Golf 2 gti,problem s motorom

Golf 2 gti,problem s motorom

Član
Dejan 16v je napisao(la):
Drug pogledaj ti dizne, mozda su prljave pa nedihtuju i moze biti da u stanju mirovanja nakapaju goriva na klip i spusti se gorivo u karter i eto belaja!
Razgovarao danas sa tri mehanicara,prvi kaze glava ili dihtung glave ali on to nema vremena raditi,odem kod drugog govori mi isto sto i ti da je problem u diznama i tvrdi da bi u slucaju ulaska vode u motor "majoneze" bilo i na sipki od ulja i ulje nebi bilo cisto a voda bi izlazila i na auspuh pojacano,treci misli isto i njemu ga sutra vozim da mi pogleda dizne i ocisti ih , onda opet novo ulje.Tvrde da je "majoneza" na cepu kondenzacija zbog hladnog vremena i kratkih relacija.Ako to nebude uzrok zapalicu ga i tako rijesit problem:icon_smile:





[/quote]

Nekad davno mi je na golfu otisao dihtung glave i pomjesao ulje i vodu,niti je kad falilo ulja niti vode,vozio ga tako nekih 1500km bez ikakvih problema i posljedica i onda uradio dihtung.
Znaci jedino se moglo prepoznati kad otvoris bocicu od vode bila je voda ovako sa bijelim talogom i masna,pjenasta.
[/quote]
Nisam primjetio nista neobicno u posudi s vodom,cista je naizgled ne primjecujem masnocu ni bijeli talog,samo ulje raste.Ovaj prvi gore navedeni mehanicar(sto kaze da je glava ili dihtung) tvrdi da vodu moze izvuci odnekle drugo a ne iz posude,neznam :icon_rolleyes: vidjecemo.
 
Član
Vodu moze izvuc odnekle drugo, ako je blog puknut negdje ili glava, ili pak dihtung. Daj ti meni reci jel tebi posuda od vode cista kao i inace... Ja isto sumljam na dizne, al ne mora da znaci, to sto tvrde da je uzrok kratke relacije, to nema veze, ja sam isti takav, tj isto kao ti dnevno ne pređem 2km sa autom, pa je ulje ok, jos je 15w u njemu...
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Vodu moze izvuc odnekle drugo, ako je blog puknut negdje ili glava, ili pak dihtung. Daj ti meni reci jel tebi posuda od vode cista kao i inace... Ja isto sumljam na dizne, al ne mora da znaci, to sto tvrde da je uzrok kratke relacije, to nema veze, ja sam isti takav, tj isto kao ti dnevno ne pređem 2km sa autom, pa je ulje ok, jos je 15w u njemu...

Je posuda je cista,voda i antifriz normalni,nikakvu anomaliju nisam primjetio u posudi za vodu.
 
Član
to ti pare hoce izbiti iz depa, svaki dan se susrecem s time i nije nikakav dihtung glave ako ne trosi i ne mijesa ulje i vodu, niti su dizne.... to bijelo ti je emuzija koja se stvara kada se vlaga pomijesa sa uljem a to je radi kratkih relacija i ne stigne ispariti vlaga, samo se cesce i duze vozi...
 
Član
kec je napisao(la):
to ti pare hoce izbiti iz depa, svaki dan se susrecem s time i nije nikakav dihtung glave ako ne trosi i ne mijesa ulje i vodu, niti su dizne.... to bijelo ti je emuzija koja se stvara kada se vlaga pomijesa sa uljem a to je radi kratkih relacija i ne stigne ispariti vlaga, samo se cesce i duze vozi...
Ali sto moze podignuti nivo ulja za pola centa na sipci za par dana,neznam al nisam bas siguran da je to samo vlaga.
 
Član
kec je napisao(la):
to ti pare hoce izbiti iz depa, svaki dan se susrecem s time i nije nikakav dihtung glave ako ne trosi i ne mijesa ulje i vodu, niti su dizne.... to bijelo ti je emuzija koja se stvara kada se vlaga pomijesa sa uljem a to je radi kratkih relacija i ne stigne ispariti vlaga, samo se cesce i duze vozi...
Mozda si i upravu.Ovih par dana sam ga svaki dan malo duze vozio,svaki dan je radio na radnoj temperaturi,inace ovi motori znatno sporije dolaze do radne temperature nego slabiji karburatorski golf 2 motori.Jucer sam presao oko 200 km.Rezultat,nivo ulja se vratio na normalu,vode ne fali ni kap.Uglavnom,svaki dan cu prakticirati jednu malo duzu voznju da se makar ugrije na radnu temperaturu i pratiti ulje,necu ga jos ostaviti mehanicarima pa makar riknuo.
 
Top