Golf 5 lamela

Golf 5 lamela

Član
mariodrag je napisao(la):
zamasnjak treba mjenjat ako se cuje... par puta bi federi iz zamasnjaka probijali kucista i kartere.... neke je trebalo brusilicom kidat u komade da bi se uspjeli skinut s radilice...

I ja sam ovo isto čuo.

A zna li neko kako se ponasa set koji je bez plivajuceg zamajca?
Navodno sam čuo da je par stoja jeftiniji,nijensu bolje ubrzanje,mjenjac više trpi,ali i otpor mjenjača/motora je izraženiji...
 
Član
Ma ovo je kod svih petica sranje, jeste potrosna roba, ali ljudima se raspada i na malim kilometrazama. Kod mene je 90 000, 1.9tdi 6 brz i lupa kad krecem, al zabi mu, ne mjenjao ga ja dok skroz ne ode..

los kvalitet
 
Član
Set kvacila za gollfa V original vw repariran u njemačkoj košta 410KM, sa zamajcom i druk ležajem oko 1000KM.

To jako dobro znam jer sam stavio ponovo novi set kvačila jer mi nisu uspili rješiti problem sa pranjem lamele od ulja...nakon dva tjedna je ponovo počeo proklizavati i onda su tu lamelu morali zamjeniti ponovo jer kazu da je izgorila od ulja, a kad su je oprali 2 tjedna ranije su mi rekli da je ko nova!
To mi nije bilo jasno!!!
 
Član
Ma nista stisni zube i kupi novi zamajac :D mani se fiksacije postojeceg pravi se skalamerija od novog auta ;) i meni je vakat da se mjenja plivajuci i set kvacila :icon_cry:
 
ja imam malo jace od 150 hiljada na satu km sigurni jer sam kupijo auto nov i na neki 70-80 hiljada osjetijo sam da mi auto da treska otiso sam u servis u itali rekao im za problem oni su mi rekli to je sam pocetak nije nista strasno i na 130hiljada sam bas osjetijo zamajac kako se pocinje da cuje al ja vise ne obracam paznju na to sad mozem reci da bas samara al sve je ostalo ok i lamela i sto id joj uz kad sam pitao u vw servisu koliko kosta rekli su mi oko 1200-1300 maraka u sa ugradnjom zamajac lamela i sve sto ide uz a za inostranstvo su mi sam rekli toliko u € :D pa sad cekam sledeci servis na 180hiljada tad imam moram i remenje da radim pa kad ostavim auto ostavim da duze i neka sve mi zamijene stisnem jednom zume zatvorim oci pa sta bude :D
 
Lexillium je napisao(la):
mariodrag je napisao(la):
zamasnjak treba mjenjat ako se cuje... par puta bi federi iz zamasnjaka probijali kucista i kartere.... neke je trebalo brusilicom kidat u komade da bi se uspjeli skinut s radilice...

I ja sam ovo isto čuo.

A zna li neko kako se ponasa set koji je bez plivajuceg zamajca?
Navodno sam čuo da je par stoja jeftiniji,nijensu bolje ubrzanje,mjenjac više trpi,ali i otpor mjenjača/motora je izraženiji...

pitaj taxiste u gradu Sarajevu :D svaki koji je mjenjao set kvacila izbacivo je plivajuci i ubacivao set sa obicnim zamajcem,kupovali u Motorexu ...znas da oni sve znaju najbolje :icon_smile:
 
za to se nisam informiso bar ja al sam vec cuo od vise ljudi sa su na golfu 4 skidali plivajuci i stavljali obicni do sad nisam cuo da moze i na golfa 5 obicni XD
 
dado...c::: je napisao(la):
za to se nisam informiso bar ja al sam vec cuo od vise ljudi sa su na golfu 4 skidali plivajuci i stavljali obicni do sad nisam cuo da moze i na golfa 5 obicni XD

moze moze...saraf na saraf sto bi stariji rekli :D
 
Član
Ne rade to samo Sarajevski taksisti. Inače su oni ljudi od zanata. Ja popravljam auto kod taksiste:D

Okanite se budalaština ljudi. Može obični zamajac al vrijedi ona:"drži vodu dok majstori ne odu" ;)
 
Top