HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5 - Mali hladnjak?Gdje?

HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5 - Mali hladnjak?Gdje?

Član
Pozdrav svima,hitno mi treba savjet znaci sta pregledati i kako da bi nasao uzrok ovom,jer auto doslovno pliva u vodi :icon_sad:,prozori i sve zatvoreno..:icon_rolleyes:

Mogu li se zacepiti odvodi i gdje se nalaze??
Cuo sam da valja onda promijeniti filter polena kad je voda u autu,istina ili glupost i gdje se nalazi??
Antenu na krovu

ili neki drugi razlog


auto nema sibera..

Je li se iko susrecao sa ovim problemom na ovom autu?
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

kako mislis voda, jel kad je kisa ulazi odnekud ili ovakoo...mozda ti je otisao mali hladnjak tj sigurno je on...
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

menso je napisao(la):
kako mislis voda, jel kad je kisa ulazi odnekud ili ovakoo...mozda ti je otisao mali hladnjak tj sigurno je on...

Kad je kisa samo..ne fali vode u autu..Ovo je neki uobicajeni problem ja mislim kod ovog modela ;)
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

Dobro pregledaj kedere, uzmi fino slauf manji mlaz vode i stavi ga na krov negdje ce ti pokazat gdje pusta, u mene kod jarana na G2 desni keder pojeden pa propusti po neku kap vode...
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

plastika sto sakriva mjesto gdje se vjetrobrasnko staklo spaja sa haubom napukla a pri tome ostecen mozda spoj stakla i sasije i pusta,. ako ti je voda iza suvozaca onda kod zadnjih vrata keder u dnu vrata se okreno izvrdno razhebo isto zna bit i kod suvocaveh vrata isti keder il keder na vratima izmedju stakla,.,
ko sto ti sale kaze slauf i poljevaj auto i prati sta i gdje
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

sema911 je napisao(la):
plastika sto sakriva mjesto gdje se vjetrobrasnko staklo spaja sa haubom napukla a pri tome ostecen mozda spoj stakla i sasije i pusta,. ako ti je voda iza suvozaca onda kod zadnjih vrata keder u dnu vrata se okreno izvrdno razhebo isto zna bit i kod suvocaveh vrata isti keder il keder na vratima izmedju stakla,.,
ko sto ti sale kaze slauf i poljevaj auto i prati sta i gdje

ali na oba mjesta znaci i vozacevo i suvozacevo i to doslovno potopljeno auto tepih mokar ono mljacka ;)
ali kontam da je kao u golfa2 da se zna gdje je,u golfa su krovni kederi i najloni na vratima uzrok najcesci :icon_confused:
Pregledati cu sve,mozda su zacepljene vodice,mislim odvodi ispod haube..Moze li biti ikako do polen filtera(meni to nigdje veze zvuci ali opet)??
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

koliko znam filter je pod haubom(valjda) voda da udje u njega treba joj anti gravitacija salaa
nek ti neko sipa vodu po autu a ti gledaj,.
meni je na glf4 ulazila voda jer je bilo puklo ljepilo za sajbe ustvari nekada neko lijepo zalijepio u kap po kap
natrpaj novina posusi tako auto i polako sipaj skini plastike ispod volana i oko praga vidjeces sigurno gdje ulazi il ako imas vremena dodji do sarajevo ja sam ionako slobodan
pozzz
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

sema911 je napisao(la):
koliko znam filter je pod haubom(valjda) voda da udje u njega treba joj anti gravitacija salaa
nek ti neko sipa vodu po autu a ti gledaj,.
meni je na glf4 ulazila voda jer je bilo puklo ljepilo za sajbe ustvari nekada neko lijepo zalijepio u kap po kap
natrpaj novina posusi tako auto i polako sipaj skini plastike ispod volana i oko praga vidjeces sigurno gdje ulazi il ako imas vremena dodji do sarajevo ja sam ionako slobodan
pozzz

Hvala tebi velika druze,vidjeti cu sam nesto...:icon_smile:
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

Imao slican problem sa opel zafira 2006-a godina, zacepili se odvodi pod haubom gdje se nalazi filter za kabinu (od klime filter) i onda se napuni vode i pocne uzaziti u kabinu preko filtera i napuni se toliko vode da mozes jos ribice pustiti i to samo za vrijeme kise i to ne jake nego normalne kise :icon_confused: zacepili se od onih "iglica" od bora i kad je ocisceno vise nije ulazila voda. Nije to samo problem kod opela i kod VW i kod svih ostalih je problem jer ljudi neciste to, zatvoreno pod plastikom i ne vidi se i ljudi ni ne ciste i to se zacepi i eto problema :icon_confused:
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

RS TURBO je napisao(la):
Imao slican problem sa opel zafira 2006-a godina, zacepili se odvodi pod haubom gdje se nalazi filter za kabinu (od klime filter) i onda se napuni vode i pocne uzaziti u kabinu preko filtera i napuni se toliko vode da mozes jos ribice pustiti i to samo za vrijeme kise i to ne jake nego normalne kise :icon_confused: zacepili se od onih "iglica" od bora i kad je ocisceno vise nije ulazila voda. Nije to samo problem kod opela i kod VW i kod svih ostalih je problem jer ljudi neciste to, zatvoreno pod plastikom i ne vidi se i ljudi ni ne ciste i to se zacepi i eto problema :icon_confused:

Pa to i ja mislim ali kako ocistiti i gdje se nalazi,mora se skidati plastika neka ili ?
U golfa2 znam gdje je,vjerovatn ose i ovdje zacepilo jer je auto pod odrinom stalno.Kako ocistiti,nabiti pritisak vode i zicom :icon_question:
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

Dignes haubu u vidis tamo oko sajbe ima li plastika i gdje se nalazi filter klime i okolo tu negdje bi trebali biti i odvodi za vodu da je izbace vani, u te fieste jos nisam imao tih slucajeva da cistim pa se iskreno nisam ni zagledao. Pregledaj malo okolo sve pa mozda i nadjes a to se cisti brate rukom izbuces prljavstinu i taj talog sto ej zacepio i onda samo vodom saperes i eto ;)
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

RS TURBO je napisao(la):
Dignes haubu u vidis tamo oko sajbe ima li plastika i gdje se nalazi filter klime i okolo tu negdje bi trebali biti i odvodi za vodu da je izbace vani, u te fieste jos nisam imao tih slucajeva da cistim pa se iskreno nisam ni zagledao. Pregledaj malo okolo sve pa mozda i nadjes a to se cisti brate rukom izbuces prljavstinu i taj talog sto ej zacepio i onda samo vodom saperes i eto ;)

Sutra abd vidim..Neki mi govore da se zna slijevati niz krov da vidim kod svijetla,tj prekidaca da skinem i vidim je li vlazno..;)
Moze li biti do filtera klime?
 
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

Ja imao slucaj spala gumica koja drzi sajlu od otvaranja haube prati kuda ta sajla izlazi prema motoru i vidi kraj nje kakvo je stanje, jos bolje poljevas tu a sa unutrasnje gledaj ;)
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

mirza_mali je napisao(la):
Ja imao slucaj spala gumica koja drzi sajlu od otvaranja haube prati kuda ta sajla izlazi prema motoru i vidi kraj nje kakvo je stanje, jos bolje poljevas tu a sa unutrasnje gledaj ;)

Bas na fiesti ili neko mdrugom autu ti se to desilo?..provjerim..;)
 
Top