Hoću i ja na gewinde :)

Hoću i ja na gewinde :)

Član
Na iduću sezonu/godinu planiram gewinde na auto, sad sam na eibach pro kit oprugama fino je al hoću još dole iz više razloga....obzirom da nemam nekog iskustva sa gewindama hoću da čujem od vas iz prve ruke...za one koji neznaju išle bi na golfa 5

- nebi išao na neke skupe opredijelio bi se na neke low budget do 1milje, ili ako naletim na polovne al da budu očuvane...
- na prvom mjestu bi bila udobnost pa onda performanse. što znači riktanje tvrdoće pod obavezno...
- poželjno je da su dostupne ovdje kod nas...

Planiram spustiti otprilike na ovu visnu:


Uglavnom išao bi dole do neke moje granice ali ne previše da naštetim autu

Postalo mi je malo 3cm sa eibachom pro kitom koji je super al hoću ja još dole...


I ono glavno pitanje koliko će mi auto biti tvrđe u odnosu recimo na sad sa oprugama ovim?
 
auto na gevindama je uvjek mekše nego na oprugama to je sigurno i provjereno ja sam imao KW to su među skupljim i cjene su stvarno prevelike a za te pare sto si naveo mozes uzet FK JOM ili RECLAND dakle neka srednja klasa koliko para toliko muzike krecu se oko 500 pa dalje KM a kw weitec i ostale iz prve klase nemas ispod 1500 KM samo skuplje...
 
ja imam dobro al dobro iskustvo sa gewindama i na svako auto koje hocu da spustim stavljam gewindu pa sam cak i na yuga :D u itali ja sam imo preko mog kluba dobar popust pre koji mjesec bila promocija Fk gewindi za glfa 5 su kostale oko 290€ sve 4
 
Odmah da znas da ce ti na gewindama biti tvrdo, ne mozes biti zakucan da lezis u krivinama ko karting a da ti je udobno kao na vodenom krevetu, sto kazu ne mozes se hebati a da ne udje....
Znaci da bi dobio nisko auto i bolje upravljivo izgubices naravno na udobnosti, sve zavisi na sta si ti navikao, ali su gewinde po meni extra stvar na autu i ja bih uvijek pretpio da je neudobnije...nemas 50 godina(bar se nadam :D)
Sretno ;)
 
Član
Uzmi gewinde da valja nemoj neki fuseraj stavljati na to auto ;) bolje se strpiti i kupiti da valja nego neke beze i kajati se sto nisi dodao jos malo novca i imao pravu stvar na autu :icon_smile: kad vec radis kako treba.....
 
Ganjaj kakav Weitec ili H&R... iznenadio bi se kako je na njima udobnije nego na nekim jeftinijim gewindama, a i kako samo auto bolje lezi... i btw., ovdje ti se ne isplati kupovati, ganjaj ebay ako ti moze neko uzeti ;)
 
Član
kad je FK napravio nesto kako treba, ili JOM npr. ... ;)

Ako ti je KW poskup, idi na njihovu low budget varijantu, Wietec
 
Član
sto se tice udobnosti tu su u pravu...ja kod sebe imam kw inox v1 i u odnosu na ove JOM moj auto je udobniji i bolje lezi u krivini,e sad jeste da je i cena drasticna ali jbg,sve ima svoje....pogledaj i weitec oni su jeftiniji od KW,a isto su dobri....ili ako hoces da auto bude zakucan i da mozes da ga dizes i spustas onda air ride :D
 
imao weitec na passatu i prezadovoljan sam bio..I ponovo uzeo weitec za audi tt samo sa stelanjem tvrdoce,nadam se da cu biti isto zadovoljan.. ;)

Znaci provjereno sto ja znam KW i Weitec su extra...
Vozio se na raceland one su mi pretvrde...A ostale marke nebi znao...;)
 
pa fino se kupe gewinde ne sam koje se staluju u visinu nego i u tvrdocu koje imaju saraf kao kotori stelujes im unutra koliko da sabijaju. gle ja sam prezadovoljan sa tim ovjesom al kao sto su ti prije toga rekli da znas nemogu nikad biti odobni da su neznam koje marke drze dobro na putu nez daljneg al udobnost zaboravi i znaj nakon malo vremena sve plastike sto ti sad se cuju pomalo procuce se punooo moje je to iskustvo a preso sam dosta km sa tom ovjesom i imam dosta drugova koji to imaju na autu.

savjet moj je ako imas bas para i hoces sigurnost kvalitet sve da ti je za 10+ i da nemozes da kazes ni rijeci na amort uzmi D2 al to je papren ovjes
 
Top