Honda Civic Coupe EJ6

Honda Civic Coupe EJ6

Član
RE: Civic Coupe EJ6 FuckYeah :D

xxfmanxx je napisao(la):
civic je stvarno mjera, nema dalje. moj prijedlog za stopke:

http://www.google.ba/imgres?q=honda+civic+2000&um=1&hl=en&sa=N&biw=1680&bih=959&tbm=isch&tbnid=T7kcQPNpiiIrsM:&imgrefurl=http://www.autojunkiesclub.com/2000_honda_civic_si.htm&docid=zc8nnzpItDxlJM&imgurl=http://www.autojunkiesclub.com/TsunamiAngle1.JPG&w=2048&h=1536&ei=_HCcTr3mCITssgaKxJG2DA&zoom=1&iact=rc&dur=342&sig=102142870965208872812&page=2&tbnh=135&tbnw=192&start=35&ndsp=35&ved=1t:429,r:3,s:35&tx=120&ty=86

I ja sam ZA ovaj prijedlog :cool:
 
Član
RE: Civic Coupe EJ6 FuckYeah :D

i ja sam, uslovi samo fale :D necu da ih kupujem u novom sadu ili u zagrebu za 250evra, kad su u USA 50evra.
 
Član
RE: Civic Coupe EJ6 FuckYeah :D

Ojacana korpa za oko 20% u odnosu na fabricku, i spustena, sad mi iz mjesta auto krece i na 5500 obrtaja bez problema :icon_biggrin:



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: Civic Coupe EJ6

Izletio mjenjac od d16z6, rezervisao sam ga, cim stigne u BG, trebalo bi to biti uskoro, uzimam ga i pakujem kratke brzine, a petu brzinu ostavljam dugu za otvoren put i kruzing :D

znaci uskoro mjenjac pakujem, sjedista kozna boje enterijera, felne sredjujem (vise varijanti imam :D ), trazim jos uvijek bregastu da porucim iz USA, drugar je porucio sve sto mu je potrebno da bi mapirao, tako da bi moglo da legne neko mapiranje uskoro...

Sto se trenutnog setup-a tice, na 402m, sa enterijerom i obicnim gumama, odprilike idem visu 15-ku :icon_confused: ali definitivno nisam u 16tici, jer vece prije Osijeka sam se trkao sa onim ljubicastim civicom koji je osvojio 2.mjesto u Osijeku u 16tici, i dobio sam ga 2 puta za redom, a on je vozio 16.08, tako nesto, a dobijam ga za duzinu, iako nema enterijer i ima slikove, laksi je od mog coupea barem 350kg :D

tako da sa mjenjacem i bregastom i mapiranjem, ja zavrsavam ZA SADA radove oko motora na ovom civicu, jer to je to prakticno... sledece je neki kvalitetan turbo setup, ali to ne planiram ni u narednoj godini,jer ako budem pakovao turbo, bice to 100% odradjeno, sa svim kovanim i kvalitetnim djelovima, roll barom, full race car...ali otom potom, daleko je to...bilo bi dosta blize da nisam uzeo drugog civica, kojem je limarija vec gotova, ofarbam je skoro do kraja, roll bar je uradjem do kraja i motor izvadjen da se pakuje neki old school motorcic :icon_biggrin:


Eto tako, ubrzo nadam se, slike sjedista i mjenjaca i neki video majku mu :D

Trenutno od felni imam ova dva kompleta, a smekam jos 2 :D

Naravno Kosei Seneka Racing 17" 7j ET36 sa gumama 205/40 i 225/45


Uploaded with ImageShack.us



i Ronal Turbo R10 15" 7j ET25


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: Civic Coupe EJ6 kulturno brz :D

ala se kur...mo:lol::lol::lol:

salim seee, samo naprijed brate...a sjedista od forda ce samo tako da legnu...sportska elegancija, sto bi rekli :D

a novi civic, uhh...obozavam oldschool :icon_smile:
 
Član
RE: Civic Coupe EJ6 kulturno brz :D

hehe ako Bog da, sportska elegancija, tako bi trebalo :icon_biggrin:

Na drugom civicu moram uraditi homologaciju, atest za roll bar kavez, ali to ne bi trebalo da bude problem, jer znamo jednog covjeka ovde u institutu sto to radi...

Jel se to mora i u BiH raditi kad se uradi roll bar??
 
Član
RE: Civic Coupe EJ6 kulturno brz :D

kod nas se mora samo umrijeti :lol::cool:

honda skoro pa savrsena, daj nam kakav video ubrzanja ;)
 
Član
Radi se radi :)

Na slikama se moze vidjeti da se uklapaju sjedista, naime zadnja klupa je 12cm sira od moje fabricke, posto su kozna sjedista iz forda mondea, pa smo izdeverisali nekako to, i ispalo je do jaja, imaju i naslon za ruku :) :D

Prednja jos nismo ubacili, kombinujemo nesto, nego ko se razumije, evo slike zica ispod sjedista vozaca, da li tu treba + i - ili nesto trece? bojim se nesto cu sjebat :D

Mjenjac stari i novi, y7 i z6, prve cetiri brzine su od z6 (kratke) i peta je ostala od y7 kao duga... mislim da ce mi blokada biti na 230kmh u petoj :D

Treba jos da se podigne malo zadnji lonac, previse je nisko, i da se napravi isti sa druge strane :icon_biggrin:

Evo slika, sutra - prekosutra slike gotovih radova :cool:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
sve je extra, samo meni ova sjedista vise lice na neki trosjed, nikako mi ne idu uz tvoje auto previse su "elegantna" kao za neku veliku limuzinu, po meni si trebao naci neka da su vise profilisanija i "sporCkija" ;)
 
Član
izletila povoljno, a prva koza, nisu nikad presvlacena, udobna boze, tako da ja sam zadovoljan :icon_biggrin:
 
Član
preelegantno za hondu, tvoja su bila punoo bolja..trebao si njih presvlaciti ako si htio kozu;)
djes to radit hondi bolan nebio:D
 
Član
auuu kakvi ste hejteri :D

sta fali hondi malo elegancije, malo sve na dugme, malo grijaci? :D

Drugo, nisam mogao presvuci pravom kozom, tj kosta k'o sam djavo...

vidicemo kad bude gotovo :)
 
Legend
def nisu sjedista za ovog auta, ti kako hoces :D
lijepa honda, ovo mi je san, ponavljam ovo vec 10x u ovoj temi ja mislim, al et :D
 
Član
neka hejteri, sta me briga, ja imam kozna sjedista :lol::lol::lol:

na kraju krajeva ako mi se ne svide, uvijek ih mogu lako zamjeniti :)
 
Top