iPhone (Kako uspješno poslovati) ..haha

iPhone (Kako uspješno poslovati) ..haha

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Doznajte koliko bi zapravo trebao koštati iPhone 4S!

Appleov iPhone 4S, najnoviji član iPhone obitelji, u prva je tri dana od izlaska na tržište prodan u više od 4 milijuna primjeraka. No, pitanje je koliko bi trebao koštati novi iPhone s obzirom na cijene njegovih dijelova.

60502494.jpg


Ako se odlučite za jedan od ovih mobilnih telefona, on će vas, bez ugovora, koštati otprilike 4.500 kuna. Stručnjaci iz tvrtke iSuppli su otvorili novi iPhone i obavili procjenu njegovih komponenata, piše Daily Mail. Iako su neke od njih predvidljivo skupe za mobilni telefon te cijene, neke su iznenađujuće jeftine.
Tako, na primjer, obje kamere zajedno koštaju manje od 100 kuna, a definitivno je najveće iznenađenje istraživanja iPhoneova baterija, koja već godinama ima relativno lošu reputaciju, što možda i nije nezasluženo s obzirom da košta 32 kune.
Ipak, neke druge komponente su ipak bliže prodajnoj cijeni uređaja. Ekran osjetljiv na dodir košta više od 200 kuna, kao i kućište uređaja.
No, kad se sve zbroji i oduzme, vrijede li komponente novog iPhonea 4.500 kuna? Ukratko, ne. Vrijede manje od 1000 kuna. Postoje li neki drugi troškovi kod njegove proizvodnje? Postoje. Pakiranje, kablovi i slušalice 38 kuna i još oko 40 kuna sam proizvodni proces. Prema stručnjacima iz iSupplia, Apple i njegovi distributeri na svakom uređaju zarade oko 3200 kuna!
 
Član
uzmi o obzir koliko kosta razvijanje iOS-a? telefon se ne sastoji od plastike i metala... samo jedan primjer .


Ko god je napisao ovaj clanak je retardiran do bola, sto doduse nista nije novo u danasnjem internet novinarstvu, naravno ne mislim nista lose za tebe :D
 
Član
Ma ok mobitel je extra nema tu šta, ali da vrijedi 1100 km nema šanseee!!!!!!
Precjenjeno do bola. Danas se moze uzet mob za tri cetiti stoja da leti i dok je u letu da spada zlato sa njega :D ;)
 
Član
Brend i šminka se plaća i uvijek se plaćala. Ko pati od toga, neka baca pare. Ja i da ih imam ne bih ga kupio, meni dovoljan i ovaj moj star 5 godina dok radi, a svaki može poslati i poruku i obaviti poziv.;)
 
Član
Mozda cijene komponenti kopije ;) prije ce biti tako :))) Cuj ekran 200 kuna ? pa koliko kostaju ekrani drugih mobitela kad je ovaj na iPhone najbolji :S
 
Ne razumijm ljude koji uzimaju ovakve telefone da se samo vidi i pokaze u drusvtu da ga imaju.
Meni telefon treba da posaljem poruku i zovnem nekoga . A svaki luksuz se placa,sve jednu opciju a ima ih brdo platis.Ko voli nek izvoli ;)
 
Član
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rNsrl86inpo[/video]

Valjda i idiot koji je napisao ovaj tekst nekad dobije priliku ovu opciju bar na YT vidjeti ;)
 
Član
Kopiran članak sa www.dnevnik.hr .

Ne vidim razlog zašto display ne bi koštao 200 kuna kada se radi o višegodišnjoj serijskoj proizvodnji? + proizvodni proces je toliko razvijen da se ulaže minimum resursa.



>

E da, razvoj iOS-a ?

:lol:

Pa ne razvijaju za svaki iPhone pojedinačno iOS čovječe. :lol::lol:

Dođe ti skuplji znači razvoj iOS-a nego razvoj svih windowsa, ms office paketa i još kojekakvih neophodnih programa.
 
mrzim internet samo zbog toga sto svaki idiot ima priliku da sebe zove novinarom, i jos gore sto ima priliku pise..
 
Član
mozda su malo previse medijski smanjili cijenu, ali tu je to negdje... ali opet, opcepoznato, jos od ipoda, koliko kostaju troskovi proizvodnje, te dopremanje istog na police i cijena u prodaji... ogromna zarada, sto rece oggy brend i sminka se masno placaju, isto je i kod "jabuke" ,... nezz sta je tu cudno da nije jeftina proizvodnja... :icon_rolleyes:

neko pati za tim, druge boli briga, svakom njegovo...
 
Član
Tko zeli iPhone, da mu nabacim jedan jednostavan challenge:

1. Nek mi prebaci pjesmu sa svog iPhone-a na moj mob putem bluetootha

2. Nek odradi upgrade software-a preko iTunes-a sa 2 razlicita racunala

;)

Mislim da izazov ne moze biti laksi, ali opet je prosto nemoguc za iPhone ;)
 
Član
joj narode jeste smiješni...

koliko vrijedi Mercedes SLS ? kolika mu je cijena materijala + rada, a kolika prodajna ?


sve velike kompanije nadoknađuje svoje ajmo ih nazvati "buduće gubitke" i svoju veliku administraciju

drugo, ako je taj toliko pametan, neka otvori iJabuku pa neka počne on isto proizvoditi... ovo je klasična balkanska priča kako neko guli a neki ne...


i BTW, ajmo napraviti anketu o tome koliko smo glupi što nosimo apple-ov proizvod... vjerujem da makar 20% članova ima iphone....2G,3G,3GS,4G nebitno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top