HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5 - Mali hladnjak?Gdje?

HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5 - Mali hladnjak?Gdje?

Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

mirza_mali je napisao(la):
Na 307, a vode unutra bilo za akvarijuma :lol::lol:

aha,hvala jos jednom..Ako znate gdje jos da pogledam recite ako ne bude nista od ovoga sto smo nabrojali ;)
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

isti slucaj kod fokusa se desava, kad se mjenja polen(klime) filter, skida se plastika koja se nalazi ispod sofersajbe, i kad se to skine polome se u 80% slucajeva zabice, i ta plastika nikako ne moze da dihtuje kako treba, jedina opcija je traka ljepljiva sa dvije strane, ali da je jak bas i naneses je izmedju plastike i stakla i drzi i ne bi trebala da ulazi voda.. tako je bar kod fokusa... ;)
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

Ovo sto ti je RS rekao 90% Izvadi filter i zicom nadji odvod ili auto negdje na kanal -nema- lezi pod njega Obicno je cjevcica debljine prsta Propusi kasnije speri vodom i miran Jaranu se na scenicu desilo a on bio pametan pa palio moguce i nemoguce i spalio motor ventilacije ;)
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

golf2 je napisao(la):
isti slucaj kod fokusa se desava, kad se mjenja polen(klime) filter, skida se plastika koja se nalazi ispod sofersajbe, i kad se to skine polome se u 80% slucajeva zabice, i ta plastika nikako ne moze da dihtuje kako treba, jedina opcija je traka ljepljiva sa dvije strane, ali da je jak bas i naneses je izmedju plastike i stakla i drzi i ne bi trebala da ulazi voda.. tako je bar kod fokusa... ;)

imam silikona ima da zamazem sve,abd rijesiti cu probelm nekako..ako niej nista od ovih savjeta i zakljucaka iam da ga zapalim :cool:
 
Član
RE: HITNO POMOC Voda u autu-Ford Fiesta mk5

RS TURBO je napisao(la):
Dignes haubu u vidis tamo oko sajbe ima li plastika i gdje se nalazi filter klime i okolo tu negdje bi trebali biti i odvodi za vodu da je izbace vani, u te fieste jos nisam imao tih slucajeva da cistim pa se iskreno nisam ni zagledao. Pregledaj malo okolo sve pa mozda i nadjes a to se cisti brate rukom izbuces prljavstinu i taj talog sto ej zacepio i onda samo vodom saperes i eto ;)

Znaci,ocisceno bilo dosta lisca.ALi izgleda da je otisao mali hladnjak nema grijanja uopste samo haldno puse i to vise od pola sata voznje :icon_rolleyes:
Kad ode je li popliva citavo auto?? ili samo jedna strana.Nezz je li sam odo njega ili i do ovih plastika i sto je bilo zacepljeno ugl.mora se on promijeniti...gdje se nalazi u fieste i mora li se skidati instrument tabla ili kako ??

Hvala velika ;)

golf2 je napisao(la):
isti slucaj kod fokusa se desava, kad se mjenja polen(klime) filter, skida se plastika koja se nalazi ispod sofersajbe, i kad se to skine polome se u 80% slucajeva zabice, i ta plastika nikako ne moze da dihtuje kako treba, jedina opcija je traka ljepljiva sa dvije strane, ali da je jak bas i naneses je izmedju plastike i stakla i drzi i ne bi trebala da ulazi voda.. tako je bar kod fokusa... ;)

Znaci,ocisceno bilo dosta lisca.ALi izgleda da je otisao mali hladnjak nema grijanja uopste samo haldno puse i to vise od pola sata voznje
Kad ode je li popliva citavo auto?? ili samo jedna strana.Nezz je li sam odo njega ili i do ovih plastika i sto je bilo zacepljeno ugl.mora se on promijeniti...gdje se nalazi u fieste i mora li se skidati instrument tabla ili kako ??

Hvala velika
 
Član
Koliko je para hladnjak odprilike na otpadu(ili nov)i gdje se nalazi kako ide zamjena,da ne vozim majstoru ako ga ja mogu zamjeniti :icon_confused:
Cim nema grijanja onda je on otisao?? :icon_question:
 
Skrabo je napisao(la):
Koliko je para hladnjak odprilike na otpadu(ili nov)i gdje se nalazi kako ide zamjena,da ne vozim majstoru ako ga ja mogu zamjeniti :icon_confused:
Cim nema grijanja onda je on otisao?? :icon_question:

Imas li permanta ili ti ga antifriza ako je normalan nivo nije ti mli hladnjak otisao i nemoze ti on toliko vode napraviti kako ti pricas a da ti motor ne strada ako si vozio da ti fali onda toliko vode :icon_question:
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Koliko je para hladnjak odprilike na otpadu(ili nov)i gdje se nalazi kako ide zamjena,da ne vozim majstoru ako ga ja mogu zamjeniti :icon_confused:
Cim nema grijanja onda je on otisao?? :icon_question:

Imas li permanta ili ti ga antifriza ako je normalan nivo nije ti mli hladnjak otisao i nemoze ti on toliko vode napraviti kako ti pricas a da ti motor ne strada ako si vozio da ti fali onda toliko vode :icon_question:

E to me cudi stvarno,auto se vozilo 2-3 sata i po dan use vozi..Ali nezz stvarno sto onda nema grijanja?? :icon_question:
Morati cu otici majstoru izgleda,znaci auto se vozi sve normalno..auto nije moje tako da nezz ja situaciju ;)

p.s auto je doslovno plivalo u vodi,otisao bi motor sigurno onda ipak se vozilo na duze relacije..Samo me zanima kako nema grijanja onda ako nije hladnjak,ja sam sumnjao na hladnjak i malo od zacepljenjih odvoda,ali nezz stvarno..
 
Član
Dns bio u majstora,skinuli naprijed onu plastiku ispod haube sto dodje na sajbu,sipali vodu,curi ispod auta ali ulazi i u auto mnogo vode kraj i slijeva se sa obe strane :icon_rolleyes: :icon_rolleyes:
Nezz kako,kada su odceplenji odvodi???..morati ce se rastaviti izgleda sve,kako moze ulaziti voda unutra uopste??..Znaci imao kao ono korito ispod haube tu dolazi voda i ide ispod auta kapa ali i ulazi u autu??..ZASTO i KAKO ??..Nema grijanja u autu al inije otisao mali hladnjak :icon_question: :icon_question:

p.s nismo imali vremena puno da gledamo,sta i kako jer treba ostati citav dan oko ovoga
 
Top