Ispunjena zelja, bmw e30 325i

Ispunjena zelja, bmw e30 325i

Član
Citiram "Stari volan je bio toliki ogavan i velik, da sam morao to odmah promjeniti, do boljeg." kada bi ljudi samo malo više čitali :lol:

Kakve ćeš amortizere koristiti za te opruge :icon_question:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Citiram "Stari volan je bio toliki ogavan i velik, da sam morao to odmah promjeniti, do boljeg." kada bi ljudi samo malo više čitali :lol:

Kakve ćeš amortizere koristiti za te opruge :icon_question:

Sticem dojam da ih dosta nije ni u skolu islo, pa da ne zna citati.

A za amortizere jos uvijek ne znam, ima vremena do proljeca, rijesit ce se vec nesto.

Ako nista, idem na drugu opciju - gewinde, al otom-potom ;)
 
Član
Ako su ti loši tvoji amortizeri, onda ti se ne isplati kupovati nove amortizere, kada može odma poso riješit gewindama, a ne bih reko da može 80mm kraća opruga na fabrički amortizer
 
Član
na 75mm opruge i 20mm krace stapove amortizera, smonitras sve bez alata za sabijanje opruge...samo sto ne ispane opruga...
ja imam te, nove ganjc uzeo tako da nisu ni propale ni nista....
i opet kad sve smonitras stavis odbojnike samo 2cm i auto lezi skoro na njima...
 
Član
-Suki- je napisao(la):
na 75mm opruge i 20mm krace stapove amortizera, smonitras sve bez alata za sabijanje opruge...samo sto ne ispane opruga...
ja imam te, nove ganjc uzeo tako da nisu ni propale ni nista....
i opet kad sve smonitras stavis odbojnike samo 2cm i auto lezi skoro na njima...

Na kojim ti oprugama vozis ? Ne kosta me nista pokusati, ako ne bude odgovaralo moze se prodati opet, jer sam ih ja dobio jeftino.

A gledao sam po forumima ima ih sa tim oprugama -80 i extra izgleda.

A kao sto i rekoh, da ih ni ne prodam, ostavim ih za neka desavanja, bar ih nije tesko promjeniti ;)
 
Član
ima znam al niko nece da kaze da nema hoda nimalo da je auto pao na stub amortizera i da kad digne auto opruge ispadaju iz lezista....

ja vozim na 75/50 i to je previse pokajao sam se...ja sam narucio 50/40 ali su greskom dosle 75/50, jbg suđeno mu tako bilo....
 
Član
-Suki- je napisao(la):
ima znam al niko nece da kaze da nema hoda nimalo da je auto pao na stub amortizera i da kad digne auto opruge ispadaju iz lezista....

ja vozim na 75/50 i to je previse pokajao sam se...ja sam narucio 50/40 ali su greskom dosle 75/50, jbg suđeno mu tako bilo....



Kako prolazis sa karterom sa tim oprugama? Ja u svakom slucaju planiram praviti neku zastitu za karter.

A citao sam i po drugim forumima fazone tipa nadizanje motora? Ima li to kakvih nuspojava, i na sta treba obratiti paznju kad bi se to radilo?

Ako si upucen u te stvari.
 
Član
pa imao sam 18'' felge pa je to bilo OK, nije bilo prenisko, al sad sam nabavio 16'' i bog zna sta ce da bude....

izgleda da nismo na istoj talasnoj duzini....ti o stylingu ja o tome kako je takav set potencijalna smrt na cesti ali tebe brine karter ipak.
gle ako te samo zanima da je auto sto nizi stavis te opruge, nek neko prdrzi rukama da ne ispanu do spustis auto i to je to.

sto se tice motora stavis spuzvu 2cm debelu na usisnu, na spuzvu malo toatne masti i zatvoris haubu pa otvoris i vidi jel ima masti na hauvi ako nema, mozes malo dici motor, mada ekipa uglavnom ima neke poluraspale nosace motora pa je motor prenizak zbog toga.
 
Član
-Suki- je napisao(la):
pa imao sam 18'' felge pa je to bilo OK, nije bilo prenisko, al sad sam nabavio 16'' i bog zna sta ce da bude....

izgleda da nismo na istoj talasnoj duzini....ti o stylingu ja o tome kako je takav set potencijalna smrt na cesti ali tebe brine karter ipak.
gle ako te samo zanima da je auto sto nizi stavis te opruge, nek neko prdrzi rukama da ne ispanu do spustis auto i to je to.

sto se tice motora stavis spuzvu 2cm debelu na usisnu, na spuzvu malo toatne masti i zatvoris haubu pa otvoris i vidi jel ima masti na hauvi ako nema, mozes malo dici motor, mada ekipa uglavnom ima neke poluraspale nosace motora pa je motor prenizak zbog toga.

Izgleda da bas nismo na istoj talasnoj duzini. Nikakva "potencijalna smrt na cesti" nisam ja niti moje auto. Opruge mi jos nisu ni stigle, a ne planiram ih ni stavljati dok ne vidim sta i kako.

Tako da i ako odlucim se na to, to ce biti na moju odgovornost, tebi ni u dzep ni iz dzepa, sto bi se reklo.

Kao sto vidis, ovo se zove "ispitivanje" - kad nesto ne znas pa pitas. E upravo to radim, i imam kvalitetne odgovore od tebe iz prve ruke, i hvala na tome, samo sto ne trebas dublje u privatnost zadirati.

Bez uvrede, ali moje auto je trenutno na standardnim oprugama, zapravo full standardm, i potpuno ispravno, kako i volim da mi auto bude, i ne planiram biti ubica na cesti, bilo nekog drugog ili samog sebe. ;)
 

IKO

Član
ako te toliko brine karter nemoj ni spustat auto jer ako imalo pazis kuda i kako vozis karter ti je najmanji problem! ;)
 
Član
Iko je napisao(la):
ako te toliko brine karter nemoj ni spustat auto jer ako imalo pazis kuda i kako vozis karter ti je najmanji problem! ;)

Ne brine me TOLIKO karter, al' zar nije bolje sprijeciti nego lijeciti ;)
 

IKO

Član
nema tu sta sprijeciti ni lijeciti ako zelis imat spusteno auto spusti ga kako treba ili ga nemoj ni spustat. nema tu puno razmisljanja zabij ga u pod i vidi dali ti odgovara ili ne ako ne onda ga dignes i vozis se u zraku. ni ja nisam znao kako ce i sta ce biti kad spustim auto i kad sam ga spustio vidio sam da mi je i to malo pa cu na proljece uzet gewinde i ide skroz u pod toliko da se samo ja mogu vozit u njemu i nitko vise! a i sada se samo dvoje moze vozit u njemu jer nazad uzasno zapinje:icon_smile:
 
Član
zato ja i kazem jel za styling ili je za neki dobar izgled i bezbjednu voznju.....

uvjek postoji opcija to maca spusti zatamni...
 
Član
Nema na cemu pajdoooooo
Buldog je napisao(la):
Hvala pajdi Alenu sa foruma na usluzi ;)

481868_4129494119250_1425676673_n.jpg
 
Član
drug je problem s razbijanjem kartera rijesio podizanjem motora, 1-2-3cm, ne znam tacno
karter je bio 5,5cm od zemlje na njegovoj kocki
kad ga je podigao malo, nije vise bilo razbijanja;)
 
Top