gljiva???

gljiva???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: giljiva???

SM chip tuning je napisao(la):
Previse generalizujete stvari,gljiva nije za svaki motor,na nekim motorima je veoma korisna a na nekim cak oduzima snagu.
Motori koji ima map senzor na usisu veoma "vole" gljivu i njima gljiva donosi veci obrtni momenat pa cak i koji ks vise.
Motori koji imaju vaf senzor takodje se nebune sa gljivom i moze da im omoguci vise snage.
Osnovni uslov za obe varijante je da je mjesto gdje se gljiva postavi izolovano od vruceg zraka motora ili hladnjaka i da je gljivi omoguceno da ususava hladan zrak.

E sad dolazimo do trece kategorije motora koji imaju maf senzor i njima gljiva nikako negodi i samo uzrokuje probleme na tim motorima.Razlog zasto gljiva dobro neradi na tim motorima je njena sama koncepcija,tj. nacin izrade,jer se zrak usisava u centranli otvor sa svih svrana gljive i to uzrokuje turbulentno kreatanje zraka prema motoru,a znajuci da je maf senzor blizu gljive lako je zakljuciti da isti senzor nece biti u stanju da pravilo ocita kolicinu zraka koji je prosao jer zrak neide laminarno (kako ide sa panel filterom) nego ide u "vrtlogu" i maf senzor nije sposoban da cita protog u "vrtlogu".Krajni efekat toga je po pravilu mnogo bogatija smjesa nego je potrebna i motor gubi snagu pogotovo pri krajnjoj brzini gdje je opterecenja najvece i gdje u stvari snaga i dolazi do izrazaja.

Eto pa da znate i ovo i da se vise nepostavlja pitanje zasto,sta, i kako sto se tice gljive.

© SM chip tuning :icon_biggrin:

Svaka cast tebi na objasnjenju ali ubiti nisi nista objasnio momku kako on znam koji je senzor nije svak expert za aute da zna ko gdje kakav senzor ima! Ja neznam koji je u mene moze biti taj MAF neznam ali meni neodgovara i gotovo mada znam dosta ljudi sto ga skidaju zbog istog razloga sada jeli zbog senzora ili neke druge seme neznam! A strucno objasnjenje je vrh! :icon_smile: POZZ
 
Član
RE: giljiva???

evo sazno sam imam maf.tj svi golfovi 3 imaju maf tak mi je bar frend reko..sto znaci da to na trojci se ne cuje..tako da podpisujem cnic_gsi-a;)
 
Član
RE: giljiva???

cuje se gljiva "sportski" na svakom senzoru ali neradi dobro na svakom sto sam gore objasnio.

Napisi ti koji imas auto,koji motor,koliko ks,koje godiste i oznaku motora ako znas pa cu ti reci imas li maf ili ne,nije ti prijatelj dobro rekao za senzor...
 
Član
RE: giljiva???

SM chip tuning je napisao(la):
cuje se gljiva "sportski" na svakom senzoru ali neradi dobro na svakom sto sam gore objasnio.

Napisi ti koji imas auto,koji motor,koliko ks,koje godiste i oznaku motora ako znas pa cu ti reci imas li maf ili ne,nije ti prijatelj dobro rekao za senzor...
Moguce,evo golf 3 1996. CL 1.8 90ks oznaku motora ne znam
 
Član
RE: giljiva???

a ne kuzim se ja u to bas,tak da komentiraj,tj oce imati kakvog efekta ili ne i koliko ce vise trositi?
 
Član
RE: giljiva???

Ovako nece ti trositi nista ako ga budes vozio isto kao i dosada ali posto ces dobiti malo na zvuku zasigurno kada dadnes gas biti ce zvuk ljepsi, i naravno on ce te natjerati na veću potrošnju jer ces je stalno zeljeti cuti kako dise! Ljep pozz ;);)
 
Član
heheh vec ga sada derem ko debil..stalno vozim da se cuje..mislim da cu postaviti gljivu tokom iduceg tjedna pa cu staviti i slikice.tnx
 
Član
e svaka mu cast, nakon vodoinstalaterskih zahvata na pipi od izduvne grane do usisa motora preko turbulentnog kretanja, kratko smo se osvrnuli na dubinu zvuka. :)
 
Član
ja sam na svom 2.0l stavio pecurku sa cevi od pocinkovanog aluminiuma i dobio extra zvuk kod motora ,a posto mi je zadnji lonac od DTM ,dobio sam zvuk ko da gromovi udaraju.
imao sam dosta puta problema sa policijom ,svi kad me vide odma me zaustavljau misle da negde jurim:123:
a nocu kad se parkiram kod zgrade obavezno popalim 3/4 alarma.
sto si tice perfomansi , nedobije nista na snazi ali ti motor bolje reaguje na gas! SAMO ako se pecurka postavi na delu gde ulazi najvise zraka!

cnic_gsi je napisao(la):
Ma fujj gljiva je jedna karina najveca imao sam prije K&N i štucao mi auto uzmem od kolege veću i stavim joj dovod zraka direkt u nju opet stuca pri usporenju još jednom 3 gljivu posudio sa hladni zrakom sve i kada usporavam pocne trzati! Evo ti slika moje ;)

Ubiti gljiva je dno dna ništa! Sada sam na stock filteru i gori mi u zivotu :icon_smile:

problem kod tvoje gljive je sto je previse blizu motora i vice topao zrak, i sto si je stavio tamo gde nedolazi nikakav hladan zrak.
da bi gljiva radila mora da u nju ulazi hladan vazduh , probaj da je stavis kod maske za hladnjak!:icon_eek:
 
Član
Hhaahaha...nisam bas sve citao ali znam sta je jedan prijatelj uradio na golfu 1.6 benzin.....
Ono crijevo sto ide od karburatora pa do desnog blatobrana je produzio i doveo skroz do prednje maske,to jeste direkt je ulazio hladan vazduh u motor,ali nije vadio orginalni filter.....i zanima me kakvu je on imao ucinkavitost sem sto mu se prije zaprljao filter vazduha,od direktnog ulaska prasine....:lol::icon_question::icon_rolleyes:
 
Član
M A R E X je napisao(la):
Hhaahaha...nisam bas sve citao ali znam sta je jedan prijatelj uradio na golfu 1.6 benzin.....
Ono crijevo sto ide od karburatora pa do desnog blatobrana je produzio i doveo skroz do prednje maske,to jeste direkt je ulazio hladan vazduh u motor,ali nije vadio orginalni filter.....i zanima me kakvu je on imao ucinkavitost sem sto mu se prije zaprljao filter vazduha,od direktnog ulaska prasine....:lol::icon_question::icon_rolleyes:

dobio je vise hladnog zraka dok se filter nije zaprljao... malo vise "snage" tih nekoliko kilometara i onda Bog zna sta
 
Član
Malo je cak dobio i izrazeni zvuk na visim obrtaima,2 i 3 brzinom...kao da ima sportski izduv...:icon_confused::icon_question::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top