za dobio preporuke od "Micky.a" za tebe Muha !

Moze i meni cijena panela za Corsu B 1.4i ?
 
Član
Ma trosit ce ti vise barem 2 puta jer ce uvjek u turi bit promjeniti ces stil voznje zbog zvuka pa uvjek po gasu i onda se dobija na potrosnji tj. dupla se haha! A povecanje snage na tvom motoru pomocu panela ili gljive ja mislim i da nepostoji osim sto ce ti stopat kad ti se ugrije ako ga neizolujes ili izbacis vani jer gljiva=bolji protok zraka= vreli zrak u vecoj kolicini=sporije auto stopa itd... Panel od K&N-a kupis i dobijes malo bolji odaziv gasa malo bucni motor i to ti je to! Na zamjetno povecanje snage s tim motorom obrati se SM-chiptuning-u! ;)
 
Član
Ne trazim neko pretjerano pojacanje motora samo pitam da znam ! Mislim da sam se nasao sa panel filterom pa cemo cekat muhu da mi javi koliko para ;) dobijem malo zvuka i taj bolji odziv gasa se moze gledati kao jedan vid bolje vuce ;) a da li ja s tim dobijam 2 konja vise ili ne nije toliko bitno :)

Hvala vam na korisnim savjetima !
 
Član
meni se dosta poboljsao zvuk i ja nisam mogao vjerovat ali mi se i potrosnja smanjila:cool:
 
Član
kod mene gljiva,ali mi je dosta ljudi reklo da je panel bolji ,pa vidi jos da ti neko kaze iz licnog iskustva ko ima panel
 
Član
OK svakako cu se raspitati jos malo :) a i ne ocekujem neke ogromne prednosti od filtera koji kosta nekoliko maraka ;) ali hocu da znam sta kupujem !

Hvala momci !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top