Grebanj i huka u motoru??

Grebanj i huka u motoru??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jel mi može neko reći čuje mi se nešto iz one plastike gdje se nalazti zupčasti, nešto kao grebe, zamijenjn zupčasti i španer i prešao od tad 1500km tačno.E sad mene zanima jel se španer doteže nakon nekoliko preenih kilometara, pošto mi je majstor nažalost preminuo prije 20-tak dana??hvala svima...
 
Član
moguce da ti plastika dotice remen pa negdje struze pokusaj skinuti plastiku bar je to lahko :D
 
Član
Moguće sikinuću sutra da vidim......al nešto mi zvuka baca kao na neko stugranje baš..hvala Ammare..pozzzz
 
Pa vidi to s plastikom...ali je vrati obavezno nemoj vozat bez nje...a i provjeri daremen nije previse zategnut ili opusten...ako nije do toga moguceda je sjeban spaner....koje marke ti je stavio majstor?
 
Član
Ja mislim da je u njega samozatezajuci spaner tako da nema stelanja jer spaner ima u sebi orpugu i drzi naspnan remen koliko treba, jedino ako ga nije spaner dobro postavljen pa ne drzi opruga dovoljno jako pa remen bude labav. Imaju one dvije tacne na spaneru i motoru i moraju se poklapati.
 
Član
continental mi je remen, a španer ne znam bgm, znam samo d aje bio 60 km španer, i to mi se počelo da čuje nakon duge vožnje oko 160km bez gašenja auta, a auto je prešao sa novim zupčastim 1500km, a majstor je nažalost umro....E sad moram kod nekog drugog otići al prvo da vidim jel vi šta možete pomoći poučeni iskustvom da džaba ne idem da mi sole pamet ovo ti je ono ti je....To se najviše čuje na leru kad auto umjereno radi prilikom kretanja prvom brzinom se malo ko čuje nešto da grebe i čim malo više gasa prestane...i u vožnji se ne čuje bar ja mislim tako...pozzz:cool:
 
Član
A da nije zvuk kao sustanje šsšsšsšsšsšs na leru? ako jeste onda upali auto i uzmi WD i pospricaj po remenu sto ide na alternator i vidi dali ce prestati :D
 
Član
Ma ima i toga al kad je baš hladan......A GLEDAO SAM DANAS TEŠKO PRIĆI......onoj plastici da je skinem al def se čuje nešto ispod nje kao da nešto kreče od plastiku kad radi na leru...pozzzzz:cool:
 
Član
Znas sta ti to moze biti, siri remen malo nego (ne mozes to okom vidjeti bas) spaner i sa strane (ivice remena) cesu od njega i cuje se. To se culo jednom kolegi kad smo remen stavljali na golfa 3 TDI i culo se isto nakon predjenih 1000+ km i kad je presao sada preko 5000km prestalo se cuti.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Znas sta ti to moze biti, siri remen malo nego (ne mozes to okom vidjeti bas) spaner i sa strane (ivice remena) cesu od njega i cuje se. To se culo jednom kolegi kad smo remen stavljali na golfa 3 TDI i culo se isto nakon predjenih 1000+ km i kad je presao sada preko 5000km prestalo se cuti.

AAa drug svaka ti čast ako to bude...obradovao si me pravo jer sam ja inače picajzla i volim d aje sve ispravno i uredu..hvala ti puno da odg jedino je ostalo d aje to ili da remen negdje dira plastiku a jeste nov i Continetalov je bar mislim d aje kvalitet i ndama se da će nakon pređenih kilometara prestati.....pozzzz
 
de ti skini plastiku i vidi da ti se nije odvrno seraf sto drzi alternator pa on vibrira u mene je isto tako grebalo na leru i jedno do 1800 obrtaja kasnije prestane mislio sam da su ventili osli otjeram majstoru covjek skine plastiku i vidi seraf samo sto nije ispo zategne seraf i vozi dalje
kazem ti nije tesko barem to provjerit a ti kako hoš pozzz ;)
 
Član
Ok drug al ne znam koji šaraf što drži alternator pošto ima šaraf i on je vani vidim ga zategnut je sigurno.....a čim uhvati stari vremena otjeraće majstoru pa neka on skida i gleda....pozzzz:cool:
 
Član
Pozz ljudi evo mene opet, mislim da se grebanje povećalo.....sad sa primjetio kad dodam gas na jedno 1500 obratja da grebe dosta čuje se preko već smiri se......i na leru ko da povećao zvuk isto da više grebe.....nisam skidao plastiku al moraću ovih dana.....nadam se na nije neki ozbiljan kvar???pozzz:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top