HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

Član
RE: HONDA VS...

erol_brcak je napisao(la):
....a to sto BMW ne zna izvuc snagu kao Honda ,komu je kriv. Kad je Honda imala 150 ks iz 1.6 motora ,BMW je u to vrijeme iz iste kubikaze izvlacio ,pazi sad haha 105 ks :lol:...

3.2L 321ks, 3.2L 343ks

Nije baš kao S2000 (snaga po litri) , al nije ni jako daleko kad uzmeš u obzir da spomenuti imaju puuuuuno više Nm što je nekima ipak bitno
 
Član
a dobro sad, kod honde je to već "sportski" model sa 1.6, dok kod BMW-a nije pa nema smisla da se tolko trude oko 1.6
 
Pa dobro,BMW se nije trudio oko te kubikaze,a Honda nije imala potrebe za vecom.

Sto se tice momenta,jebo moment,kupi tdi,ima's ga u izobilju,za sve ostalo tu je niza i uzitak saltanja na 8-9tkm :D
 
Član
Tamo nekad 80-tih kad je ucenik konacno uspio hvatati cestu...
prvo-skoci-34304.jpg

Ucitelj je postavio novi zadatak :D:D:D
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Pa dobro,BMW se nije trudio oko te kubikaze,a Honda nije imala potrebe za vecom.

Sto se tice momenta,jebo moment,kupi tdi,ima's ga u izobilju,za sve ostalo tu je niza i uzitak saltanja na 8-9tkm :D

taj rad :D
zamisli da vacina njih nikad nije presaltalo na 9000 rpm!!! :lol:
 
Član
Ja sam vozio Hondu pa nisam ni ja bas na 9 tako da bih volio da vidim, nije da ne vjerujem, vjerujem ali ako ne video moze slika makar na leru kazaljka na 9000 je dovoljno meni :D
 
Član
Na youtube ima, ali ja jos nisam uzivo vidio civilnu, NEsportsku, ne skinutu sa staze, hondu koja se salta na 9000 rpm.
 
Član
Ima S2000, Integra Type-R, pa mozda i pokoji sredjen Civic Type-R. Al ne znam da ima neki obicniji model, koji se toliko vrti...
 

MTR

Član
Tamo negdje 99-2000 rodjak u Njemackoj je kupio Integru Type R ( skinuta sa standa na sajmu u Franfurtu ) bijela , BBS-ke kup verzija 18-ke , shall sjedista itd itd , taman se ja potrefio gore :icon_biggrin:
i jednu noc idemo mi sa tom Integricom za Minhen juznom obilaznicom ( od Garmisa ) u koloni sa jos mnogo divljaka , skup na benzinskoj bla bla .... i krece se ponovo , do Minhena ima negdje oko 30-tak kilometara , ban sa 4 trake , izlazi se na ban i pocinje potezanje , ide brate Honda ko luda , pucaju blokade u svakoj brzini i rodjo je prvi od ostalih stigao na 220-230 km/h , ali BMW 328i ( E36 ) je tu negdje malo iza nas , isti nas dere na 240 ( koliko je bilo na satu ) i odlazi u nepoznatom pravcu :D

Ocu' rec' sljedece , dobar start , dobro lezanje , na brzinama preko 200 piska motora neizdrziva ( u 6 brzini na 220 se vrti na preko 6000 o/min ) , preusko slozene brzine tako da od 10 saltanja fulas brzinu bar 6 puta , skakuce po cesti ko luda Mara :D , nema neke stabilnosti na tim brzinama , vrlo vrlo nervozan auto , onda dalje , vrlo nepregledna u voznji , sjedi se vrlo nisko , nazad se nista ne vidi i najbitnije je ovo , tada je on radio redovni servis na njoj koji je kostao nevjerovatnih 800 DM-a ( za kraj 90' godina previse )

ovo gore je malo negative , a sad pozitiva : start fenomenalan , fata 160 ko vjetar , uske krivine dere samo tako , imala je tada direktniji volan od bilo kojeg auta , kocnice - ubica , potrosnja smijesna 6-7 litara u normali , deranje 10-12 ( sve preko 5000 o/min )
I na kraju najbitnije , auto je vrlo cvrsto uradjen , provjereno - zemska :D sa Mazdom ga opalila bocno , auto je bila totalka , njemu nista nije bilo :lol:

eto , i idemo dalje :D
 
Član
hahaha i ja sam vozio Integru prije neke 2 godine, komsijina. Pravo malo savrsenstvo. Znam da se i dan danas hvali sa niskom potrosnjom.
Inace prvo auto na kome sam se nucio voziti jos ko klinac, je bio burazov crx V-tec, 150 KS jos davne 98'-me. I dan danas imam posljedice tog sjebanog djetinjstva :lol:
Taj crx je prodan prije 10 godina i Modricu i nije mjenjao vlasnika od tada ;)
 
Top