Gdje ispraviti alu felge? - str.2

Gdje ispraviti alu felge? - str.2

Član
Ovako, zadnji lijevi tocak stoji "krivo", prema unutra, bio u servisu na pregledu, na geometriji kaze da je u onom "x" a to kao ne valja nikako...gledali, pregledali... kazu izgleda da je zadnji most izvukao najdeblji kraj... na onom kao "varu", ima kao nekih tragova "prosirenja ili cega vec, uglavnom, drugacije izgleda nego onaj sa desne strane... :icon_rolleyes:

pitam sta i kako, kazu novo preskupo nikako se ne isplati, vidi sa neke slupane... odem do "pudze" ima jedna, udarena naprijed, 500km komplet zadnji most sa svim...

mene zanima, koliko je opasno voziti u trenutnom stanju :icon_question:... nazalost, vozim vec 4 sedmice ovako.... onda, stavljanje mosta sa polovne/slupane, da ne bude stavim, a da ubrzo opet krenu belaji... pa da ga u Bosnu gurnem...

evo i slike sa geometrije:


Uploaded with ImageShack.us
 
RE: Zadnji most- belaj

Imao sam takav slucaj na audi jajetu,najvjerovatnije da se neko okretao po rucnom i zviznuo lijevim tockom u trotoar,medjutim ja to nisam vidio i kupim ga,pogledam kasnije,tek skontam da stoji u krivo zadnji lijevi tocak,kao kod tebe prema unutra,a dosta je opasno voziti po kisi,jer hoce ponijeti,samo sto je za audija most bio dosta jeftiniji,80KM,a mijenjaj to,nema ti druge..........
 
Član
RE: Zadnji most- belaj

komplet most 80km?? :icon_eek: za fabiu nov oko 1400 + piksne islicne gluposti + ruke, eto dvije milje...

ma znam sta se radilo autom, jer je stari vozio, pa ja sada... najveci udarac je bio jednom pri "padu" sa trotoara, skliznuo, e ako je od toga kao da je trap od papira... a most "koliki je, debo" i cvrst, da ga se "napukne" i iskrivi mora se dobro udarit... a da nista drugo ne ode... meni recimo sasvim normalno izgleda most...

ovi u ovlastenom odmah sumnjaju na najskuplju stvar, princip mijenjaj sve... idem sutra kod svog majstora nek i on pregleda, ako treba i da lupa pajserom da malo poravna tocak...
 
Član
RE: Zadnji most- belaj

Limpi je napisao(la):
komplet most 80km?? :icon_eek: za fabiu nov oko 1400 + piksne islicne gluposti + ruke, eto dvije milje...

ma znam sta se radilo autom, jer je stari vozio, pa ja sada... najveci udarac je bio jednom pri "padu" sa trotoara, skliznuo, e ako je od toga kao da je trap od papira... a most "koliki je, debo" i cvrst, da ga se "napukne" i iskrivi mora se dobro udarit... a da nista drugo ne ode... meni recimo sasvim normalno izgleda most...

ovi u ovlastenom odmah sumnjaju na najskuplju stvar, princip mijenjaj sve... idem sutra kod svog majstora nek i on pregleda, ako treba i da lupa pajserom da malo poravna tocak...

Nema tu pajsera i takvih igara,glava je jedna,a sad će zima...Kao što reče predhodnik,može te okrenuti u svakom trenutku,i bez upozorenja.
 
Član
RE: Zadnji most- belaj

ovo za pajser je shala, naravno :D hehehe

ali eto meni nikako ne ide u glavu, da mu se cijeli most iskrivi.... mislim treba siline za to... i da kazu, moguce da je tvornicki slabije uradjen na tom mjestu, pa usljed godina, naprezanja, popustio na najmanjem "optrecenju", tj. ruznom silasku sa trotoara... napominjem, ovo su sve rijeci ljudi iz ovlastenog skodinog servisa...

a sa ovih slupanih mi nekako rizicno, ugruhane pravo naprijed, mozda je i zadnji most pretrpio nesto... kada vidim u kakvom je stanju auto, dobro je bila protresena ova, gdje je most 500km...
 
RE: Zadnji most- belaj

pa silazak sa trotoara i nije neko opterecenje, vise je opterecen kad juris 100+ km/h i naletis recimo na neku uzvisinu ili predjes preko onih sastava na mostovima kao sto ima na autoputu za sarajevo..
 
Član
RE: Zadnji most- belaj

upravo to... treba ga bas lupit da mu most ostetis... to preko mostova i onih prijelaza uvijek lagano, dobro usporim kao i preko lezecih, makadama, radova na putu, ljudi iza redovno blicaju da ubrzam... mozda da sam manje pazio ne bi nista ni bilo, ovako slomi se pazeci, a ode most u pm, herav.... :icon_rolleyes:

a most fakat preskup... samo piksne ili oni seleni su 50-tak km jedna... a kazu kada se most skida, moraju se razvalit... ugl, idem i kod drugog majstora da vidi, pregleda i da misljenje, nadam se da je do neceg drugog...
 
RE: Zadnji most- belaj

nista ne diraj dok ti to ne pregleda par majstora, najveca je greska otici kod jednom i rec odradi to pa makar bilo 1000km, nema mi logike da je most toliko skup, pa nije od zlata, a i taj polovni stvarno uzas.
 
Legend
RE: Zadnji most- belaj

moj ti je savjet otidji u jos dvije auto kuce, plati optiku nemoj govorit koji problem imas. meni to lici kao losa dijagnostika od strane majstora. I da nemoj ici u skoda servis idi u audi ili vw neki. 35km je optika halali mislim da ce ti ostali rec drugacije
 
Član
RE: Zadnji most- belaj

SoundLunatic je napisao(la):
nista ne diraj dok ti to ne pregleda par majstora, najveca je greska otici kod jednom i rec odradi to pa makar bilo 1000km, nema mi logike da je most toliko skup, pa nije od zlata, a i taj polovni stvarno uzas.

Most za moje auto je 2500 km. Očito ne znaš o čemu se radi.

Otiđi još negdje na dijagnostiku, a poslje toga kod još par majstora. Ako potvrde ovu priču, tada razmišljaj o sljedećem koraku.
 
Član
RE: Zadnji most- belaj

naravno da cu vidjet kod vise majstora ;) a izbor za geometriju i nije neki, kao "najsavremeniju" imaju ovi u skodinom i oni dole u union comercu... takodjer u ze nema drugih vecih/boljih ovlastenih servisa...

ljudi govorimo o mostu, takodjer sam laik i pocetnik, ali cim rece most, znam sta je i da je skupo, golemo, nije to bas obicna stanga... ma ionako se vozam ugl. po gradu, pa vidim od majstora do majstora, svaki ima pravo na misljenje...
 
Član
RE: Zadnji most- belaj

bio na drugom mjestu, kazu nista opasno, garant je glavcina koji stepen pobjegla, zna se ona iskrivit... na drugoj geometriji, skroz malo "bjezi"
rekose mozes vozit sasvim normalno, jedino ce malo vise gumu trosit... evo danas kisa mokro, uzeli natovarili tegova nazad u auto, vozili, zalijetali se po parkingu, ide sasvim normalno :D... :lol: prekosutra opet odem da skinu i jos detaljnije pregledaju i vide imal potrebe da se mijenja glavcina... rekli most sasvim uredu...
 
Član
RE: Zadnji most- belaj

Kakvo postenje, sreca pa znam ovog koji je posten i covjek ce uvijek gledati da ti jeftinije prodjes, ako mozes, a ne gore kao u as autu, komplet most i sve mijenjaj... jos mi rece, taj most sa ugl. udarenih fabija, nikako ne moze biti "ispravniji" od mog trenutnog, ta neka jeste slupana naprijed, ali dio udarca je pretrpio i upilo komplet auto, pa dok se sve to skine i nastima ponovo, pitanje je i kako bi naleglo, vrlo moguce da se drugi belaji jave....

vozao danas, natovareno do kraja auto, da vidimo da nece gdje "izbacit" i sl.. jok, sve normalno... a ni spuru nisu radili kako treba u as autu, odem opet nek je popravljaju, nagib naprijed nisu ustimali... ma fusere gore pravo, odem da se nagovorim alicu, mamicu mu lopovsku :lol: :icon_mad:



I da, da ne otvaram temu...

Ko radi ispravljanje/ravnanje alu felgi, po mogucnosti sto blize Ze, imal negdje oko viteza? ili je najblize onaj u visokom, kod ona dva kafica se skrene gore, pa desno mislim, zaboravio kako se zove, a trebao bi mi i broj :icon_question:
 
Top