Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Član
RE: Honda Civic ED7

hahhaa car si al si bar iskren pa si rekao sta je bilo u pitanju super rijesio si i to dobro je i to za svjecice reko sam ti ja da ne nesto radjeno i mora onako da bude kako jest pusti druge price sto pricaju :icon_eek::icon_eek:moras da se odlucis za jednog majstora da ti radi auto i ne mijenjaj ga a najbolje ti je da taj majstor budes ti ako te bude zanimalo brzo ces da naucis al moras da budes uporan kao sto si uporan da volis Hondu tako voli i sto radis i mora da dodje na svoje,


Opruge ne sijeci ne zajebaji se sa tim samo ce da bude nisko auto stabilnost samo na ravnoj podlozi mala guta na putu i vec ostanes u zraku vjeruj znam iz iskustva ne diraj dok ne budes imao prave opruge i je mijesaj plave i zute nemoze tako a ti radi kako god hoces i da dodam da ce da ti odu amortizeri za 3-4 mjeseca ako osijeces opruge pozzz
 
Član
RE: Honda Civic ED7

ma nema potrebe ni za rezanjem ni za još većim spuštanjem, drugo da je veći et na felgama al ovako kad ti vire još više će ti kačit ako budeš još spuštao..
 
RE: Honda Civic ED7

Ma znam ba, to meni samo tako bezze dodje ono "sjec cu ih" i nakon po minute se skontam ,kako to , uvijek sam bio protiv.

Sto se tice majstorisanja, nije problem zaista ako imas alat i garazu/kanal, bar ovi poslovi tipa zamjene, lociranje kvara je vec pitanje iskustva i znanja ;) prije sam ja imao neki strah od sarafanja da necu sta sjebat, no oslobodio sam se po tom pitanju, sad samo fali mjesto za rad i alat kojeg evo polako pocinjem nabavljat ;)

Zeno, znas sta bi me mnogo obradovalo :D
 
Član
RE: Honda Civic ED7

2gx49ds.jpg


307t200.jpg
 
RE: Honda Civic ED7

Paa, to je to u biti, nije nista ni vise ni nize, pogotovo naprijed. Nazad je kod mene sad taj problem sa visokom desnom stranom, al lijeva koja je propisno pala je u biti isto ko i na crx-u.

Na kraju ce izgleda Fajine Weitec opruge i amorti uci u igru, samo da skontam sa koje godine civica su skinuti, ako je novi tip, vracam najvjerovatnije svoj trap nazad, s tim da cu ako se mogne uzet zajedno sa glavnicnama RTA sa crx zbog onih poly selena jer kontam ako ih budem skidao,a ipak su presovani moguce da se ostete. Kako god ,najebo sam pravo.
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Hm ....

Ako vec ulazis u to onda ovako:

htup_0804_02_z%252Bk20_turbo_honda_civic_eg_hatch%252Btein_flex_dampers_and_springs_skunk2_lower_control_arms.jpg


pa onda ovako:

sk2.coilover-pros_det.jpg


pa .........

:D

meni je to bio plan al .....
 
RE: Honda Civic ED7

Uh brato moj, iskreno meni ovdje nisu samo pare problme, nego ne znam ni gdje bi trazio ovako nesto :S Haj coiloveri su standard, to se moze svugdje nac, al neki hebacki LCA poput ovog gore i ovaj koliko vidim nanovo izradjeni ili namontirani most, pa oklem ja da to izvucem :)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Malo losiji ne tako skup:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/88-91-HONDA-CIVIC-DX-LX-EX-SI-REAR-LOWER-CONTROL-ARMS-_W0QQcmdZViewItemQQfitsZModelQ3aCRXQQhashZitem2a0c2acf66QQitemZ180592758630QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Malo bolji i skuplji :
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/92-93-94-95-Civic-2-3-4DR-Rear-Lower-Control-Arms-BU-_W0QQcmdZViewItemQQfitsZModelQ3aCRXQQhashZitem4cf354e26cQQitemZ330499940972QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

I jos jedan taman :)
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SKUNK2-REAR-LOWER-CONTROL-ARM-88-95-CIVIC-EF-EG-GOLD-_W0QQcmdZViewItemQQfitsZModelQ3aCRXQQhashZitem4aa52c2e97QQitemZ320598716055QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

:icon_smile::icon_smile::icon_smile:
 
RE: Honda Civic ED7

Hm, prvo kvaliteta ovih od 60 dolara mi je sumnjiva, u Skunk2 vjerujem,al vid cijene i drugo ovo je cijena samog proizvoda, a dok dodje kod nas koliko to na kraju bude :) da je bar Njemacka ili Austrija u pitanju, pa ajd imam rodjaka,imam nekog ko moze dovuc,al iz Amerike , mogu mislit veca cijena dostave nego sam proizvod :/
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Hasan SECKATI !!! :D :D :D


Sala, ne znam ja gdje god krenem zakacim tako da i meni ovo na slici izgleda visoko :) ali opet kazem nisam erola vidio sa zutim nikako, a nadam se da cu sledece sedmice pa da vidim uzivo kako izgleda.

Pa pise dole ***** ga, postarina je na jednim $60 a na drugim $70 a na Skunk2 79, mislim da su svi zadovoljavajuceg kvaliteta iako skunk vazi za visoki kvalitet ovo gore su njihove kopije i mislim da mogu proci ali hajde ne nagovaram te, ne znam, nisam vidio ni probao ni jedan.
 
RE: Honda Civic ED7

Ma Menja, prijatelju moj rado bi ja ovo da imam kesa za razbacivanje na ove tuning dijelove, ovo ce se nacekat prije nego osvane na mom autu, nazalost, al sta je tu je ;)

A vid, sad vidje da ima i postarina za do Bosne, nisam jbt ni znao da je uopce moguca dostava do BIH :D al opet kao sto rekoh dostava nadvisila samu cijenu proizvoda, recimo ove od 64 dolara, cijena dostave 70 :)
 
Član
RE: Honda Civic ED7

Pa jbg, ima normalno, sa ebay mnogo mnogo stvari ide i ovamo, ne znam kako to nisi znao ???
 
RE: Honda Civic ED7

Nisam znao da dolaze sa americkog ebay-a do nas, ok za ove ebay.at i .de , al za .com nisam znao, ono mogo sam pretpostavti,al ovo mi ba djeluje skorz neisplativo, prevelika dostava. Mislim da ima na onom hr forumu, hfc, neki likovi dovoze po citav kontejner ovih brand name tuning dijelove za japance, radije kod njih pazarit, jefitnje, ne riskiras sa dostavom ( ne do bog da se sta slomi, vracas na svoj racun ).

Nego ,de mi reci za ona prednja, gornja ramena sto si uzimao nova za crx-a, jesu ono fabricka obicna zamjenska il su neki vid upgrade-a u odnosu na fabriku?
 
Top