Izduvna grana gori....

Izduvna grana gori....

slikaj Igy pa postavi,da kolege znaju o cemu se radi,na kom mjestu puca,da nemisle da je od cimanja motora i tome slicno
 

IGY

Član
AldinShpura je napisao(la):
slikaj Igy pa postavi,da kolege znaju o cemu se radi,na kom mjestu puca,da nemisle da je od cimanja motora i tome slicno

dobro si vala slikacu ujutru, ti si drugu mjenjao, i sa nje odpao komad, ovu trecu ja sam zamjenio i opet na istom mjestu samo je sad samo ciza mala
 
Član
Uzmi sebi rosfrajnu i rijesio si problem sa pucanjem :) To moze raditi ako ti je manji "fi" rupe u odnosu na izuvne kanale na glavi motora, pa da zato puca od velike teperature. Isto tako moze biti da puca zato sto je los fabricki odliv grane pa tu bude tanka stijenka i onda izgori od visoke temperature izduvnih gasova... Moja preporuka da sebi iuradis od inoxa granu ili da je kupis i rijesi ces problem sa pucanjem... Ako tu budes vario opet ce pucati kasnije pored vara tu gdje si vario...
 

IGY

Član
rs turbo, za tu od inoxa dok napravim ili kupim mogu i motor zamjeniti :) treba mi neka low budget solucija

Aldine ma kakvi do tebe, cak i sarafi hodaju ko veliki nema pucanja vise hehehe
da svaka na istom mjestu
 
Član
ako ti treba nekog niskog budzeta solucija onda uzmes ovako... Zeljezo debljine 3-4mm i napravis oblik prema dihtungu izduvne grane i izbusis, tako i donji na cijevi. Onda odes i kupis koljena i cijev i napravis sam svoju izduvnu granu. Koljeno ti dodje (bar kod nas) 1.60 KM po komadu "fi" 42, stijenka malo jace od 2mm. A cijev vala 30 KM 6 metara :D ostane ti cijevi da napravis jos i kavez sebi u autu :D Ova te nebi trebala izaci vise od 60 KM... To ti je najnize sto moze biti :D
 
IGY je napisao(la):
pa bice da je fabrikcka neka greska, jer sve na istom mjestu pucaju

jel jos neko imao slicnih problema na 1.4 masinama polo, ibiza, golf 3, sve je to isto go*no drugo pakovanje...

i meni je vrijeme mijenjat izduvnu granu rekao mi majstor ovo ljeto obavezno, masina mi je 1.4 i nemam zastite ispod motora i vrlo moguce da je to pospjesilo pucanju same grane.

a prevaljenih ima 204xxx hiljade km
 
ja koliko sam shvatio to to je treca izduvna, i svaku si uzeo polovnu?
ako je tako uzmi novu i ugradi, meni je bila otisla izduvna, uzmem novu i evo vec peta godina.:cool:
 
Član
Grana moze da pukne i ako su ti losi nosaci motora pa motor ima velike vibracije i pomeranje, kad je grana zagrejana ona lako moze da pukne... Kakvi su ti nosaci? Kod mene je bas zbog toga pukla jednom...
 
skini katalizator,brat je tako mijenjao na svom autu dok nije skinuo,izgleda zadrzava toplotu(nema protoka),a pokusaj na slijedecoj navariti kakav zastitni lim u slucaju da ti odnekle prsce vode kako kazu na granu kad je ugrijana(kod mene je to bilo na golfu preko grane,mada sluzi za grijanje zraka na usisu ali kada sam skinuo jednom prilikom ispod je grana bila kao nove,nije se uopste prljala jer je oklopljena od vanskih uticaja)
ako nista onda pokusaj improvizovati granu od drugog motora,mozda od 1.6,nikad nisam cuo da je kod njih grana riknula... :icon_rolleyes:
 
Top