Golf 5 GT TDI 170 KS

Golf 5 GT TDI 170 KS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Bax je poslovno vezan za Audi, plaćaju mu da po forumima piše gluposti.

2.0 tdi je smeće, bio u Audiju ili vw-u. Netko u vw-u, upss Audiju je umislio da je premium brend.

Djordjep:;)
 
Član
Zamolio bih sve koji su se uključili u prepucavanje AUDI vs VW da prekinu sa tim ako je ikako moguće. Pitao sam na početku teme neke stvari i dobio konkretan odgovor.

BaXRS4 zahvaljujem na objašnjenju,istomišljenici smo po pitanju Audi vs Golf;)

Svi ostali koji misle suprotno,neka i dalje misle tako,ja nemam baš vremena da ih ubjeđujem u suprotno,a niti želim da oni mene ubjeđuju u ono što oni smatraju ispravnim,jer zaista moje iskustvo vožnje AUDIJA i VW je ogromno tako da nakon stotina hiljada pređenih kilometara mogu zaključiti koji od ova dva brenda je kvalitetniji...


lov2xlr8 neka hvala ne bih radio to što mi predlažeš,dosta se loše pokazalo za moje potrebe.U svakom slučaju tebi ogromno hvala,ali to bih odradio na nekom drugom mjestu;)

Admini zamolio bih lock teme:spam::123:
 
Član
E druze imas super dilemu, i ja sa malo gledao te motore, cak i slicnu dilemu imam za ubuduce, i kao i ti naisao sam na isti problem zvani SIEMENS, ali cuo sam da imaju i neki 2.0tdi sa bosch diznama samo ne znam koji ali ih ima, pa cu se u tom smjeru okrenuti, a sve sam blize audiju ako ne zbog motora onda zbog kvalitete unutrasnjosti
 
Član
Lexillium je napisao(la):
zaista moje iskustvo vožnje AUDIJA i VW je ogromno tako da nakon stotina hiljada pređenih kilometara mogu zaključiti koji od ova dva brenda je kvalitetniji...
Onda nema potrebe da se uopce dvoumis druze s obzirom na iskustvo ;)
 
Član
Pa ljudi da li vam ja iz drugog koncerna ;) trebam da govorim o vasim autima.
Naravno da su 2.0 TDI motori isti, ali audi je ugradjivao bosch dizne dok je VW ugradjivao Siemens sa Piezo tehnologijom.Oba imaju problem sa plivajucim zamajcem i sa turbinama.Imas serijske oznake auta, neke su se pokazale manje lose a neke vise lose, u glavnom LOSE.
Potrazite negdje na internetu te serijske oznake i sve ce vam biti jasno.
Ako ces golfa ili audia, uzmi 1.9 ili neki benzin, mada se ni ovaj 1.9 nije pokazao puno izdrzljivijim ali su bar kvarovi jeftiniji.
No evo ti jedan moj prijedlog a znam da me neces poslusati jer si Golfadzija.
Uzmi si Alfu 159 JTD 150HP, i miran si do vijeka, ako hoces raketu, uzmi 2.4JTD 20V, dizelskih 200KS.Problem malo slabijeg trapa je odavno rijesem, motor je neuporedivo izdrzljiviji od VW a i koliko vidim na cijeni je vise od passata isto godiste sa istom opremom.
 
Član
Nema na čemu LeX, sretno u kupovini i odabiru, ako te što još bude zanimalo pošalji mi PM.

Zela, znaš tko me plaća? One dvije ruke što svako jutro u vlastitoj garaži sjednu u vlastita 4 kruga od 150000KM ;)

Drago mi je da ste vi zadovoljni sa svojim vozilima. :cool:

Pustite meni Audija :icon_twisted:
 
Član
sve je to OK, samo nije OK sto mislis da si dobio kvaliteniju masinu u audiju, ako si ga platio 2x vise... :lol:

motori su isti, kvaliteta izrade unutrasnosti i komponenata unutrasnjosti bolja, dizajn je bolji, ali masine i mehanika su iste, i u skodi i u seatu, i u audiju i u VW, svidjalo se to tebi ili ne... ;)
 
Član
Ja sam isto cuo da su masine identicne i to od covjeka koji ima dosta visoku funkciju u prodaji vozila koncerna VAG kod nas i ima pristup vecini tih nama skrivenih informacija. Kaze motori dolaze iz iste tvornice i iz istog skladista, samo se trpaju u Audi ili VW. Razlika izmedju Audija i VW-a je kaze u mjenjacima, Audi tu dobija nesto bolje komponente, a nekada i malo krace mjenjace, zbog cega Audi nesto bolje ide, jer VW je ipak "narodno vozilo", napravljeno da stedi vise...
 
Član
Citam ovu temu i malo me zainteresovalo, ja licno vozim Passata 3c 2.0 Tdi 140 ks, i bas me pocinje zanimat koje su u njemu dizne. A nesto drugo cuo sam to za razliku mjenjaca, bas sam se raspitivao sto dva ista motora tj kod mene je taj slucaj sto Otac moj voza Audi a4 2005g 2.0 tdi 140ks, i vozo sam oba vozila duze vrijeme i u svakom slucaju primjetno audi ide dosta bolje, prvo sam mislio da nije do ventila, jer je u passatu 8v, a u audiju 16v. Medutim rekli su mu da je do mjenjaca. Izvinite ako samo pogresio temu. Pozdrav svima
 
Član
I u passatu je 16 ventila ako je 2.0TDI.
A što se mjenjača tiče , ta dva auta su nebo i zemlja , u VW je poprečni motor a u A4 uzdužni ,tako da mjenjači nisu ni približni a i prenosni odnos vjerovatno nije isti.
A Audi ide bolje zato što je manji auto a i prenos mu je vjerovatno kraće odmjeren.
 
Član
racija je napisao(la):
Citam ovu temu i malo me zainteresovalo, ja licno vozim Passata 3c 2.0 Tdi 140 ks, i bas me pocinje zanimat koje su u njemu dizne. A nesto drugo cuo sam to za razliku mjenjaca, bas sam se raspitivao sto dva ista motora tj kod mene je taj slucaj sto Otac moj voza Audi a4 2005g 2.0 tdi 140ks, i vozo sam oba vozila duze vrijeme i u svakom slucaju primjetno audi ide dosta bolje, prvo sam mislio da nije do ventila, jer je u passatu 8v, a u audiju 16v. Medutim rekli su mu da je do mjenjaca. Izvinite ako samo pogresio temu. Pozdrav svima
Mislim da je razlog jednostavan.Audi je laksi skoro 200 kg :icon_smile:
 
Član
Sto petljate s tim VW & Audi... kad mozes fino uzet BMW 120d ili 123d ... koji god odaberes, neces se pokajat;)
 
Član
djogi86 je napisao(la):
mada se ni ovaj 1.9 nije pokazao puno izdrzljivijim ali su bar kvarovi jeftiniji.

Uzmi si Alfu 159 JTD 150HP

Ovo prvo...kako mislis 1.9 nije izdrzljiv
Ovo drugo...iako VAG fan slazem se, ovo auto je vrh a cijena nije visoka
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Sto petljate s tim VW & Audi... kad mozes fino uzet BMW 120d ili 123d ... koji god odaberes, neces se pokajat;)
Sta si i ti vise zapeo za taj BMW 123 dizel,covjeku se to nesvidja i tocka. :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top