Golf 2 TD odvrtanje goriva na Bosch pumpi ?

Golf 2 TD odvrtanje goriva na Bosch pumpi ?

Član
Naime drugar mi ima golf 2 GTD ,sve standard ,a i ja imam TD i neku noc odlucili da oprobamo snage :lol: cisto onako eto ono rasprava koji od turbaka ide bolje i stanemo na crtu ,pravac je dug neka 2 kilometra ,i zaista moj TD je isao bolje i to od samoga starta ,na krajnjoj mozda brzini moj je brzi 10 km/h vise ali zato mnogo zivlji ,i bas danas bio je jedan tu covjek sa nama koji je davno imao Golfa i mi mu to ispricamo i pokazali mu oba motora i veli on da je u mog Golfa pojacano gorivo na Bosch pumpi do kraja ono bas se vidi saraf skroz unutra,dok je kod ovog frendovog kako da kazem duzi saraf dosta,i ima kao neka prepreka na njemu kao da je "zapecacena" kod mene toga nema uopste:icon_eek: ......I ja sam vozio tog njegovog golfa u njeg tacno se osjeti da je slabiji od mog,i na leru npr kada rade ovaj moj ima nekako dosta "ubrzaniji" rad motora..


.....Moj mnogo vise dimi,u njega nema skoro nikako dima kada stisnemo :D.......Najvise sto je on vozio svog golfa je 165 km/h,ja svog 175 km/h (AKO JE VJEROVATI SATU) ......Uostalom to me ne zanima toliko,koliko me interesuje to pojacavanje na Bosch pumpi ,zanima me ako je moj pojacavan koliko ima KS pojacan u odnosu na tog standardnog ,a standardni je 51 KW .........Eto hvala vam puno ako ste imali strpljenja da procitate temu do kraja,nadam se da nisam dosadan,jer samo trazim info a nadam se da ovdje ima vas koji dosta znate oko toga............Hvala unaprijed na odgovorima :cool:
 
Član
"leru npr kada rade ovaj moj ima nekako dosta "ubrzaniji" rad motora.."

Pa u tebe vise pojacan stangas tj onaj saraf na bosch pumpi :D
 
Legend
Druze u vezi ove problematike je bilo do sada 21321 tema, kao i postavljanje intercoolera na taj isti motor i slicno..

Taj "pecat" kako ga ti zoves, je predpostavljam od majstora koji mu je zadnji put radio reglazu ili reparaciju bosch pumpe, oni to stavljaju..

pitaj druga koliko mu trosi auto, i skontaj koliko tvoj trosi, onda lako mozes vidjeti ako ti je pretjerano odvrnuto gorivo, auto bi trebalo da dimi, jer ima visak goriva..

ja sam sa svojim 51kw max 165 isao, i to je bilo ono bas da ga navlacim 3-4km na auto putu, ako ti kazes da tvoj bez intercoolera ide 175, onda ti je motor bas dobar (ili dobro odvrnuto gorivo), ili dobro sat laze :D
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Druze u vezi ove problematike je bilo do sada 21321 tema, kao i postavljanje intercoolera na taj isti motor i slicno..

Taj "pecat" kako ga ti zoves, je predpostavljam od majstora koji mu je zadnji put radio reglazu ili reparaciju bosch pumpe, oni to stavljaju..

pitaj druga koliko mu trosi auto, i skontaj koliko tvoj trosi, onda lako mozes vidjeti ako ti je pretjerano odvrnuto gorivo, auto bi trebalo da dimi, jer ima visak goriva..

ja sam sa svojim 51kw max 165 isao, i to je bilo ono bas da ga navlacim 3-4km na auto putu, ako ti kazes da tvoj bez intercoolera ide 175, onda ti je motor bas dobar (ili dobro odvrnuto gorivo), ili dobro sat laze :D

Vjeruj mi da nemam razloga da lazem ,ali poredio sam sa par auta i pokazivali su isto skoro pa identicno do nekih 170,zato mi je cudno odmah i bilo ,ali otom potom,ovaj lik je rekao da je do kraja odvnut,a sto se tice potrosnje o tome smo bas ja i drugar pricali,moj nekad hoce i 7 litara da potrosi kad ga se gazi pravo ,frendov kaze 5,5 ......Mene zanima koliko KS bi imao odvrnut tako na Bosch pumpi ako je standardan 70 KS ?
 
Član
striker je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
Druze u vezi ove problematike je bilo do sada 21321 tema, kao i postavljanje intercoolera na taj isti motor i slicno..

Taj "pecat" kako ga ti zoves, je predpostavljam od majstora koji mu je zadnji put radio reglazu ili reparaciju bosch pumpe, oni to stavljaju..

pitaj druga koliko mu trosi auto, i skontaj koliko tvoj trosi, onda lako mozes vidjeti ako ti je pretjerano odvrnuto gorivo, auto bi trebalo da dimi, jer ima visak goriva..

ja sam sa svojim 51kw max 165 isao, i to je bilo ono bas da ga navlacim 3-4km na auto putu, ako ti kazes da tvoj bez intercoolera ide 175, onda ti je motor bas dobar (ili dobro odvrnuto gorivo), ili dobro sat laze :D

Vjeruj mi da nemam razloga da lazem ,ali poredio sam sa par auta i pokazivali su isto skoro pa identicno do nekih 170,zato mi je cudno odmah i bilo ,ali otom potom,ovaj lik je rekao da je do kraja odvnut,a sto se tice potrosnje o tome smo bas ja i drugar pricali,moj nekad hoce i 7 litara da potrosi kad ga se gazi pravo ,frendov kaze 5,5 ......Mene zanima koliko KS bi imao odvrnut tako na Bosch pumpi ako je standardan 70 KS ?
:lol: Odvrtanjem se dobiva 20-30ks,a cipovanjem 10-15 :lol:
Koliko ces imat, i dalje 70ks, samo nesto bolji odziv na gas, jer je smjesa goriva i zapanjenje nesto bolje nego prije!
 
Član
eto sad koliko imate konja mozete na SR komotno da idete:lol::lol::lol::lol::lol:

PS: A da napravite mozda duzi saraf,da se jos vise odvrne goriva:D
Kanite se corava posla,da vam je vozat dizela,da malo trosi,a da se ganjate,,e pa ne moze to tak:icon_biggrin:
 

xrx

Član
Kao sto neko rece gore, ako hoces jace auto uzmi benzinca...
Evo malo i teoretisanja (ovo je u idealnom slucaju, bez gubitaka):

HP=(TQ*RPM)/5252
HP - konjske snage
TQ - moment
RPM - broj obrtaja

Kako dizel ima znatno manji maksimalni RPM (npr 4000 u odnosu na 5000+) i ne toliko veci momenat (brojcano govorim jer je razlika u par stotina manja od razlike od par hiljada), onda mozes i sam skontat sto brzinci imaju vise snage. Sa tim odvrnutim sarafom si dobio samo na momentu (zato je zivlji), ali dobio si dosta manje snage nego kad bi povecao RPM odnosno presao na benzinca
 
Član
a dobro sad nisam ni spomenuo da meni daje da se utrkujem ili sta ja znam,nego cisto me onako zanimalo,a taj wannabe race sam naveo kao primjer samo :lol:

Ja ni neznam ko je to odvrtao ,mora da je vlasnik prije mene nosio bosisti ili sta vec...
 
Član
xrx je napisao(la):
Kao sto neko rece gore, ako hoces jace auto uzmi benzinca...
Evo malo i teoretisanja (ovo je u idealnom slucaju, bez gubitaka):

HP=(TQ*RPM)/5252
HP - konjske snage
TQ - moment
RPM - broj obrtaja

Kako dizel ima znatno manji maksimalni RPM (npr 4000 u odnosu na 5000+) i ne toliko veci momenat (brojcano govorim jer je razlika u par stotina manja od razlike od par hiljada), onda mozes i sam skontat sto brzinci imaju vise snage. Sa tim odvrnutim sarafom si dobio samo na momentu (zato je zivlji), ali dobio si dosta manje snage nego kad bi povecao RPM odnosno presao na benzinca

Dizeli imaju manji maksimalni rpm od benzinaca ali zato imaju mnogo veci obrtni momenat i oni po meni imaju veliku prednost nad benzincima (od potrosnje obrtnoga momenta snage ubrzanja)
Pogledaj ovu sramotu cadjo protiv vr6
http://www.youtube.com/watch?v=1afyXHL-Va0
 

xrx

Član
striker je napisao(la):
a dobro sad nisam ni spomenuo da meni daje da se utrkujem ili sta ja znam,nego cisto me onako zanimalo,a taj wannabe race sam naveo kao primjer samo :lol:

Ja ni neznam ko je to odvrtao ,mora da je vlasnik prije mene nosio bosisti ili sta vec...

Na mom prijasnjem autu se samo odvrtalo kad bi dugo vozio po auto putu, valjda konstantnih vribacija pa ti sad vidi :)
 
Član
Sutra idem do Automehanicara,da mi promijeni neke sitnice,pa cu ga usput pitati sta on kaze,sumnjam da je bas od vibracija :lol:
 
Top