Golf mk1 by eddo ... nove slike!

Golf mk1 by eddo ... nove slike!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Golf mk1 by eddo ...

Schumi je napisao(la):
Ako te opruge spuštaju 6cm (mada čisto sumnjam da je toliko) šta ćeš za amortizere ?

s obzirom da to nikad nisam radio, nemam pojma na sta mislis :D ... ajd objasni ;) ...
 
Legend
RE: Golf mk1 by eddo ...

maksimalno do 40mm mozes spustati na fabrickim amortizerima...
mada ja mislim da ti nisu ovo opruge od 60mm,cisto sumnjam
 
Administrator
RE: Golf mk1 by eddo ...

ma odlicno to edo ide... nego ti te opruge stavi, bitno je da cucne... nek cucne 3cm biti ce solidno ;)
 
BHT Ovisnik
RE: Golf mk1 by eddo ...

meni je 60mm spusteno naprijed,mjerio sam prije i poslije,tocno 6cm,vec godina dana da se tako voza,nikakvih problema nemam na obicnim amortizerima,a amortizeri su mjenjani prije mislim oko 10 godina kako rece mi majka,jer je ona vodila uvijek na opravku auto dok je bilo u bivse vlasnice,samo sam aksijalne mjenjao neki da,al odavno im je vakat bio :)

sretno u nastavku,fino ovo ide :)
 
Član
RE: Golf mk1 by eddo ...

hvala hvala, armine slaji i te lajsne da ih probam nataknut ;) ...

EDIT: sto se tice opruga jbga najbolje bi bilo da puki kaze kolko spustaju i jel mogu na obicne amortizere ... jbga on ih je imo na kolima ...
 
Član
RE: Golf mk1 by eddo ...

Na fabričke amortizere ljudi obično stavljaju max -40 mm što ne znači da nema i drugačijih slučajeva,što i sam kažeš vidi sa momkom na kojim amortizerima su njemu stajale i kako su se ponašale
 
Član
RE: Golf mk1 by eddo ...

Evo ga gotov je sto se podova tice, bilo je i jos par sitnih promjena na njemu, evo nekoliko slikica:

PRIJE:







POSLJE:



nazalost sjediste malo ometa pogled one rupe sa slike 3, al nema te rupe vise (stavljena oba praga potpuno nova) ...

na rubovima vrata sa donje strane je bilo malo korozije, stanje sad:



note: ima malo prljavstine al je frisko ofarban rub i nema vise korozije ...

Dalje idemo gepek, slika od prije:



(mozda se na slici ne vidi bas najbolje, al bilo je dosta "baloncica" i korozije po i oko ruba gepeka)

POSLJE:




i evo jos 2 slike nak reda radi:





stanje trenutno:



dakle kec je spakovan u garazu i tu je do ponedjeljka, u ponedjeljak ide kod mehanicara/elektricara da se promjene sve ostle stvari koje su namjenjene ... poslje tog ide sklapanje kompletne unutrasnjosti i spakovacu neku zajbanciju sa gepekom ... sutra abd idem malo u styling shopping, odo uzet neke sitnice pa cemo vidit kako ce ic dalje ...

e sad jedno vrlo vazno pitanje:

Sta da stavim na pod unutra (izmedju unutrasnjeg lima i itisona) neku "zastitu" ... stari mi predlaze presovani tervol 2cm, sta bi vi rekli da je najpametnije a da je lahko za nac (ne da mi se sad ubacivat nesto mega specijalno i zajbavat se sa potraznjom istog) ... sve sugestije ovdje ili na PP, svejedno!!!
 
Administrator
RE: Golf mk1 by eddo ...

bravo edo... odlicno je to ispalo kao sto igy kaze aferim...
dobro razmisli sta ces staviti izmedju etisona i lima da ti to sto bi stavio ne bi skupljalo dodatnu vlagu i pravilo ponovo koroziju, sto je veoma moguce...
 
Član
RE: Golf mk1 by eddo ...

hvala svima, a sa vlagom nevjerujem da cu imat puno problema jer sta god da budem stavljo, prvo ide malo deblji sloj tot-masti pa cu onda redat izolaciju pa onda tek itison ... tako da sumnjam da cu imat previse problema sa vlagom ... jedino sta je meni ostalo da skontam jeste STA da stavim kao izolator ... da je dobar i za zvucni i toplotnu izolaciju a da nije pretjerano skupo ...
 
Član
RE: Golf mk1 by eddo ...

ojj jest pod i otisao :icon_eek::icon_eek: a vidim fino si to sredio svaka cast ;) ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top