Golf 2 GTD 1.6

Golf 2 GTD 1.6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
.nOKe je napisao(la):
jesi nanosio primer na karambolku, ili samo ovim matom na "suho" ?

Nisam noke samo ih ismirglo sa papirom 500. lijepo je ispalo ovako mi se vise svidjaju nek kada su lakom bile prefarbane.

vw_damir je napisao(la):
Treba ti maska od novije serije i bolje felge;)
Inace, lijepa duja:cool:

Felge bi mu sjele uhh:) pravo bice aBd:cool::cool:
 
Član
Evo da malo osvjezim temu i potrazim koji savjet:)
Uzeo sam druge felge i jednu danas poceo polirat rucno nije lose ispalo koristio sam prvo papir za smirglanje 100 , 220 , 270 , 500 ,800 pa 1000 zanima me jeli to dovoljno ili da idem jos jednom sa 2000 pa onda polir pastom. I koju polir pastu da uzmem vidio sam da rade i sa nekom kredom. Imam jos jedno pitanje molio bih vas za misljenje u koju boju sredisnji dio felgi da ofarbam u sivu ili crnu jer je i duja crna. I hocel sj*at sta sjaj poliranog djela ako ga na kraju prespricam bezbojni lakom. pozz

651ef4709916786c53872000e7069294.jpg
 
Član
fin golfer ,,,samo zakucaj,,doduse i ja trebam svog:lol:,,jesi poliro felge rucno i koliko ti je trebalo vremena:icon_question:
 
Član
AnDel je napisao(la):
fin golfer ,,,samo zakucaj,,doduse i ja trebam svog:lol:,,jesi poliro felge rucno i koliko ti je trebalo vremena:icon_question:

Danas uzeo pa jednu probo polirat rucno pa trazim savjet kako dalje. pozz
 
Član
edoode je napisao(la):
Evo da malo osvjezim temu i potrazim koji savjet:)
Uzeo sam druge felge i jednu danas poceo polirat rucno nije lose ispalo koristio sam prvo papir za smirglanje 100 , 220 , 270 , 500 ,800 pa 1000 zanima me jeli to dovoljno ili da idem jos jednom sa 2000 pa onda polir pastom. I koju polir pastu da uzmem vidio sam da rade i sa nekom kredom. Imam jos jedno pitanje molio bih vas za misljenje u koju boju sredisnji dio felgi da ofarbam u sivu ili crnu jer je i duja crna. I hocel sj*at sta sjaj poliranog djela ako ga na kraju prespricam bezbojni lakom. pozz

651ef4709916786c53872000e7069294.jpg

Imal ko kakav savjet. pozz
 
Član
RE: Golf 2 GTD 1.6 Potreban savjet

Pretrazi malo forum "poliranje feluga" bilo je par temi o tome kako se radi i sta se koristi ;)
 
Član
RE: Golf 2 GTD 1.6 Potreban savjet

M A R E X je napisao(la):
Pretrazi malo forum "poliranje feluga" bilo je par temi o tome kako se radi i sta se koristi ;)

Gledo sam skonto sam kako se radi al me zanima da li da prefarbam na kraju bezbojnim da li ce izgubit sjaj. Cito sam da lak pozuti pa da je bolje ostavit i neprelazit bezbojnim, al onda nema zastite alminijum pa pocne crnit.
 
Realno. ova desna je završena, još malo posla sa Purol pastom(5KM) da bi se zaštitio površinski sloj od oksidacije i to je to.A ako imaš viška vremena i novca, auto držiš u klimatizovanoj garaži i izvezeš ga pet puta godišnje onda može i kreda i još par vrsta skupljih pasti i tako to.Ipak je to felga, za par dana biće zmazana kad auto vozaš svaki dan, ne možeš ga tri puta dnevno prat i glancat.Centralni dio ti je najbolje u grafitnu al to moraš kod lakirera.Jeftinija varijanta je mat crna.Lak valjda ne ide preko poliranog aluminijuma jer s vremenom počne da otpada bez podloge.
 
Član
jeremija123 je napisao(la):
Realno. ova desna je završena, još malo posla sa Purol pastom(5KM) da bi se zaštitio površinski sloj od oksidacije i to je to.A ako imaš viška vremena i novca, auto držiš u klimatizovanoj garaži i izvezeš ga pet puta godišnje onda može i kreda i još par vrsta skupljih pasti i tako to.Ipak je to felga, za par dana biće zmazana kad auto vozaš svaki dan, ne možeš ga tri puta dnevno prat i glancat.Centralni dio ti je najbolje u grafitnu al to moraš kod lakirera.Jeftinija varijanta je mat crna.Lak valjda ne ide preko poliranog aluminijuma jer s vremenom počne da otpada bez podloge.
Ovu desnu sam sa papirom 1000 preso zadnji put konto jos sa 2000 prec pa onda ispolirat a centralni dio cu kod lakirera i nosit drug je lakirer pa ce besplatno uradit. Ipak necu polirani dio sa bezbojnim radir vec svremena na vrijeme ispolirat pastom ponovo ako ce se ljustir lak. Hvala na savjetu. pozz
 
Prođi to malo sa 2000, posle pasta i gotovo.Ponoviš postupak svakih par mjeseci, najbolje kad se iznerviraš, jer je dobro za smirivanje živaca.
 
RE: Golf 2 GTD 1.6 Potreban savjet

da li si razmisljao o angel eyes farovima nisu skupi ja mislim oko 50 KM sam negdje gledao do 100 najvise a promjenilo bi ti izgleda mnogo sve u svemu golf je odlican.
 
Član
RE: Golf 2 GTD 1.6 Potreban savjet

passat2003 je napisao(la):
da li si razmisljao o angel eyes farovima nisu skupi ja mislim oko 50 KM sam negdje gledao do 100 najvise a promjenilo bi ti izgleda mnogo sve u svemu golf je odlican.

Jesam drug imo sam u planu al danas baksuz 300 Km kazne na sudu popusio tako da me je to zeznulo al bice i to kad bude bolja situacija. Evo dvije sam felge ispoliro ostale jos 2 prste sam sazuljo:) Na cekanju sad neradim pa imam vremena pa polako ubijam dosadu. pozz
 
Član
RE: Golf 2 GTD 1.6 Potreban savjet

joj felge su predobre za golfa, volio bih nabaviti takve za svog golfaca, reci mi samo ako mozes naziv felgi i koje su broj?????
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top