Istina o plesaču iz Ferhadije. Ko je za da se skupe pare i odnesu?

Istina o plesaču iz Ferhadije. Ko je za da se skupe pare i odnesu?

Član
Ismijavali su ga, šprdali se sa njim, pravili mu probleme... Pričali da je narkoman, pa da sakuplja novac za narkomane, pa da je na odvikavanju od droge i da ga njegov ples spašava na neki način... Pa je onda slomio ruku i krenule su priče po gradu kako je upao probleme, kako se bavi i drugim poslovima, osim što "glumi gradsku ludu" na ovom dvoru zvanom Sarajevo.

Onda je na javnim mjestima na kojima je plesao, postavio jednu simpatičnu poruku: "Tražim srodnu dušu." To je bio novi "materijal" za nove provokacije na račun njega. Čak bih viđao da mu i policija ponekad zna praviti problem. A ko je zapravo on, plesač iz Ferhadije!?





Suvad Veletanlić je kreator i osnivač novog plesa, za kojeg tvrdi da je kombinacija Kung Fu i Taekwondoo vještina, nazvanog "Jii Coouu" ples. Pored toga se bavi i svim grubim i teškim poslovima, kao što je kopanje, čišćenje, građevinski i ostali poslovi. U slobodno vrijeme, bavi se plesom, piše i voli da kuha (kada za to nađe sredstva). Njegova najveća životna želja je da nađe srodnu dušu sa kojom će da živi.

Iako se osjeća veoma usamljeno, tužno i nemoćno, pronalazi snagu da se bori sa svim okrutnostima na koje je naišao u svome životu. Rođen je i odrastao u Sarajevu, gdje je kako kaže "odrastao bez roditelja, prepušten sam sebi." Tužna sudbina ovog mladog čovjeka ga je natjerala da bude beskućnik i da živi u ostavi jednog internet kluba na Baščaršiji.

U životu ga nikada ništa nije bilo stid uraditi, pa tako sa ponosom pokušava na pošten način da zaradi za života. Njegov ples Jii Coouu predstavlja novi način plesanja uz techno, ali i druge vrste muzike bez korištenja droga i za borbu protiv korištenja istih. Pun snage i pozitivnog duha, prkosi vremenu i narodu koji stvara predrasude o ljudima i prije nego što ih upozna i kao takav postaje prepoznatljivim simbolom ovoga grada.

Stoga, idući put kada prošetate najprometnijom pješačkom zonom ove naše nam metropole i kada ugledate Suvada kako pleše, podržite ga u njegovoj borbi sa životom i sudbinom i pokažite mu da ga podržavamo. Definitivno je zaslužio nakon mjeseci i mjeseci poniženja, nagađanja i predrasuda koje su stvorene i vezane za njegovo ime i prezime.

Ne, on nije čudak, on je heroj svoga doba!

<iframe src="http://player.vimeo.com/video/28384331?title=0&byline=0&portrait=0" width="400" height="225" frameborder="0"></iframe><p><a href="http://vimeo.com/28384331">IndieSpot.TV: Suvad Veletanlic</a> from <a href="http://vimeo.com/user3039753">Edin Gacic</a> on <a href="http://vimeo.com">Vimeo</a>.</p>
 
Početnik
RE: Istina o plesaču iz Ferhadije

Jbt sto ti je rec balkan jebeni,vecina nevidi dalje od nosa,i nemoze da prihavati drugacije ljude..meni ga je bas nesto zao,vidi kako zivi bori se za zivot i to na posten nacin,ali nadje se tatin sin da pljuje da ga ponizava itd..Covjek je bas LEGENDA ;)
 
Član
RE: Istina o plesaču iz Ferhadije

interesantan covjek, uvijek me pozdravi kako vazda sjedim ispred radnje, kad god prodje, samo naprijed drug bori se ;)
 
Član
RE: Istina o plesaču iz Ferhadije

ne kaze se dzaba da smo jos uvijek jedno veliko selo, koje je prividno urbano i 'kulturno'..

ljudi puni predrasuda (uglavnom losih , inace sto nebi za nekog pomislio da je extra covjek , kao sto uglavnom pomislis da je los tek onako bez razloga ?), povrsni i providni....ima onih vjerujem koji ga ismijavaju a gore zive od njega samo se 'stide sebe'...
da je neki narkobos ili 'gazda' svi bi ga tapsali po ramenu dok im placa pise, bez da kontaju cim se on bavi i sl...

ne znam samo sta bi pomislo prosjeca seljak (sto vecina objektivno jeste) iz bosne da ode u london, new york, milano, paris i sl...
jos covjek stvara nesto novo, urbano, kreativno i sta sve ne...al de ti to objasni tatinim sinovima i kcerima i ostalom koji se uglavnom 'slepaju' uz takve, kojima je seka aleksic vrh umjetnosti pa napune skenderiju u rekordnom roku ..?!
 
RE: Istina o plesaču iz Ferhadije

Ovako sarajevska raja prolaze a doslje nam uzimaju poslove i vode drzavu , suvad mi je uvijek bio "lud" momak , trudi se , nisam znao da i pored ovoga radi poslove raznorazne sad mi je i jos drazi , ja evo imam prijedlog da mu odradimo malo sponzorstvo da vidi da neko i misli na njeg , znaci da se skupimo sa foruma da svak da koliko moze marka dvije pet nebitno i da mu obucemo BH Tuning maicu da jedan dan plese u njoj a mi cemo mu dati kovertu sa parama da mu bar malo dignemo zelju da nastavi i da se i dalje bori jer covjek kako kaze nesretan je a sigurno bi mu dobro doslo stotinjak maraka
 
Početnik
RE: Istina o plesaču iz Ferhadije

Mi smo jedno veliko ograniceno(mentalno) selo koje nije spremno niti sposobno da prihvati nove trendove.Samo znam da ovom covjeku i hiljadam slicnih u BiH skidam kapu i zelim svu srecu u zivotu jer to su ljudi koji se bore.On na bilo koji nacin pokusava da zaradi svojim rukama i djelima i bori se a ne kao obicne ljenstine kojih ima jos veci broj koji nece prstom da maknu a ocekuju dosta.Zato Suvade zelim ti svu srecu i radost u zivotu.
 
Član
RE: Istina o plesaču iz Ferhadije

Little Dragon je napisao(la):
Ovako sarajevska raja prolaze a doslje nam uzimaju poslove i vode drzavu , suvad mi je uvijek bio "lud" momak , trudi se , nisam znao da i pored ovoga radi poslove raznorazne sad mi je i jos drazi , ja evo imam prijedlog da mu odradimo malo sponzorstvo da vidi da neko i misli na njeg , znaci da se skupimo sa foruma da svak da koliko moze marka dvije pet nebitno i da mu obucemo BH Tuning maicu da jedan dan plese u njoj a mi cemo mu dati kovertu sa parama da mu bar malo dignemo zelju da nastavi i da se i dalje bori jer covjek kako kaze nesretan je a sigurno bi mu dobro doslo stotinjak maraka

Super ideja ja sam ZA
:cool:
 
Početnik
RE: Istina o plesaču iz Ferhadije

I ja isto 5km odma cu uplatit samo dajte broj racuna
 
Početnik
RE: Istina o plesaču iz Ferhadije

Sad cete me napast ali ajdemo ovako.Takodje tvrdim da je dragonova ideja super ali zar nije prece da vi tih 1,2,5,10km uplatite na neki od racuna osoba koje se bore za zibot i kojima su potrebne transplantacije nekog od vitalnih organa.Znaci nisma hejter niti ista ali malo razmislite o prioritetima i meni je zao momka ali on je hvala Bogu zdrav i bori se ali sta je sa djeom koja kojoj treba jetra,bubreg i sl.Po meni to su nasi prioriteti i hvala dragom Bogu Suvad je zdrav i nasao je kakav takav nacin da se izdrzaje cak vidi se da ima i za cigare..Ali ta djeca su u zivotnoj opasnosti.

Napadajte koliko hocete ali nisam ni hejter niti ista i ja bi volio da momak uspije i da rijesi sve probleme ali ja samo ukazujem na prioritete :icon_smile:
 
Član
RE: Istina o plesaču iz Ferhadije

ja sam za, od sad svaki put kad ga vidim u ferhadiji ima od mene makar marku...
 
RE: Istina o plesaču iz Ferhadije

Ta djeca sto skupljaju te pare 99% njih i dobije te pare i skupi se , sam sam do sad dao oko 100km za tu djecu sto se lijece , kad god ih vidim ubacim i dam , tacno je da to je bolje ali to je vec razradzen sistem ljudi daju pare doniraju i skupe sto znaci nije nikakav problem , a kod Suvada se ne radi o 100.000km ili vise nego eto samo malo da mu dignemo moral da skupimo nesto para i naravno da ne bude kao da smo mu dali da i on uradi tu sitnicu za nas , ja nemam bas vremena da pravim te racune i da se zaebajem ali evo ako neko ima ili jos bolje uzivo pare da se skupe ja sebe stavljam na popis a vi samo edit rokajte

Little Dragon - 10km
 
Član
RE: Istina o plesaču iz Ferhadije

0g1 je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
Ovako sarajevska raja prolaze a doslje nam uzimaju poslove i vode drzavu , suvad mi je uvijek bio "lud" momak , trudi se , nisam znao da i pored ovoga radi poslove raznorazne sad mi je i jos drazi , ja evo imam prijedlog da mu odradimo malo sponzorstvo da vidi da neko i misli na njeg , znaci da se skupimo sa foruma da svak da koliko moze marka dvije pet nebitno i da mu obucemo BH Tuning maicu da jedan dan plese u njoj a mi cemo mu dati kovertu sa parama da mu bar malo dignemo zelju da nastavi i da se i dalje bori jer covjek kako kaze nesretan je a sigurno bi mu dobro doslo stotinjak maraka

Super ideja ja sam ZA
:cool:

i ja sam za :)
 
Top