HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

RE: NSX VS...

pdarijo je napisao(la):
@Porschefan (cuj mu nicka) nisam bio jedno vrijeme na forumu pa sam zaboravio ko sta vozi i ko sta preferira, strpite se dok vas bolje ne upoznam onda cu vam krv popiti, ponaosob :icon_smile:

Ne trebaš komentirati moj nick, originalan je, šta mogu.... :D :icon_smile:

Samo ima jedan problem što se tiče Hondice, počeli su proizvoditi usisavače i kuhinjske miksere na 4 kotača, što nije dobro, nikako..... :D :lol:
 
RE: NSX VS...

Zadnji video jedan od najboljih na jutubu,gledao sam vec prije par mjeseci,ne iz razloga sto se radi o Hondi,nego jer je video stvarno impresivno odradjen,garantujem da ce se i neljubitelji Honde najezit na onaj dio klipa na Ringu.

Dalje,da Sukiju odg na njegov prosli post,ja koliko sam procitao na Wikipediji (nemoj sad rec "jebo te internet i wiki",jbg nisam imao priliku da pricam sa Murrayem licno,pa moram net koristit kao argument :) ) uglavnom ,na Wikipediji pise da G. Murray koji je inace veliki ljubitelj Hondinih motora (ne motocikala,nego bas motora) htio je da mu Honda napravi motor za F1,dakle fino pise da je Honda bila prvi izbor.

Dalje,na 6 konstruktorskih naslova u Formuli 1 ti meni odgovaras sa WTCC pobjedama,paaaa doooobro eto,ipak BMW tu nema ni jednog naslova,moro si se za nesto dohvatit,razumijem te :D

Mogo bi jos nadodat i ja onda 7 naslova u IndyCar sampionatu.

E jos samo da izreagujem na MTR-ov post u kojem veli da je unutrasnjost NSX-a ko u Accorda,e jbg sad,ako NSX ima bezze unutrasnjost onda stvarno.

2002acura0034.jpg

By erol_brcak at 2010-10-12

E da,ovo je inace interijer auta iz 90. godine. ( zapravo redizajn iz 2002. ,al ubiti je sve isto.)

A evo kako to izgleda u BMW-u istog godista ,serija 8,dakle najsportskiji BMW tog doba



Uploaded with ImageShack.us

I svakako cu se slozit sa vama da Honde novijeg datuma defitinitivno nisu one Honde iz devedestih ,sem S2000 i CTR-a 7. generacije.


Kako bilo,dzabe se natezemo,ja cu i dalje vozit i volit Hondu svoju,Suki svog BMW-a i upravo sam dzabe potrosio 10 minuta na pisanje ovog posta :D
 
Član
RE: NSX VS...

@Porschefan (ne mogu se prestat smijat nicku lol) kad ti se opel zavrti na 10k rpm ko taj mikser javi se da ti kazem nesto :D

@bmwscaner koja S2000 tacno i koji e30, zivo me zanima. e30 se jedva drzi sa 1.6 motorima kamo li s2000, jedino ako ga ti nisi vozio :icon_eek:

ondaK....

@Suki njega necemo dirat, on je odgledao svoje Nindza Kornjace, oprao zubice i u krevet kraj svog malog karavana :D
 
RE: NSX VS...

Oho, izgleda da si se ti navozao i NSX-a i S2000 pa čak i Mclaren Honde F1, iste one koju je vozio i Senna...
Svaka čast majstore, imaš nam šta reć i pokazat i to baš zato što si pun iskustva sa tim autima... :D ;)


I šta se dogodi kada čovjeku ponestane inspiracije, komentira nečije nickove..... :lol:
 

MTR

Član
RE: NSX VS...

Dario Dario ne protiv E30 molim te , taj auto i danas bolje lezi u krivini nego neka nova jurilica ( naravno ako si sposoban ) , a Honda se uvijek uzimala radi raskosnih i nekvarljivih V-Tec motora , ostatak vozila nikad mi nije bio interesantan i da ne zaboravim mjenjace , ekstra su

Erole , malo sam se zezao ;)
 
RE: NSX VS...

Mozda tebi ostatak vozila nije interesantan,ali Integra TR slovi kao najbolji FWD auto svih vremena,nije dzabe ta titula,NSX takodje,jedan od najuravnotezenijih automobila,pa kazem ti Murray ga uzeo kao referencu za F1 ;)
 
Član
RE: NSX VS...

Oho, izgleda da si se ti navozao i NSX-a i S2000 pa čak i Mclaren Honde F1, iste one koju je vozio i Senna...
Svaka čast majstore, imaš nam šta reć i pokazat i to baš zato što si pun iskustva sa tim autima...

nemam iskustva ni sa jednom gore navedenom hondom al imam sa ovim manjim "sepetima" sa kojima sam gutao mudonje sa kockicama, GSI-jevima i GTI-jevima (moraju se neke stvari znati jbg :D ) kojih ovdje pun forum vidim. Evo usput, sa preludom 4WS '91 oderem E39 2.0 po zavojima to je smijesno, kakav crni E39 krv vam je*em :lol:, pa sad ne znam jel do auta il do vozaca, il oboje :lol:

I šta se dogodi kada čovjeku ponestane inspiracije, komentira nečije nickove.....

pun sam ja inspiracije samo nekad imam frku pa ne znam odakle da pocnem :lol:
 
Član
RE: NSX VS...

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/l8HYy7VWMtQ?fs=1&hl=en_GB&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/l8HYy7VWMtQ?fs=1&hl=en_GB&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Član
RE: NSX VS...

corrado je napisao(la):
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/l8HYy7VWMtQ?fs=1&hl=en_GB&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/l8HYy7VWMtQ?fs=1&hl=en_GB&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

a gluposti boze ti sakloni:lol:
 
Član
RE: NSX VS...

je*o te Suki da te je*o :D, kad nema sta pemtno reci onda okaci taj mutavi klip gdje god stigne, i po vise puta u jednoj te istoj temi :lol:

PS al dobar je klip sto jest jest :D
 
Član
RE: NSX VS...

Ovo sto kaze Erol je tacno, evo i rijeci Gordona, kreatora McLarena F1: "Of course the car we would create, the McLaren F1, needed to be faster than the NSX, but the NSX's ride quality and handling would become our new design target. Being a fan of Honda engines, I later went to Honda's Tochigi Research Center on two occasions and requested that they consider building for the McLaren F1 a 4.5 liter V10 or V12. I asked, I tried to persuade them, but in the end could not convince them to do it, and the McLaren F1 ended up equipped with a BMW engine." Dakle nagovarao je Hondu da mu izradi motor, al nisu htjeli...

Da M3 E30 dere S2000 na stazi, smjesno. Serijski M3 E30 tesko da bi Saxa VTS poderao na stazi, a ne S2000 :lol:

Iako osnova tog auta je odlicna, to je strasno dobro slozen M. Lagan je za razliku od novih modela koji imaju bar tonu ipo i ima lagan 4 cilindarski motor. Vjerujem da bi uz dorade ovjesa, kocnica i motora i danas mogao biti strasno brz auto. Ubacit mu recimo Hondinu 2.0 masinu, to bi bio pun pogodak :D
 
Član
RE: NSX VS...

http://www.youtube.com/watch?v=bhHl8no_LGo

evo dere je cijelu stazu doduse vozac se pred kraj zajebunio ali vidi se kako je dere propisno :)


http://www.youtube.com/watch?v=xHn_K3GRkJg

opet honda cucla?
:)

i sve je to OK gledao sam NSX kako ide u ZG na utrkama i hondu s2000 i cak se vozio u jednoj ali to auto je sepet dok mu se vtec ne upali bez toga imas osjecaj da si u stojadinu..
imao sam davno davno i prelude 2.0 16v 4vs tako nekako oznaka sta se i zadnji tockovi motaju to je drzalo cestu i lezalo fino ali mogu reci opet da je to sepet

i da vecina ovih tema nastane kad se ljibitelji neke marke uhvate jednog modela evo u ovom primjeru hondasi se uhvate NSX ili malo taj s2000 to nije sportas vec geymobil cabrio i nista vise sta se jos moze uzet od honde da je stock izbaceno ko neki bas stroj?

ljubitelji nissana se uhvate tog famoznog GTR-a sta je jos nissan napravio da je bas bas?

micibaja ima EVO i koji jos model da je bas tako pozeljan?


a sad audi mercedes BMW za sta god uhvatis bio karavan, limuzina, coupe , cabrio svakog mozes uzet u top klasi sa najjacim motorom i dje su onda ti japanci koji proizvode sepete za otic na pijacu dizajnirani ko majmunova guzica?
nemojte me sad pljuvati bezveze jer ovo je tocno i mozete se samo zavaravati da je drugacije.

CURA MOZE BITI SA SELA ALI AUTO MORA BITI IZ NJEMAČKE :)
 
Član
RE: NSX VS...

e moj scanneru i ti ko dijete neko...prvo ovi ne izvlace ni pola kako ova auta mogu da idu. Ova EG 1.6b u rukama pravog racing vozaca progutala i M3 i s2000 :lol: de bolan

spusti se na zemlju sa tim M3, ovako se vozi s2000. Sta kazes, da bi M3 mogao sa njom?? :D
pogledaj citav klip mozda prepoznas nekog svabu loooool
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pWjMvrkUqX0[/video]

erol_brcak je napisao(la):
Ma da,samo 4 naslova u Formuli 1 sa Mclarenom plus jos 2 sa Wiliamsom,sto je inace pickin dim za osvojit :D

E i jos nesto da nadodam,kad se pravio najbolji street legal automobil ikad ,Mclaren F1, prvi izbor za motor koji je Murray htio nije bio BMW ,nego Honda ;) i sto je najvaznije kad se vec doticemo NSX-a ,upravo je po njegovoj referenci radjen Mclaren F1.

Procitaj samo ovo pod "Design and implementation" ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/McLaren_F1

erol_brcak je napisao(la):
G. Murray koji je inace veliki ljubitelj Hondinih motora (ne motocikala,nego bas motora) htio je da mu Honda napravi motor za F1,dakle fino pise da je Honda bila prvi izbor.

Dalje,na 6 konstruktorskih naslova u Formuli 1 ti meni odgovaras sa WTCC pobjedama,paaaa doooobro eto,ipak BMW tu nema ni jednog naslova,moro si se za nesto dohvatit,razumijem te :D

Mogo bi jos nadodat i ja onda 7 naslova u IndyCar sampionatu.

erol_brcak je napisao(la):
Mozda tebi ostatak vozila nije interesantan,ali Integra TR slovi kao najbolji FWD auto svih vremena,nije dzabe ta titula,NSX takodje,jedan od najuravnotezenijih automobila,pa kazem ti Murray ga uzeo kao referencu za F1 ;)

VR6Boki je napisao(la):
Ovo sto kaze Erol je tacno, evo i rijeci Gordona, kreatora McLarena F1: "Of course the car we would create, the McLaren F1, needed to be faster than the NSX, but the NSX's ride quality and handling would become our new design target. Being a fan of Honda engines, I later went to Honda's Tochigi Research Center on two occasions and requested that they consider building for the McLaren F1 a 4.5 liter V10 or V12. I asked, I tried to persuade them, but in the end could not convince them to do it, and the McLaren F1 ended up equipped with a BMW engine." Dakle nagovarao je Hondu da mu izradi motor, al nisu htjeli...

:smajli33: :smajli33: :smajli33:
 
Top