Golf V ( tdi -crveno )

Golf V ( tdi -crveno )

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
I ja mislim da kod Golfa nema I crveno
Prijatelj ima 1.9 105ks i cak i na poklopcu motora pise TDI bijelim slovima
 
Momci malo ste zagubili temu covjek pita sta tacno predstavlja to I crveno i mene to bas interesuje jer mi je na pasatu I crveno....koja je razlika izmedju toga TDI i TDI (i crveno) jer kod mene je slucaj da u snazi nema razlike isto je 101 PS
 
Član
pe jbt k... vi bi ovdje raspravljali i da je frajer nalijepio na njega W12, ono možda ima, hmm ko zna
na petici ne postoje oznake sa crvenim slovima, znači ni na jednom modelu 100% to su stare oznake, čovjek jednostavno nalijepio crveno I valjda mislio da će mu tako biti brži :)
@Astra -- nemoj se ti praviti pametan, čovjek je 100% upravu, GT jeste oprema i ima i 140tki u GT opremi, ali 170ka dolazi isključivo sa GT opremom i ne piše mu TDI nazad

passat2003 je napisao(la):
Momci malo ste zagubili temu covjek pita sta tacno predstavlja to I crveno i mene to bas interesuje jer mi je na pasatu I crveno....koja je razlika izmedju toga TDI i TDI (i crveno) jer kod mene je slucaj da u snazi nema razlike isto je 101 PS

drug moj razlika je u godištu, npr TDI DI crveno imaš sa 101, 115 i 130 ks sve ista oznaka, a to ustvari predstavlja pumpa dizna motor koji se pojavio prvi put 2000e god kao 115ka, kasnije i ova dva,
2000e god su bili samo tdi i TDI i crveno, gdje je crveno I bila oznaka za jači motor 110 ks,
2002e god se izbacuje iz proizvodnje 115ka i 110ka tako da se oznake opet vračaju na tdi 90 ks, crveno I 101 ks i crveno DI 130 ks (150ku ne računamo :))
 
GTI TDI je napisao(la):
pe jbt k... vi bi ovdje raspravljali i da je frajer nalijepio na njega W12, ono možda ima, hmm ko zna
na petici ne postoje oznake sa crvenim slovima, znači ni na jednom modelu 100% to su stare oznake, čovjek jednostavno nalijepio crveno I valjda mislio da će mu tako biti brži :)
@Astra -- nemoj se ti praviti pametan, čovjek je 100% upravu, GT jeste oprema i ima i 140tki u GT opremi, ali 170ka dolazi isključivo sa GT opremom i ne piše mu TDI nazad

passat2003 je napisao(la):
Momci malo ste zagubili temu covjek pita sta tacno predstavlja to I crveno i mene to bas interesuje jer mi je na pasatu I crveno....koja je razlika izmedju toga TDI i TDI (i crveno) jer kod mene je slucaj da u snazi nema razlike isto je 101 PS

drug moj razlika je u godištu, npr TDI DI crveno imaš sa 101, 115 i 130 ks sve ista oznaka, a to ustvari predstavlja pumpa dizna motor koji se pojavio prvi put 2000e god kao 115ka, kasnije i ova dva,
2000e god su bili samo tdi i TDI i crveno, gdje je crveno I bila oznaka za jači motor 110 ks,
2002e god se izbacuje iz proizvodnje 115ka i 110ka tako da se oznake opet vračaju na tdi 90 ks, crveno I 101 ks i crveno DI 130 ks (150ku ne računamo :))



otprilike jeste negdje upravu si za godista ali vidi ovo sad npr.rodjak mi ima takodje pasat samo sto je kod njega 2004 god(kraj)TDI obcino jel se od tad prestalo koristiti ova crvena slova pa je i kod njega 101 PS i kod mene 101 PS ( kod mene polovica 2003 i crveno) mada nema tu nikakve razlike,mada moj motor radi za dlacicu bolje od njegovog...manje vise te naljepnice crvena slova i nemaju nekog znacaja koliko vidim jedino DI crveno je u vecicni slucajeva 130 PS
 

MTR

Član
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_diesel_engines#Four_cylinder_diesels
 
Član
FallenAngel je napisao(la):
Astra je napisao(la):
golf V ima 4 motora dizelasa, 90, I crveno 105, 2.0 tdi 140 I crveno 170 ks, ne postoji Golf V TDI sve crveno to se covjek igrao picasa malo


Malo si polupao loncice u vezi ovog 2,0 TDI. Ne postoji 2.0 TDi sa crvenim I, i ne postoji obicni golf sa 170 Ks nego taj isti se Zove Golf GT :) Iskreno ja nikad nisam vidio da je i jedno slovo crveno na golfu 5 , drug ima 1.9 105 ks i nista nije crveno. koliko ja znam i ne postoje crvena slova na 5. Pozz
Sad sam nesto trazio postoji Golf GT TDI 2.0 170ks ,ali ovo GT je valjda oprema ne znam ima li veze s motorom
 
Član
passat2003 je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
pe jbt k... vi bi ovdje raspravljali i da je frajer nalijepio na njega W12, ono možda ima, hmm ko zna
na petici ne postoje oznake sa crvenim slovima, znači ni na jednom modelu 100% to su stare oznake, čovjek jednostavno nalijepio crveno I valjda mislio da će mu tako biti brži :)
@Astra -- nemoj se ti praviti pametan, čovjek je 100% upravu, GT jeste oprema i ima i 140tki u GT opremi, ali 170ka dolazi isključivo sa GT opremom i ne piše mu TDI nazad

passat2003 je napisao(la):
Momci malo ste zagubili temu covjek pita sta tacno predstavlja to I crveno i mene to bas interesuje jer mi je na pasatu I crveno....koja je razlika izmedju toga TDI i TDI (i crveno) jer kod mene je slucaj da u snazi nema razlike isto je 101 PS

drug moj razlika je u godištu, npr TDI DI crveno imaš sa 101, 115 i 130 ks sve ista oznaka, a to ustvari predstavlja pumpa dizna motor koji se pojavio prvi put 2000e god kao 115ka, kasnije i ova dva,
2000e god su bili samo tdi i TDI i crveno, gdje je crveno I bila oznaka za jači motor 110 ks,
2002e god se izbacuje iz proizvodnje 115ka i 110ka tako da se oznake opet vračaju na tdi 90 ks, crveno I 101 ks i crveno DI 130 ks (150ku ne računamo :))



otprilike jeste negdje upravu si za godista ali vidi ovo sad npr.rodjak mi ima takodje pasat samo sto je kod njega 2004 god(kraj)TDI obcino jel se od tad prestalo koristiti ova crvena slova pa je i kod njega 101 PS i kod mene 101 PS ( kod mene polovica 2003 i crveno) mada nema tu nikakve razlike,mada moj motor radi za dlacicu bolje od njegovog...manje vise te naljepnice crvena slova i nemaju nekog znacaja koliko vidim jedino DI crveno je u vecicni slucajeva 130 PS



upravo tako, sam si sebi odgovorio, sve ti je do godišta, ali u svakom slučaju svaka oznaka znači nešto u tom periodu
 

MTR

Član
GTi_Freak je napisao(la):
crveno samo I a ne TDi, motor 1.9TDi 77kw 6brzina+R, auto moje nemate potrebe raspravljat ;)

:lol::lol::lol::lol::lol:

nisi trebao govorit jaro , da vidimo dje idu slova :lol::lol::lol::lol::lol:
 
Astra je napisao(la):
FallenAngel je napisao(la):
Astra je napisao(la):
golf V ima 4 motora dizelasa, 90, I crveno 105, 2.0 tdi 140 I crveno 170 ks, ne postoji Golf V TDI sve crveno to se covjek igrao picasa malo


Malo si polupao loncice u vezi ovog 2,0 TDI. Ne postoji 2.0 TDi sa crvenim I, i ne postoji obicni golf sa 170 Ks nego taj isti se Zove Golf GT :) Iskreno ja nikad nisam vidio da je i jedno slovo crveno na golfu 5 , drug ima 1.9 105 ks i nista nije crveno. koliko ja znam i ne postoje crvena slova na 5. Pozz
Naravno da postoji ti si malo polupao loncice... GT je oprema to nema veze sa motorom.... sta pametujes kad nemas blage? ....

Hajde ovako. Prvo nauci se ponasati, nisam ja s tobom ovce cuvao da ti meni govoris da ja pametujem i da "nemam blage". Ako si toliko siguran u to sto tvrdis idemo ti i ja u salon VW ponesemo po 500 Eura koji bude u pravu nosi sve. A sad idi malo se raspitaj i potrazi malo po netu Euro Golf 5 GT je imao 170 ks , oznaka je tu bila tako da se razlikuje od obicne brace a ukuljcivala je neke stvari koje su drugacije nego na obicnim golfovima, kao maska , zadnji difuzor , neke stvari unutra. Gt oprema je u UK, kod njih se tako vode paketi. Pozz :icon_exclaim: treba li i sliku da prilozim? ili neki text? ili si ti i dalje najpametniji na svijetu? Pozdrav
 
Član
joj sto ste napravili frku zbog jednog slova, sto se bezveze svadjate...

GTi_Freak je napisao(la):
MrShadow je napisao(la):
e jbg sad..

sad me plasi da kupim to auto, ima li kakva muljaza na njemu...

joj majko mila :lol: ima muljaze nemoj ga kupovat :lol:

Ajd ne zezaj. Lako postoji mogucnost da je auto udaren od pozadi i da je neko morao promjeniti slova.. Nemoj me pogresno shvatiti, ali ne kupujem carape nego auto :)

Samo provjeravam jer stvarno nisam vidio do sada peticu sa I crvenim, ali nebitno... Rekao sam ti da sam odusevljen autom, pogotovo sad kad sam vidio ove nove slike i sutra sigurno dolazim da pogledam..

Samo, prva stvar sto cu uraditi kad ga vidim, ima da ti ono srce s njega poderem :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top