Golf MKIV GTI 1.8T 2002

Golf MKIV GTI 1.8T 2002

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
bolid za svakodnevno j*banje mame. eksterijer je na prvi pogled "prosjecan" ali pod haubom... No Comment, svaka cast!
 
Član
Nemam jos slike Mercedesa, mislim nije ni prepravljan uopste...orginal je 2005 w211 E klasa, avantgarde, motor je 3.2 Inline 6 cilindara turbo dizel ...orginal ima oko 210 ks i 500nm, Brabus D6 box...260ks i oko 600nm, potrosnja 8-9L/100km gradska voznja...autoput ide i ispod 7L ;)

Ev nadjoh sliku prosjecnog avantgarde e klasu, moj izgleda potpuno isto, 16'' felge (jedina mana), crn...

211.JPG


Mercedesa nemam toliko dugo, tek jedno 6 mjeseci, prije toga sam imao VW Touareg pa sam njega zamjenio za Mercedesa...Touareg je bio ekstra auto al je tesko bilo opravdati potrosnju od 18L/100km hehe

20080601145_s.jpg


Video: http://www.youtube.com/watch?v=VCPQRImkObk
 
Član
svaka cast za golfa

kulturno uradjeno
masina sila u njemu a i izgleda lijepo

nego koliko je jeftino odrzavati ovako jaku masinu ?
 
Član
miki321oc je napisao(la):
svaka cast za golfa

kulturno uradjeno
masina sila u njemu a i izgleda lijepo

nego koliko je jeftino odrzavati ovako jaku masinu ?

Odrzavati? Iskreno nista mu vise ne radim nego sto bi obicno radio i da nema ovoliko snage, ulje + filter svako 15 000 km, strogo Valvoline Synpower 5w-40, svjecice svako drugo mjenjanje ulja, znaci 30 000km... to je sve ;)

Uskoro mjenjam kvacilo i klipnjace, osvjezicu malo motor novim karikama, remen, pumpa za vodu itd.

Preso je vec 140 000km, 40000km sa velikom turbinom, prije velike turbine je bio chipovan nekih 70 000km... VW 1.8T 20V motor je nenormalno izdrzljiv...kada se samo sjetim sta sam ovom autu sve radio, kuda sam ga vozio... dobro je jos uvijek u jednom komadu hehe

i samo da znate Formula 2 ce koristiti bas ovaj 1.8T 20V motor u F2 autima ;)
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
odlican golf :)
nego koliko te otprilike kostalo to sve dok si dobio tu konjazu :)

uh, puno...vecinom je to bilo bacanje para...ono hoces nesto jeftinije pa kupis pa onda skontas da ne moze pa onda kupis ono sto si u stvari htio kupiti na prvom mjestu. Sve u svemu nekih 9 000 eura sa svim, ne samo motor... mada da radim ovo isto sada mogao bi za nekih 5-6 000 eura komotno al kad ne znas onda platis znanje.

Mada nikom ne bih preporucio toliko snage na autu sa pogonom na prednjim tockovima...1,2 i 3 brzina su totalno beskorisne na ulici.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top