GASI MI SE RACUNAR

GASI MI SE RACUNAR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
zen3dom je napisao(la):
iako ti je lapic pod garancijom mozes ga otvoriti, malo je kod nekih lapica komplikovanije rastaviti i doci do hladnjaka, ali moze se. Gledaj da skines donji poklopac koji je najblizi "izlaznim" hladnjacima, tj gdje sa strane ventilator ispuhuje vazduh. Taj hladnjak je najcesce resetkastog oblika, cija su rebra jako uska i vremenom se nakupi prasine, stvori se sloj i onda se ne moze dovoljno ohladiti procesor. Kako maticna ima zastitu od pregrijavanja procesora, to da isti ne bi crkao ona gasi sve da bi se procesor ohladio. Kada skines taj poklopcic, samo skini taj sloj prasine sa resetke hladnjaka i miran si.
Da bi djelom koliko toliko zastitio lapic od slicnih pojava skorije, moj ti je savjet naci neku prozracnu tanku tkaninu, kao onu sto dolazi preko zadnjih zvucnika u autu, i isjeci pa naljepiti ondje gdje je otvor s kojeg ventilator uzima svjez vazduh, naravno ljepse bi bilo to zaljepiti s unutrasnje strane, ali mozes i s vana.
Nista od toga nije komplikovano, samo nadji orginalan odvijac za te sarafice, da ih ne bi izlizao.

I da, jedan test nakon svega toga, pokrenes Everest ili neki drugi program koji ce ti pokazivati temperaturu procesora, pokrenes task manager i odes na Performance, kliknes na desktop (bilo gdje na prazno) i zaglavis, ili drzis tipku F5 (refresh :icon_biggrin:) i slijedi "ubijanje" procesora, taje maximum i tada se grije kao pod punim opterecenjem, prati temperaturu i pazi da je u nekim normalnim granicama (Intel 45-70, AMD 25-55)
;);)

a sto se ja nacita,,:lol:a hvala drug,,,nemam problem vec drugi dan kako drzim na stolu ne grije se puno,,,ako bude probacu ovaj tvoj detaljni tekst primjeniti u praksi:icon_smile:
 
Član
Imate kupiti za komp. postolja sa ventilatorima koja rade preko usb-a.
Najvise i crkavaju zbog nepravilnog drzanja tj.na krevetu,nogama i sl. pa nema dotoka zraka...
 
Član
teretanas je napisao(la):
Imate kupiti za komp. postolja sa ventilatorima koja rade preko usb-a.
Najvise i crkavaju zbog nepravilnog drzanja tj.na krevetu,nogama i sl. pa nema dotoka zraka...

koliko je to para drug
 
Član
Skoro mi je kolega uzeo oko 30-40KM,zavisi ima ih vise vrsta sa 1,2 pa i 4 ventilatora,dobra stvar kad se lezi u krevetu:D
 
Član
Jedino sto mi pada na pamet je da se procesor ne hladi dobro...rastavi to, ocisti, lepo vrati nazad i bilo bi dobro ako imas teramlnu pastu da namazes izmedju procesora i hladnjaka...mislim da je to posto je u pitanju laptop...:cool:
 
Član
pregrijava se od spama, napisi manje od 100 postova u naredna 3 dana na forumu i garantujem da ce problem nestati :D
 
Član
ibizasa je napisao(la):
pregrijava se od spama, napisi manje od 100 postova u naredna 3 dana na forumu i garantujem da ce problem nestati :D

sta bi s tvojim trebalo da bude onda,,,vidim ko spamma,,,a pogledaj broj postova po danu nelupaj ko Maksim po diviziji;):icon_exclaim:
i procitaj moje postove prije nego komentarises
 
Član
pogledaj moj datum registracije i broj postova po danu, ćao :D

EDIT: a prvobitno sam se šalio, al fkt pošto su ti već prethodno napisali da ga ispušeš kompresorom (to sam i ja radio jednom na starom laptopu i uspjelo je recimo 60%) ili da kupis postolje za prevenciju od pregrijavanja (koje trenutno koristim a platio sam ga 24,99 KM) međutim loše je ispalo pa se odjavljujem iz teme :) sretno u rješavanju problema, možda ti proradi space (razmak) pa ti postovi neće bit puni zareza :) (i ovo je šala al i nju ćeš opet shvatit pogrešno i možda uvrijediti se al jbg, nismo svi isti)
 
Član
druze oni su ti cooleri oko 20 km,kao sto rekose vec imas ih sa vise ventilatora,al onaj sa dva je 20km cini mi se,dobra je stvar,moze pomoc;)
 
Član
ibizasa je napisao(la):
pogledaj moj datum registracije, ćao :D

pogledaj broj mojih postova kazem...i vidjet ces da si u krivu,,,sta forsiras nesto sto znas da nisi upravu,,,al oprastam ti posto si Bosanac balkanac ,,,a vecina nas samo podcjenjuje,provocira, i ako ti ne moze odmoci nazalost nece ti ni po moci,,ti si zivi dokaz za to,,truudi se biti na 'drugoj strani',,ostalo pisi pm da mi ne trpas temu svojim nebulozama i glupostima:spam:hvala
 
Član
ee, updateovao sam post :D

predomislio se i ajd reko da ispravim, e da, i u pravu sam samo da znas, ja imam nesto preko 1 post po danu a ti preko 10 :lol:

al necemo o tome, zaebavao sam se ionako a ti preozbiljno shvatio :D

EDIT: a neam ti sta pisat na pm, dovoljno sam shvatio o tebi iz prethodnog posta, preisfrustriran si i previse razmisljas o svemu, opusti se i šalu shvati kao šalu :)
 
Član
ibizasa je napisao(la):
ee, updateovao sam post :D

predomislio se i ajd reko da ispravim, e da, i u pravu sam samo da znas, ja imam nesto preko 1 post po danu a ti preko 10 :lol:

al necemo o tome, zaebavao sam se ionako a ti preozbiljno shvatio :D

EDIT: a neam ti sta pisat na pm, dovoljno sam shvatio o tebi iz prethodnog posta, preisfrustriran si i previse razmisljas o svemu, opusti se i šalu shvati kao šalu :)

e srug ti konstantno u zabludi bez uvrede,,,stalno donosis pogresne zakljucke,,,treba razlikovati liniju sale i nesto sto moze biti 'uvreda',,kao npr,nazvati nekog spammerom sto je nesto negativno bar za mene ,,i onda jos nastavljas s uvredama,,npr.pises isfrustriran ja?????...a nemas pojma o meni,,,mogu biti iynerviran kad vidim 'svasta' a isfrustriran nimalo...to 'poturanje' reko da je osobina tebe,,i citaj sta pises i skontat ces,,,a 3x10=30 ,,a ne 100,,al i da pisem 100000 dnevno ne znam sto bi to bilo predmet rasprave,,,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top