Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Golf 2 SYNCRO 16V TURBO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
kec je napisao(la):
odlicna je dvojka:cool:
jel to motor iz nidalovog crvenog golfa?



prepoznas po usisnoj grani ha? :icon_biggrin:
to je skoro sve sto je i ostalo od tog motora.
bio u njemu motor iz Nidalovog golfa rallye tokom 2007-me, ali ovo je sada sasvim novi motor koji sam slozio ja i upalio prvi put u prvom mjesecu 2008 : - )

i ne namjeravam ga mjenjati. eventualno samo pojacavati. mozda bude isao i jos veci turbo nekad, tokom sezone ili za 2010, ali rano je sada ista pricati, startat cu sezonu na ovom turbu i 150ks nitra, s obzirom da su sada svi problemi otklonjeni, i da ce tu biti 4motion, ocekujem jako dobru snagu sada i dobro vrijeme.
 
Član
Druze , svaka ti dala i da napravis ovo vise...4 sata sam citao bez disanja ovu 21 stranicu....Onaj momak sto je Lupa napravio uopste ti ne bjezi u opsesiji prema autu...Nezna se ko je ludji....Svaka cast drug i samo naprijed a kako si kreno i edi grubelic bi trebao da strahuje....
 
Član
Plakich je napisao(la):
Druze , svaka ti dala i da napravis ovo vise...4 sata sam citao bez disanja ovu 21 stranicu....Onaj momak sto je Lupa napravio uopste ti ne bjezi u opsesiji prema autu...Nezna se ko je ludji....Svaka cast drug i samo naprijed a kako si kreno i edi grubelic bi trebao da strahuje....

Ja uopće ne sumnjam u to ko je ludji :lol::lol:
 
Član
samo brate da ti nista ne pukne... da jednom dodjes do tog cilja... sa punom snagom.... odkad pratim ovu temu... a vazda neki peh... samo jednom... i ja mislim da cu biti sretan ko i ti..... :D
 
Početnik
bulex je napisao(la):
samo brate da ti nista ne pukne... da jednom dodjes do tog cilja... sa punom snagom.... odkad pratim ovu temu... a vazda neki peh... samo jednom... i ja mislim da cu biti sretan ko i ti..... :D



pa nebi smjelo pucati nista vise, a i novi mjenjac ce vjeruj mi biti adekvatan i za jos vece snage od ove koju cu ja imati.


nije situacija toliko crna koliko su neki debili svojim stalnim prozivanjem (zapravo iz straha jer znaju da su ovi problemi privremeni i da cu ih sve satrati dok slozim do kraja, te da nece nikako moci napraviti auto sa kojim ce mi parirati, pa se tesko pomiriti sa tim) zapravo stvorili sliku tako negativnu. 2006 i 2007 sam vozio odlicno i postigao nesto dobrih rezultata.

2008 je jednostavno, igrom slucaja, auto prekasno slozen (dijelovi na pocetku teme su od ovoga novoga motora naprevljenog i upaljenog u prvom mjesecu 2008), nakon sto je sezona vec odavno pocela i morao sam u hodu jos rjesavati neke probleme, i jos su se desili pehovi tocno svaki put kad bi stao na crtu (a kad bi testirao auto prije, sve bi bilo ok).

imao sam premalo prilika i utrka tokom godine da bi ostvario ista pozitivno, jer kao sto sam rekao morao sam u hodu rjesavati dosta pitanja (neka nisam ni pominjao u temi nikako), a na to malo utrka sto sam vozio sljedeci dole pomenuti problemi su se desavali.
da sam jos otisao bilo gdje na trku (i rijesio problem sa nitro sistemom kojeg cu pomenuti dole) garant bi vec imao jako dobro vrijeme, ako nista drugo po jacini u BiH. auto, tvrdim, vec sada (znaci ovakav kakav je sada ovog momenta, sa ovim syncro pogonom, ovim ne-adekvatnim ispuhom), i bez nitra, samo sa R888 gumama, ima moc za nize od 12. steta sto nije bilo prilika jos jer bi se onda sve vidjelo.

-pucanje zubcanika u mjenjacu (isti problem imao vise puta tokom 2007). rjesenje: 4motion. kraj price.
-pucanje gumenih usisnih crijeva od IC-a do klapne gasa. rjesenje: slozio sva crijeva metalna (izuzev na samim spojevima. znaci metalna cijev prislonjena uz drugu metalnu cijev, a oko njih guma i šelne, jer drugacije je nemoguce zadihtati, kao sto je takodjer nemoguce sve zavariti jer motor "hoda" pri voznji i mora negdje "disati" mrvicu. ali to je nebo i zemlja u usporedbi sa komplet gumenim usisom).
-nosac mjenjaca otisao na 201m trci u Sarajevu, pa osim kvalifikacije nisam vozio trku kasnije. nosac kao nosac je uvjek i bio zdrav, otisao je zapravo navoj u njemu u kojeg ide saraf sa mjenjaca. to je jednostavno iz vana, dok je nosac montiran, bilo nemoguce vidjeti bez da se sam nosac skine, i pod svjetlom pogleda. saraf je u SA ispao, i ja sam odlucio ne nastupiti. rjesenje: nov nosac :icon_biggrin:
-boca nitra. sonda u boci se je otkacila (ne shvatam kako i zasto, boca nikad prije nije otvarana od trenutka kad je kupljena). rezultat toga je bio da mi nitro u motor ide u plinovitom a ne u tecnom stanju. efekat je daleko manja kolicina nitra od predvidjene (kao i dosta slabiji efekat hladjenja usisa kojeg nitro daje, no to nije sad toliko bitno u ovoj prici) dok drzim dugme, benzina je naravno bilo previse i auto bi isao jako jako jako lose jer se je doslovno gusio od goriva. odnjeo sam bocu da se rastavi i nadjeno je da je sonda otkacena! rjesenje: stavljen novi ventil i nova sonda, do dna boce, kako je zapravo i trebalo biti :icon_biggrin:

i jos cu nesto dodati. protiv Gregora Tusa sam imao jako los start i jako losu vucu u prvoj brzini, iz razloga jer sam testirao redukciju snage u prvoj brzini. to je bio samo test i nista vise, to bih poslije (na sluzbenoj utrci, da nije pukao mjenjac) iskljucio jer se pokazalo da oduzima previse snage i ide jako lose. cisto sam to odlucio probati jer auto bi znalo malo proklizati u prvoj od snage i na R888 gumama, pa sam pokusao oboriti snagu da vidim kako ce se ponasati.



osobno, fucka mi se za 2008 sezonu. fucka mi se jer nisam postigao rezultat na par nisko-kvalitetnih utrka koliko sam ih imao prilike voziti. meni je auto kao auto na prvom mjestu, ja uzivam radeci to, dali cu na 402 nesto napraviti mi je sekundarno, ali naravno da cu doci voziti jer imam neizmirenih racuna i zelje da vozim. uopce se ne zamaram sto nisam postigao neki rezultat jer dobro znam da auto nije bio slozen kompletno i to mi nista u zivotu ne znaci, 2008 je za mene tek bila pocetak jednog velikog projekta, znam jako dobro sada kad bude komplet sve zavrseno, da ce moci napraviti i strasne rezultate (osim ako se bas neko cudo ne desi). 450+ks motora + 150 nitra, uz start kakav ce imati, bit ce dovoljno : - )
ako ne, OK, dizat cu jos snagu, vjerovatno jos vecim turbom.





nadam se da sam u ovom dugom postu otklonio neke sumlje itd., eto dao sam detaljan opis svih pojedinosti i problema koje sam imao prosle godine, necu da ljudi se povode za baljezganjem nekih koji plasiraju o meni price vec da cuju sta je stvarno i bilo. da ne vjerujem u sebe nebi ni radio ovo.

zato hvala za podrsku. ja se nadam sa svoje strane da oni koji plate kartu da me gledaju, nece otici razocarani, sto se mene tice ;)

kao sto vec rekoh gore, preko vikenda dobijam mjenjace, te konacno mogu krenuti sa nekim poslom priprema za slaganje 4motion-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top