Golf 5 lamela

Golf 5 lamela

Član
Drug o kojoj ti garanciji govoriš? Sad otiđi u servis i zamijeni komplet set i dođi za 2 mjeseca i reci da opet imaš neki problem oni će ti reći da je to potoršna ovako onako i moli boga da ti izađu u susret sa nekim svojim učešćem u svemu tome..jbt ugradi multilok kod nekog drugo a ne kod ovlaštenog garancio na mjenjač papa....


Kod mene je 6+r stepeni 1.9 ali nije još prešao ni 60k i za sada nema ni traga tim problemima radi ko sat iz one dobre zemlje :D .....
 
Član
Ja sam svoj problem riješio, kad su rastavili sve lamela je ko nova, a i ostali djelovi koje sam promjenio, u pitanju je bio neki mislim semering na mjenjaču koji je puštao ulje na lamelu, zbog toga je auto proklizavalo kad bi se to ulje ugrijalo... Demontaža, montaža, čišćenje lamele+jedna manžetna na zgolbu 320KM
 
Član
Nisam vidio da se govori o 2.0. Ovi sa 1.9 nema sanse da ostvare pravo na zamjenu :D
Inace, nema veze sto je potrosna roba, ako se izda zvanicno saopstenje i poziv na besplatnu zamjenu nju moraju da odrade. Da se razumijemo, nece promijeniti kompletan set ali ce otkloniti kvar ili nedostatak
 
Član
aServis je napisao(la):
Drug o kojoj ti garanciji govoriš? Sad otiđi u servis i zamijeni komplet set i dođi za 2 mjeseca i reci da opet imaš neki problem oni će ti reći da je to potoršna ovako onako i moli boga da ti izađu u susret sa nekim svojim učešćem u svemu tome..jbt ugradi multilok kod nekog drugo a ne kod ovlaštenog garancio na mjenjač papa....


Kod mene je 6+r stepeni 1.9 ali nije još prešao ni 60k i za sada nema ni traga tim problemima radi ko sat iz one dobre zemlje :D .....

Evo covjek ti je odgovorio, da ja ne pisem to isto.

kAcA je napisao(la):
Nisam vidio da se govori o 2.0. Ovi sa 1.9 nema sanse da ostvare pravo na zamjenu :D
Inace, nema veze sto je potrosna roba, ako se izda zvanicno saopstenje i poziv na besplatnu zamjenu nju moraju da odrade. Da se razumijemo, nece promijeniti kompletan set ali ce otkloniti kvar ili nedostatak

Pa tebi ako je normalno da autu te klase i autu koje je najskuplje u svojoj klasi dozivi neke velike kvarove sa nekih 60k, onda ne znam sta bi ti reko. Pa do nekih 120-150k za neku normalnu marku automobila, ne bi se smjelo znati za bilo kakav veci kvar!
 
Član
Nisam ja uopste komentarisao da li je normalno ili nije. Odgovarao sam na besplatan otklon kvara u servisu ako je izdato zvanicno saopstenje i poziv
 
Član
evo isti auto 1.9 6 brz

prije 10 000km slozio komplet novi set i neki dan mi se poceo cut druk lezaj

jedino sto je mene izaslo 7000 kn to jest cca 950 eur u vw

ali nema sanse da prodje pod garanciju, jer pod garanciju spadaju samo tvornicke greske a losu srecu ne priznaju :D

evo ja sam snimio svoje
na 8 sek kad stisnem kvacilo motor promjeni zvuk
na 11 opet stiscem kvacilo i na 13 sek
http://www.youtube.com/watch?v=3BfAEZ2mKd0
 

MTR

Član
VW grupacija nema Recall akcije ni pozive u servis kao neke "jace" marke ( Audi,Mercedes,BMW...) , previse su komercijalni i ima ih mnogo , zadnje dvije tri godine VW je imao recall samo za probleme sa DSG-om i falsiranom snagom kod 2,0TDI motora ( onaj od 170 ,koliko vec KS ) , a to za lamelu u servisu da se dodjete zalit , nema od toga nista , isto kao i za disk plocice , diskove , gume ( ima i takvih pacijenata , predje na njima 20000 km i dodje da ze zali ) .
Evo imam i ja problem za zamajcem i traze mi 1200 KM da se sredi , mislim previse je , nasao sam na Ilmi u Tesnju polovan za 300 KM i jos ga nisam zamijenio , mrsko mi :)
 
Član
MTR - koji motor u cetvorki?
1200 km je dosta ako ima i za 500 eura
ja sam isao na sigurno znaci u vw pa sam ispusio 950 eur

bolje stavi taj od 500 eura,recimo

a polovno nemoj,jedino ako nema lufta zamajac nista
 

MTR

Član
mariodrag je napisao(la):
MTR - koji motor u cetvorki?
1200 km je dosta ako ima i za 500 eura
ja sam isao na sigurno znaci u vw pa sam ispusio 950 eur

bolje stavi taj od 500 eura,recimo

a polovno nemoj,jedino ako nema lufta zamajac nista

onaj od 110 KS , kod mene na leru samo malo zatrese a dok vozim nista
 
Član
Lamela je potrosni materijal na autu, kada bi neko davao garanciju na lamelu onda bi trebali traziti garanciju i na gume, hehe sve to zavisi kako se auto vozi, neko ce je spaliti na 30 000 ako voli drzati nogu na kvacilu!
Naravno ima dosta do kvaliteta samih djelova, ali do vozaca je sve!
 
Član
Ima tu i do jedne stvari ----> plivajući zamajac

Smišljen je da: 1) Moderni dizeli prenesu ogromni moment 2) Vlasnici u servisnom intervalu plaćaju skupe popravke. Ipak je to potrošna roba:lol::lol:

Rekao bih da je razlog pod brojem 2. odlučujući faktor:D
 
Početnik
MTR je napisao(la):
VW grupacija nema Recall akcije ni pozive u servis kao neke "jace" marke ( Audi,Mercedes,BMW...) , previse su komercijalni i ima ih mnogo , zadnje dvije tri godine VW je imao recall samo za probleme sa DSG-om i falsiranom snagom kod 2,0TDI motora ( onaj od 170 ,koliko vec KS ) , a to za lamelu u servisu da se dodjete zalit , nema od toga nista , isto kao i za disk plocice , diskove , gume ( ima i takvih pacijenata , predje na njima 20000 km i dodje da ze zali ) .
Evo imam i ja problem za zamajcem i traze mi 1200 KM da se sredi , mislim previse je , nasao sam na Ilmi u Tesnju polovan za 300 KM i jos ga nisam zamijenio , mrsko mi :)

Mislim da Liga ima polovan zamajac, ako ti treba ;)
 
Član
zamasnjak treba mjenjat ako se cuje... par puta bi federi iz zamasnjaka probijali kucista i kartere.... neke je trebalo brusilicom kidat u komade da bi se uspjeli skinut s radilice...
 
Top