Honda Civic EC9

Honda Civic EC9

OmO

Član
Kao sto sam rekao ovo proljece/ljeto auto se sprica i tako i bi. Auto je prije 2 sedmice rastavljeno s vana i odvezao sam ga majstoru.

Sto se tice sitnica, stopove sam ispolirao i oprao iznutra, tako i farove i pozicije. Maglenke zadnje zatamnjene crnom transparentnom folijom. Izvadjeni tapaciruzni su oprani, branici ospricani u crnu mat, lajsne takodjer.


Stanje prije nego sto sam je odvezao majstoru

img4078.jpg

img4065.jpg

img4067.jpg


Spremna za 402 :D

img4079.jpg


Nakon par dana rada...

img4118.jpg

img4120.jpg

img4121.jpg


Majstor radi, ne smetaj ! :icon_biggrin:

img4195.jpg

img4194.jpg


Maglenke zatamnjene, da se uklope lijepo sa crnim branikom ;)

img4203.jpg

img4225.jpg


Sto se tice branika i lajsni, to sam spricao ja sa sprejem i zadovoljan sam :)

To je to za sad, danas sam zaboravio ponijeti kameru tako da nisam slikao. Sutra opet neke slicice. Sutra bih trebala da se sprickituje. Majstor je radio oko dvije i po sedmice. Ja nemam zamjerke, radio je stvarno ko sebi i kvalitetno sto je najvaznije.. ;)
 
Član
Svaka casti ;)

samo me zanima dal ovaj majstor ista isjeca i ubacuje nove komade lima na ova mjesta dje je lim izprobijao il samo izbrusi i gituje ???
pitam te jer vidim da je lim skroz iztanjio dje je brusio a i da je izprobijao
nemoj pogresno da me shvatis al ako ti rupe zaceplja gitom to ti je fus majstor jer dje god je izprobijao treba da isjeca i nove dijelove da ubacuje ako oces da to bude kako treba u suprotnom imaces trulez za godinu dana a mozda i prije :icon_mad: pa cak i ako je to rupa kroz koju igla moze proc il rdja
ne znam dal je stavljao anti koroziv na ova mjesta dje je brusio fleksaricom ???

Opet ti kazem nemoj pogresno da me shvatis govorim ti radi tebe jer na ovoj slici ovaj lijevi rub je trebalo sjeci i praviti iznova ako taj majstor umije to odraditi od lima da ne kupujes nove rubove ako ih uopste mozes naci nove
Dobro vidi sta radi
 

OmO

Član
VTEC je napisao(la):
Svaka casti ;)

samo me zanima dal ovaj majstor ista isjeca i ubacuje nove komade lima na ova mjesta dje je lim izprobijao il samo izbrusi i gituje ???
pitam te jer vidim da je lim skroz iztanjio dje je brusio a i da je izprobijao
nemoj pogresno da me shvatis al ako ti rupe zaceplja gitom to ti je fus majstor jer dje god je izprobijao treba da isjeca i nove dijelove da ubacuje ako oces da to bude kako treba u suprotnom imaces trulez za godinu dana a mozda i prije :icon_mad: pa cak i ako je to rupa kroz koju igla moze proc il rdja
ne znam dal je stavljao anti koroziv na ova mjesta dje je brusio fleksaricom ???

Opet ti kazem nemoj pogresno da me shvatis govorim ti radi tebe jer na ovoj slici ovaj lijevi rub je trebalo sjeci i praviti iznova ako taj majstor umije to odraditi od lima da ne kupujes nove rubove ako ih uopste mozes naci nove
Dobro vidi sta radi

Da, ubacivao je nove komade lima ovamo na lijevoj strani i gdje god je trebalo.. Samo sto tad nisam slikao pa nisam postavio slike ovdje, par puta sam samo nosio kameru.. Stavljao je i anti koroziv i alu kit (kako se vec zove) koji traje duze, taj kit je stavljao na rubove..

Ne brini se, ne shvatam te pogresno, znam da sve govoris sa razlogom i hvala ti na tome. ;)
 
Član
E pa super onda ;)
to je mnogo bitno jer danas je sumajstorica mun k...c :lol: zato sam te i pitao :icon_smile:
 
e hajd sad uzmi tu sliku s branicima pa ih lakiraj u PS-u :lol:
salim se,odlicno si odradio branike,lijepo izgledaju ;)
 

OmO

Član
@Vtec: Znam, ima puno majstora sto hoce sto prije da im ispadne iz ruku pa odrade ko ni sebi ni svom..

Hvala ;)
 
Top