Golf 4 Highline 150hp 4motion

Golf 4 Highline 150hp 4motion

Super Moderator
Moze 245 km/h kad ga bacis iz aviona :D
Highline je ovo 100%, a sto se tice 4 motion i ESP to nema nikakve veze jedno s drugim jer 4 motion je pogon a ESP konrola stabilnosti :D

Nebitno.... bitno je da auto dobro izgleda i da je ovo po meni jedno od boljih auta kojeg bi uvijek volio imati ;)
 
Član
allroad je napisao(la):
Moze 245 km/h kad ga bacis iz aviona :D
Highline je ovo 100%, a sto se tice 4 motion i ESP to nema nikakve veze jedno s drugim jer 4 motion je pogon a ESP konrola stabilnosti :D

Nebitno.... bitno je da auto dobro izgleda i da je ovo po meni jedno od boljih auta kojeg bi uvijek volio imati ;)

pa vjerovatno je momak htio reči da mu je auto stabilniji, odnosno da bolje drži cestu sa 4-motion nego sa ESP-om
 
GTI TDI je napisao(la):
Prvo svaka čast na izboru, odličan auto, mehanizacija za 10

model auta je TDI highline, GTI je malo drugačiji, ima recaro sjedišta, malo niže opruge i nije 4-motion, ali motor je isti kao kod GTI TDI, i moj je isti, highline...

nadam se da imaš neku historiju servisa, jer taj auto niko ne vozi polako, a jako je bitno da je dobro održavan..
moj savjet ti je ako več nije rađen, veliki servis i servis diferencijala (to je kod tvog auta zajedno veliki servis) pa poslije toga neko napucavanje..
ako se misliš malo potezati po semaforima nemoj ga nikad startati sa punim gasom (ono da ga napuniš i samo pustiš kvačilo) jer 4-motion je osjetljiv na to, iako će tako krenuti ko mahnit i imat ćeš strašan start, ali će ti jednako mahnito poderati zamajac i lamelu koje ćeš morati platiti oko 1300 KM
ovo sve ti ne govorim da te nešto prepadnem, jer dobar je to auto i na njemu je sve duplo jače nego na običnom golfu, ali je sve i duplo skuplje (bukvalno duplo :D) pa tako samo da znaš na šta treba paziti ;)

i onda na kraju kad sve fino središ preporučujem ti i da ga čipuješ, onda se ponovo zaljubiš u njega :D
Mislim da mu je radjen servis a sto se tice startanja, ako hocu da se "ispalim" onda ga zarevam na jedno 2000 RPM i onda kvacilo pustim ;)
 
Evo jedan moj video od 0-100, pa mi recite sta mislite :icon_smile:


http://www.youtube.com/watch?v=LGMcpNo23Do
 
Član
dobar golf :)
ne znam sta je ovima smijesno da moze ici 245 km/h,pogledacu u sveskici al cini mis e da pored v6 i r32 i ovaj golf ima 245km/h max brzinu
svog sam vozio 240,a ovaj je isto jako brz primejrak.
cuvaj ga,4motion extra stvar na klizavom :)
 
Član
Druze,ide on nema sta,ali mislim da bi trebao bolje,imam Leona FR-a sa istim motorom i cini mi se da brze ide :D
 
Član
nije sad da se hvalim ili nes ali brete slabo on dize za tu jacinu! ja sam radio sm chip tuning i auto hoce da poleti a imao sam i tu masinu istu maximalna joj je brzina bila 235...i dizala je mnogo bolje od prethodnog videa :123:
 
Ma bio sam sam u autu, morao sam kameru drzat rukom, pa zato, ali opet 8sec nije lose po meni, da je neko bio da drzi kameru, pa da se fino ispalim mogo bi on i oko 7-7,5 sec 100% ;)
 
Član
Prvo bih da pohvalim auto posebno motor :cool: Imao sam priliku par puta provozati cetvorku tdi(di crveno) 115 ks motor stvarno fino vuce cak sta vise imas osjecaj da daleko bolje ide od izravnih konkuretana iste snage, naravno na turbo diesela mislim. Sto se tice snimka na prvi mah bi rekao da nesto nije uredu sa autom, ipak bi on bolje trebao da vuce za svojih 150 ks i deklarisanih 8.5 sec do 100 km/h. Primjera radi moja alfa sa deklarisanih 9.3 do stotke daleko brze postigne tu brzinu nego golf na snimku, to je neko moje vidjenje. Sve u svemu pohvalio bi opet auto, sretno i uzivaj u carima TDI-a, a mi koji nismo te "srece" moracemo da se zadovoljimo cestim odlascima na benzinske crpke :D
 
Član
pa ako je to oko 9 sec onda je ok, jer je za 4-motion ubrzanje 8,9 po papirima, odnosno za 8 ne može nema šanse, drug moj ima takav auto ali čipovan na 185 ks i on ide 7,5 s a moj sa istim tim čipom ide 7,3 pošto je malo lakši :)
znači ako si nezadovoljan znaš šta treba ;)
 
Član
Azazello je napisao(la):
Ma bio sam sam u autu, morao sam kameru drzat rukom, pa zato, ali opet 8sec nije lose po meni, da je neko bio da drzi kameru, pa da se fino ispalim mogo bi on i oko 7-7,5 sec 100% ;)

Druze auto ti je full nema tu sta, to je dobar motor lijepo ga nosi, a ti da bih isao za 7 sec do 100 treba da imas dosta vise konja, to auto stock idi oko 8.5 maks, i maks brzine oko 230. Pozdrav
 
Mislim da je ovo vrijeme sasvim uredu ne razlikuje se puno ni od fabrickih vrijednosti

http://www.carsdatas.com/Volkswagen/Golf_IV_(1J1)/1.9_TDI_4motion_(150_Hp).html
:icon_smile:
 
Top