Grebanj i huka u motoru??

Grebanj i huka u motoru??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
neznam sto nam i pises brze ces skinit plastiku tj. zastitu remena nego da napises poruku ovdje na forumu
ili si lijen ili nesto drugo za tvoje dobro govorim kad se nesto desi kostat ce te finih para a osnovno mozez i sam provjerit za cirka 5 minuta
toliko i pozzz
 
Član
Ok upravu si ...al jbg ne skida mi se naveče a auto je stalno u pokretu...pa sutra aBd kad se bude vidjelo ću skinuti da vidim šta se dešava......pozzz
 
Član
Eh skino sam danas platiku od zupčastogh gornju naravno i unutra puno ko engkog platna, i uparvo ono što je rs turbo rekao remen je malo širi i otpada ono sa strane pošto je nov, i skuplja se unutra ta prašina i to što je širi malo kači na plastiku i grebe.....ostalo je sve ok zategnuto sve exra stoji koliko se ja razumijem...valjda kad se onaj višak potroši prestaće..pozzzz:cool:
 
Član
E ne znam šta da kažem remen ne Continetal a ne neki aftermarket...i mislim da kad se ovo potroši sa strane što smeta da neće strugati kao što je član Rs rekao.....A što ga mjenjati kad sam gledao danas stoji zategnuto nijgdje nema oštećenja, ne vidim razlog šro ga mjenjati???pozzz:cool:
 
Član
ja da sam na tvom mjestu ja bi ga promijenio...ipak je to jedna od važniji stvari na motoru...a ti da zabunom kupiš 5 brojeva veće cipele,da li bi ih nosio dok se ne istroše pa dođu na pravu veličinu,ili bi ih otišao zamjeniti za pravu veličinu???

misim da remen dođe oko 20 km....a ti riskiraš puno veću štetu
 
Član
Drug 130km sa zamjenom je ovo mene došlo, a i rijetko će ti ko bez španera mjenjati i zupčasti....Ovo meni izgleda ok, jer super stoji samo što je nov pa sa strana otpada neki višak koji nije u sastavu gume gdje dođu zubci remena, ne vidim razlog što nov remen da mnjenjam.......rekao je kolega RS turbo da će nakon 5000 prestati da grebe sad je na 2000km pa ćemo vidjeti..pozzz:cool:
 
Član
ti napravi kako hoćeš....ali ako pročitaš ovu svoju temu samo ti je rs rekao da je kod njegovog prijatelja stalo nakon 5000....i ti se toga držiš kao pijan plota....ja bi kod sebe to promijenio,jer može izazvat puno veću štetu,od 130km koliko te izašlo mjenjanje....ja se nadam da ti se neće ništa dogodit,ali ja nebi riskirao...mislim da ti je važnije to promijenit,nego stavit neku estetsku sitnicu na auto.....

ali razumijem ja tebe,i ja sam takav,evo gume nikako da promijenim,sve kao nikako skupiti pare,a na gluposti koje nisam morao staviti na auto sam potrošio toliko da sam mogao staviti sve 4 gume continental sportcontakt3...a kad mi guma pukne u vožnji i razbijem auto,onda ću plakati...zato sam sada odlučio prvo gume stavljam pa sve ostalo
 
@muza ma nema potrebe sto da mjenja remen neka odpadaju djelovi s njega sta fali ako on tako hoce to se mi moramo sekirat ha ja kad mu se odpadnuti dio podvuce pod remen pa igrom slucaja se pomjeri tacka tj. preskoci 2- 3 zuba onda neka ne place njegova volja za 20-30 KMcica riskira 3-4 stoje nekaga ko da remen za dvojku kosta ko za novog passata a za cenera covjek promjeni 10-15 minuta posla ko da ce ostat citav dan na zamjeni
toliko pozz ;)
 
Član
Ne otpada to komad remena pa da upadne i da preskoci remen, to je slicno prasini sto se peruta sa strane, svima se to peruta vremenom i predjenim kilometrima, pa kad skines dekl a ono po njemu imas one crne kao prasine i kad povuces jedno drugo vuce.
Problem je u tome sto je remen malo siri nego spaner, a spaner ima kanal tacnije rubove sa strane i taj spaner sto je stavljen je sigurno od nekog "poznatog" proizvodjaca koji na sebi nema ni ime oca ni ime matere :lol: nego ga tamo neki madjar sastavlja :D i on je malo uzi nego remen i to je problem sad koliko je uzi to je pitanje. Zato se meni inace ti golfovi spaneri ne svidjaju zbog tih rubova i pogotovo zasto sto su samostelajuci jer bude i slucajeva gdje pukne opruga i napravi pizdrariju. Bilo je slucajeva gdje (tamo gdje sma ja radio) je bila mala razlika i onda se uzeo smirgl papir sitni i upali se auto i samo nasloni na rub remena i skine taj mali visak i pici dalje :D pa je taj remen isti tukao ne 50-60 000 koliko propisu nego i 80 000km, Renem ne nosi rub nego platno koje se nalazi u njemu isto kao i guma na kojoj vozite :) ako ga puno skida to moras ili zamijenuti ili rijesiti sa spanerom ili remenom jer moze doci do platna i naceti ga i da pukne, ali i taj remen koji kupis dobro pogledaj da nece biti i taj siri pa da nece i on cesati. Jer mozda je problem spaner (skart roba).
 
Član
E ne znam to je upravo tako kao što si opisao i bilo je te crne prašine bruku pa sam ja očistio.....a španer jeste knnap al remen je kao malo širi i on tu pravi problem......ja mislim a i pitao sam par majsotra da ga nema potrebe mjennjati i da će to prestati jer je nov još uvijek...pozzz:cool:
 
ja sam skoro mijenjo zupcasti, bio kod majstora da nesto pregleda i slucajno otvorim poklopac zupcastog i vidim da je gotov puko, a zamijenjen prije cca 12000, i kupim novi da se ne zaebajem, sad svako malo pregledam, jer bolje mi je dat 35 za remen i 20 za ruke nego 400-500 za popravak motora
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top