grijači na golfu

grijači na golfu

Član
prijatelj hoće da kupi golfa 5 1.9 tdi 77kw, našao je on golfa i da skratim odemo mi zajedno da pogledamo na dijagnostici šta ima, i kako stvari stoje...

u biti sve je ok samo mu po dijagnostici neradi grijač 3 i 6 tako nekako :) i tako mi u priču sa dijagnostilčarem :) kaže nije to nikakv problem, može on upaliti i bez grijača :) pa meni čudno stvarno ne poznajem tu materiju

Pa ako neko zna o tome volio bi koju čuti...

i koliko je para taj grijač i jel ga teško zamijeniti, on nam je rekao da nije skupo.. i da nije hića da se to radi što je meni opet bilo čudno 2 grijača nerade, auto pali ko mina i tako :)
 
Član
ne moze bit sesti grijac, jer je to cetverocilindricni motor, ima jedan grijac po cilindru
svaki grijac se nalazi u glavi motora, tj sa strane ali je zavrnut u glavu motora
i tacno je da moze upaliti bez grijaaca,jedan grijac mislim da nece osjetiti, ali vise njih ce morati, jer ce verglati da bi upalio, ali ce opet upalit:icon_biggrin: ( golf je to:icon_biggrin: )

mislim da jedan grijac dodje 17km i nije to nikakav kvar, jbg dizelu je to potrosni materijal skoro
 
CR motori se lakse zimi pale bez grijaca ako su potpuno ispravni, cak i kada se ne saceka da odrade svoje na -20, upale sa veoma malo verglanja. Za PD je to vec malo teze, ali nisu grijaci makar skupi, bolje je zamijeniti to da ne bi ti pokvareni povukli i ove zdrave ;)
 
Član
Ugl rekao je da neradi 2 grijača sad na poziciji 3 i kao da je spominjao šest?

Ja sam kontao da je to dosta skuplje...dobro je ima neš jeftino :) mislim ako je to tako 20 - 30km orginal grijač nije to ništa hebo to :)

A ja sam postavio temu najviše radi toga jel me interesovalo 'kako to' ? :)
 
kod mene je ove zime palio isprve svako jutro i kad mi je bio redovni servis bacim ga usput na dijagnosti radi reda da vidim sta ima i vjerovali ili ne sva 4 bila otisla al je motor extra i uvjek je palio na pola ključa ako netko nevjerujei mam račun iz servis i ispis dijagnostike i meni nije bilo jasno kako al je palio s tim da je auto uvjek u javnoj garazi na toplom a to mi je isto poznato da pali i kad ode jedan dva tri pa i 4 kao kod mene :lol: a što liga reče zamjena nije nikakav bauk
 
Legend
isti slucaj kod druga na bori nijedan nije radio a palio je na minusima jeste da je malo duze verglao kad ih je zamjenio na pola kljuca ;)
 
Član
i ja sam palio auto prosle zime a da mi nijedan grijac nije radio, sva 4 nova kupio- 28KM po komadu
 
Član
meni da dizna nije pocela zezat ne bi znao da su mi grijaci stradali, isto je i meni bilo, ni jedan nije radio a auto je palio ok, onda dizna pocela zezat pa sam prvo na grijace posumnjao i tako otkrijem da ne rade ni jedan
 
Član
kod mene na dzipu, koji je btw stariji puno od tih auta, upali lampicu grijaca nekih 15 sec nakon paljenja auta i gori nekih pola minute kad crkne jedan od grijaca,mada pri paljenju ne primjetim bas jer je 5 cilindara, vjerovatno bi na cetverocilindrasu primjetio
 
Top