golf 1.8 90hp,,lose vuce

golf 1.8 90hp,,lose vuce

Član
pozdrav raja,,zanima me ima li neko slicno iskustvo i kako rijesit problem,,imam golf 1 1.8 90hp sa karburatorom od 1.3,koji vrti u 7500rpm,,i slabo ali skroz slabo ide,,rijec je o tome da u prvu brzinu razvije je inekako i razvija je solidno ali slabije od bilo kojeg istog motora,,ali saltanje u drugu pri vecim obrtajima ovaj motor bi trebao bar proslajdrat ako nista haha,,ali moj golf to i ne osjeti kao da sam ga ubacio u ler nizbrdo znaci dere se i ubrzava ali skroz lose i tako nastavlja sa svim brzinama,,i voznja u 3 brzini na nekih 3000rpm pri dodavanju punog gasa kao samo malo krene i opet nastavlja zvuk kao da leti ali ne vuce nikako dobro,,ne znam jeli problem pritisak ulja ili struja ili sta vec,,svijecice su kao nove kablovi su extra razvodna kapa nova,,ulje u motoru nije jos preslo 2hiljade,,jednostavno nezz sta da mu radim..molim za pomoc,,
unaprijed zahvaljujem
p.s. znam da nije abf i da nema 150hp ali znam da ovo nije uredu...
 
Član
moguce da ti je karburator u skripcu ili da ti je osla lamela ;) u 3 kocnica i pustaj kvacilo ako se gasi onda karb nekih 90%
 
Imao isti problem s Yugašem:DMotor 1.3-dvogrlni karburator 65 KS a bio mu karburator od 45-jednogrlni
Ma hajde što nije išao kako treba ali nije ni radio kako treba,trzao u radu,gasio se...:confused:fino lijepo vratio njegov oriđiđi karb i sad opet sve kako treba:D
A što gore spomenu pritisak ulja,onako me zanima,otkud pritisak ulja u svemu ovome:cool::D
 
Poslednja izmena:
Član
Ako on izvrti obrtaje onda karb radi poso, mada cisto sumnjam da je od 1.3 jer se razlikuju dosta od 1.6 i 1.8,skoro je nemoguce upasovat jedino ako je mjenjana i usisna grana. Al za pocetak provjeri lamelu.
 
Član
Vi bi da vozite karbasa,da ide ko metak a da trosi ko dizel:D
Vrati originalni karburator i ice kako treba
ako mislis da je to to onda grijesis ovaj bi trebao bolje ici i s tim vuci vise goriva je,,sto je ne bitno jer mi ovo nije auto za svakodnevnice tako da je potrosnja ne bitna samo je bitno da ide lijepo,,bar dovoljno za svoje godine
 
Član
Imao isti problem s Yugašem:DMotor 1.3-dvogrlni karburator 65 KS a bio mu karburator od 45-jednogrlni
Ma hajde što nije išao kako treba ali nije ni radio kako treba,trzao u radu,gasio se...:confused:fino lijepo vratio njegov oriđiđi karb i sad opet sve kako treba:D
A što gore spomenu pritisak ulja,onako me zanima,otkud pritisak ulja u svemu ovome:cool::D
pa imao sam fiata punto HGT-a iisto se desavalo kao i na golfu sad,,imao samo prvu valjda kratka i lahko razvije a ostale propadao,,odvukao majstoru provjerenom,covjek stao ispred auta poslusao i reko mi sve sto ono za sta su u servisu morali rastavljat motor a hgtu je padao pritisak ulja i zbog toga nije mogao da vrti i teesko palio kad se ugrije
 
Član
vidi prijatelju ako je to tebi tako odkako si uzo auto ili ugradio taj karb nadji boljeg majstora odnosno mos i sam ako znas stelati dotok goriva i zraka znaci zrak zavrnes skroz i odvrces krug ipo i onda gorivo stelas da auto prima fino gas da nestuca i da se neosjeti gorivo na auspuh da ima dobru smjesu meni se to vise puta desavalo ja sam na golfa 1.1 stelo karb od audia 1.8 i leti kec
 
Član
"pozdrav raja,,zanima me ima li neko slicno iskustvo i kako rijesit problem,,imam golf 1 1.8 90hp sa karburatorom od 1.3,koji vrti u 7500rpm,,i slabo ali skroz slabo ide"
Tu sam prestao da citam... Sam si rekao svoj problem zasto slabo vuce... I sam si ga rijesio :D
 
Top