GASI MI SE RACUNAR

GASI MI SE RACUNAR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
boss_C200 je napisao(la):
AnDel je napisao(la):
boss_C200 je napisao(la):
100% ti se pregrije i ugasi. Ja HP drzao na krevetu vazda i poceo se gasiti..odnesem u servis, samo ga ociste kompresorom... sad imam toshibu, i njeg na krevetu drzim i vec je postao bucan....vjerovatno ce se i on poceti gasiti...

samo ocisti i neces imati problema...

kakvim kompresorom,,jel to da ne otvara posto imam garnciju

ma nikakvo otvaranje, samo onako
u GENELECu izadje covjek napolje, uze kompresor i onako malo izduva laptop i gotovo...nista specijalno...a i kompresor je obicni bio, samo neki manji...

al kakav god je, probaj, samo nemoj preblizu i gotovo... skontat ces koliko treba...

hp mi se gasio svakih 5 minuta al eto od tada je proslo 3-4 mjeseca, sve je uredu..al on nije vise na krevetu..
pa to i ja mogu da uradim ,,drug mi ima kompresor:icon_smile:
 
Član
adams je napisao(la):
nemoj da otpuses sta s laptopa kompresorom...ipak je pritisak tu jak...

ma to sam i ja rekao... nije da sad uzme onaj pistolj i prisloni uz laptop...
moras to njezno i s osjecajem ko po p... :icon_biggrin:
 
Član
ArminM je napisao(la):
ma ja,bolje prvo pokusaj s ventilacijom,ako ne mogne onda odradi system restore,pa onda malo testiraj,ako se ne bude pojavljivalo onda si sigurno pokupio neki virus il tako nesto,ako je ozbiljniji virus ni sistem restore ti nece pomoc,nece mu moc nista,morat ces onda neko drugo rjesenje trazit,mozda podizanje novog sistema il tako nesto,ako to budes radio preporucujem ti da odradis sa win7,bolji je od viste,a manje zahtjevan;)

planiram instalirati win7 kazu extra,,al da mi naci orginal

boss_C200 je napisao(la):
adams je napisao(la):
nemoj da otpuses sta s laptopa kompresorom...ipak je pritisak tu jak...

ma to sam i ja rekao... nije da sad uzme onaj pistolj i prisloni uz laptop...
moras to njezno i s osjecajem ko po p... :icon_biggrin:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:gdje ide ova tema
 
Član
pa ovo je savjet...

znaci moras znati da to treba lagano i udalji kompresor tj pistolj onaj... jbg s malo osjecaja...
al ako nisi bas strucan...odnesi u servis..imas garanciju...yebe ti se;)
 
Član
i kod mene se desava slicno ventilator stalno radi i bas ide na zivce, cistio sam od prasine, al opet ventilator vrti, temperatura je 50-55 stepeni, moguce da je ta neka pasta otisla?????
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
pa ovo je savjet...

znaci moras znati da to treba lagano i udalji kompresor tj pistolj onaj... jbg s malo osjecaja...
al ako nisi bas strucan...odnesi u servis..imas garanciju...yebe ti se;)

e jest vala 'ebe mi se:lol::lol:a ko ce ici u Belgiju u servis s garancijom,,tamo kupljen
 
Kod mene je bio crkao cooling modul pa nije palio ventilatore na vrijeme, pregrije se i zakuje, ugasi se...Zamjenjeno i sve 5...;) Najcesce, sto prethodnici rekose prasina stvara probleme...
 
Član
Moze biti do pregrijavanja procesora,al ako nisi siguran skini si aidu 32 i slicne sw-ove koji pokazuju temp procesora i ostalog, a isto ti vrlo lako moze biti do napojne, da ne radi ok, i prilikom pregrijavanja gasi se...
Al evo jedno pitanje u odgovoru :D Kada se ugasi, jel istog trenutka mozes upaliti i normalno koristiti sistem, ili ima neki smetnji ?
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Moze biti do pregrijavanja procesora,al ako nisi siguran skini si aidu 32 i slicne sw-ove koji pokazuju temp procesora i ostalog, a isto ti vrlo lako moze biti do napojne, da ne radi ok, i prilikom pregrijavanja gasi se...
Al evo jedno pitanje u odgovoru :D Kada se ugasi, jel istog trenutka mozes upaliti i normalno koristiti sistem, ili ima neki smetnji ?

ma ne odmah mogu upaliti i koristiti ,,,ja ga palim dok nekrene,,,po 5-6 puta,,,al evo kako stoji na stolu zadnjih 5 sati se negasi
 
Član
posto se bavim informatikom i dosta radim sa racunarima, kao sa software-om takodje i sa hardware-om.

otvor gdje uvlaci zrak i otvor gdje ga izbacuje moraju da budu non stop slobodni, znaci ne smiju da budu zatvoreni.
ako vec lezis i drzis ga na nogama, onda gledaj da oba otvora budu slobodna.

dosta manje ce da ti se grije a ako ti cesto izbacu plavi ekran, pokusaj rijesiti sa novim sistem.

inace do sada je to najvise bio problem svih ljudi koji su mi se obratili po tom pitanju.

i koristi ove upute pa javi da li se stanje poboljsalo...
 
iako ti je lapic pod garancijom mozes ga otvoriti, malo je kod nekih lapica komplikovanije rastaviti i doci do hladnjaka, ali moze se. Gledaj da skines donji poklopac koji je najblizi "izlaznim" hladnjacima, tj gdje sa strane ventilator ispuhuje vazduh. Taj hladnjak je najcesce resetkastog oblika, cija su rebra jako uska i vremenom se nakupi prasine, stvori se sloj i onda se ne moze dovoljno ohladiti procesor. Kako maticna ima zastitu od pregrijavanja procesora, to da isti ne bi crkao ona gasi sve da bi se procesor ohladio. Kada skines taj poklopcic, samo skini taj sloj prasine sa resetke hladnjaka i miran si.
Da bi djelom koliko toliko zastitio lapic od slicnih pojava skorije, moj ti je savjet naci neku prozracnu tanku tkaninu, kao onu sto dolazi preko zadnjih zvucnika u autu, i isjeci pa naljepiti ondje gdje je otvor s kojeg ventilator uzima svjez vazduh, naravno ljepse bi bilo to zaljepiti s unutrasnje strane, ali mozes i s vana.
Nista od toga nije komplikovano, samo nadji orginalan odvijac za te sarafice, da ih ne bi izlizao.

I da, jedan test nakon svega toga, pokrenes Everest ili neki drugi program koji ce ti pokazivati temperaturu procesora, pokrenes task manager i odes na Performance, kliknes na desktop (bilo gdje na prazno) i zaglavis, ili drzis tipku F5 (refresh :icon_biggrin:) i slijedi "ubijanje" procesora, taje maximum i tada se grije kao pod punim opterecenjem, prati temperaturu i pazi da je u nekim normalnim granicama (Intel 45-70, AMD 25-55)
;);)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top