iPhone (Kako uspješno poslovati) ..haha

iPhone (Kako uspješno poslovati) ..haha

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Death_beat je napisao(la):
mrzim internet samo zbog toga sto svaki idiot ima priliku da sebe zove novinarom, i jos gore sto ima priliku pise..

upravo tako , brdo nebuloza i gluposti, cak nista pametno nisam ni procitao.......jos mogao je staviti cijene plastike/kg, zeljeza itd. :lol::)
a zanemario je mnogo troskova, koji imaju i veci udio ....al hajd poslije 'pojacivaca za brzinu' nista me ne moze iznenaditi, svaki saban ko biva 'novinar'.

ljudi, kada se sve sabere i oduzme svi su oni tu negdje po procentu zarade (samsung, sony, apple itd.) tako da ovo protiv iphone-a nema nikakvu realnu osnovu i glupo je pricati o tome (plus za iphone kazu da je (dokazano) najbolji - brzina, touch,pretrazivanje neta, pouzdanost, aplikacije, prvi su uveli neke stvari i napravili 'revoluciju', stvorili brand i to je ok... itd)....a mislim da si ga mozemo priustiti vecina bi furala nesto tako :D:cool:
realno, mi (bosanci) nemamo potrebu za takvim mobitelima jer nas tehnoloska zaostalost sprecava da ga koristimo u pravom smislu te stoga i ne cude vasi komentari , a ljudi na zapadu imaju i potrebu za takvim modelima mobitela i nije to nikakva sminka i prestiz tamo, i zbog funkcija i zbog posla je potreba...tamo to vecina moze priustiti, a mi selo ko selo, jad, bjeda , cemer...pa ako imas iphone il malo bolji auto, chanel parfem, orginal nike i sl. predmet si cudjenja obicnih smrtnika od kojih vecina prezivljava kako tako i prica o tim sto imaju iphone 4, 'dzipa' mercedesa , bmw-a :lol:
itd. :cool:;)
samo je u selu, tj. kod nas moguce pricati o ovome u ovom smislu....
 
Član
Svako ima pravo na svoje misljenje pa tako i ovaj novinar sto je ovo napisao isto tako i svako od clanova . . .

Ja licno sam imao par iPhona od 2g do 3 g i zadnji 3GS i bio sam prezadovoljan sa svim sto mobitel nudi . . .
Sto se tice cijene cijene su realne i trebaju da budu takve kakve su . . . mada im je danas konkurencija poprilicno jaka
i velika npr Samsung i Sonny Ericsson imao sam od SE Xperiu X10i super mobitel par mana cijena prihvatljiva os Android . . sve u svemu super mob ali opet ispod iPhona posle njega sam imao i trenutno koristim Xperiu X12 (arc) mobitel je vrh pocev od os a do kamere touch screena ma svega sve je super cak sta vise i cijena mu je prihvatljiva . . . Samsung Galaxy s 1 i 2 isto dobri mobiteli . . . sve u svemu isto kao i kod auta stvar izbora i dubina depa

. . . ali iPhone je iPhon kralj medju mobitelima bas kao Mercedes medju autima :)
 
Član
ako je tako jednostavno, onda izvolite svi za 50 maraka sastavite telefon i pustite u prodaju, pa da vidimo koliko ce te prodat primjeraka.. U cijenu ulazi sam brend, iphone, koji je ikona u svjetu telefona, Apple proizvod, iOS, i jos stotine drugih stvari..
 
Član
nema nista gore nego kad glupi ljudi pocnu pametovati (mislim na autora teksta). zna se sta je BREND i on se placa. u ferrariu placas konjica, kod dolce gabbane ono DG, a kod iPhone-a onu jabukicu. prosto ko pasulj :D

prosta ekonomija, sto bi ljudi prodavali iPhone za npr 500KM kad mogu prodati isti broj telefona po 1000KM. postoji nesto sto se u ekonomiji zove "skidanje kajmaka", ekonomisti ce znati sta je :cool::D
 
Član
recimo za ipad...
isupplipad.jpg


;)

ali opet, npr. kod nas, masa raje fura "jabuke", a svaki proizvod applea je kod nas 80% skuplji nego u americi... imamo dobar standard :D

ali i marketing je cudo, ne ulaze apple ogromne sume u marketing, brend se placa... ima xx faktora u svemu ovome... naravno da ne ostvaruju ogromnu i dobit, ne bi se ni sirili te svake godine predstavljali nove proizvode...
 
Član
sub3r je napisao(la):

Ajd mi objasni da me stari ne pegla, on ima 4G...Sa samo jednog kompa moze praviti update jer inace kaze da je pokusaj piraterije i zablockira acc sve dok ga ne enable-a sa kompa na koji je "registrovan" iTunes :icon_eek:

A pod drugo, kad upalim bluetooth na svom Samsung Galaxy Ace-u i na iPhoneu da posaljem, ocita mi moj mob, ali cim pokusam poslati izbaci Error kao da je uredjaj odspojen :icon_eek: hoce samo bluetooth sa kompom, ali sa drugim mobom koji nije gayPhone, nece :icon_eek:
 
Član
na ovu ciejnu dodaj ko je smislio nacrto te djelove, nisu sa neba pali
koliko drzava trazi za sebe da se patentira il sta vec neki dio
nije samo kupit djelove i sastavit tel,.,.,
ai jabuka se dodatno placa vecinom je to modni dodatak a ne uredjaj

samo pogledajte koliko vw uzima na golf-u
 
Član
ne znam koliko racunara mozes prijaviti za jedan iPhone... mislim da je 5... uglavnom moze se raditi update...

sto se tice Bluetooth, ne valja mu aplikacija, ja koristim iBlueNova i sve radi po PS-u... iPhone nije tako komplikovan cim mu sam mozes i reinstalirati sistem, otkljucati ga, odraditi jailbrake itd...
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
ne znam koliko racunara mozes prijaviti za jedan iPhone... mislim da je 5... uglavnom moze se raditi update...

sto se tice Bluetooth, ne valja mu aplikacija, ja koristim iBlueNova i sve radi po PS-u... iPhone nije tako komplikovan cim mu sam mozes i reinstalirati sistem, otkljucati ga, odraditi jailbrake itd...

iBlueNova ne radi na ios4 na kojem je vjerovatno Tiborova 4-roka, njemu treba Celeste koji se mora kupiti na cydii, a Autorizacija moze na 5racunara, a uostalom moze se uraditi update softwera preko wifi-a (na ios5) tako da se ne mora ni imati iTunes :)
 
Član
Nekada sam to ganjao sada me vise previse ne zanima mogu uzeti noviji telefon ali njemu ce cjena banalno za 3 godine opasti tako da to nema smisla a sto se tice funkcionalnosti tih novih telefona dovoljno je reci da malo koji operater je imao video poziv u bih a tamo je to standard bio prije dvije godine.
Meni 5mpx sasvim dovoljno nokia;)
 
Član
evo ko zna njemacki i ovdje posatvili listu:lol:

http://www.bild.de/geld/wirtschaft/iphone4s/so-billig-ist-das-iphone-4s-wirklich-einzelteil-liste-20979546.bild.html
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top