Fiat Stilo 1.6 16V by Škora - gewinde in da haus

Fiat Stilo 1.6 16V by Škora - gewinde in da haus

Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Lija je napisao(la):
sjecenjem opruge nista nemozes izgubiti,samo opruga bude niza tj ima manji hod i to je to..nista dr,ti njoj nit mjenjas svojstva nit kog boga,zato nevidim razlog zasto da ih nesjeces..ja isjekao fabricke opruge svoje malo ih skratio za 1krug,nabio odbojne gume i sve 5..auto je nize i to je to..samo sto ima manji hod ovjesa,ali i to nije nista strasno..i bas to sto kazes grublje su opruge,jace teze se sabijaju..slobodno ih sjeci nista nece naskodit ;)

Bas sad procitam temu na forumu gdje je bila rasprava o tome, pa si pisao da nisi imao problema sa kracenjem! Hvala na odgovoru!;)
Razmisljao sam ih sjecnuti samo za jedan krug, i da bi bilo dovoljno! Nazad su mi extra ulegle opruge, taman kako sam planirao, a naprijed nije pomakao milimetra!
 
Početnik
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

kazem ti slobodno ih sjeci za 1 krug moze i malo vise ako bude trebalo,jer to su tvrdje opruge i nece nista naskoditi tvojim amortizerima,a auto ce bit vizuelno ljepsi.;)
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Hehe, da slazem se jednom sam naletio na rupu pa je ispala iz lezista. A bile su original da se zna. Ja nebi sjekao radije bi kupio nove nije mi glava vrijedna 200-300 KM. Ti kako hoces naravno.
 
Početnik
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

zato sto su bile previse skracene,zato su i izletile,u biti ona mora biti napregnuta i kada je amortizer do kraja izvucen,a u tebe to nije bio slucaj..evo ja imam sjecene pa jos nikad nista,a bilo je rupa i rupa..1-2 kruga i sigurno nece ispadati iz lezista ;)
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

edinko je napisao(la):
Hehe, da slazem se jednom sam naletio na rupu pa je ispala iz lezista. A bile su original da se zna. Ja nebi sjekao radije bi kupio nove nije mi glava vrijedna 200-300 KM. Ti kako hoces naravno.
Slazem se ;) prodaj te i kupi opruge kako spada,pusti se hemije i carlama ;)
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Et', sad neznam sta da radim! :icon_confused:

Vidjecu koliko opruga ima mjesta da se sjece, kad istegnem amortizer, pa cu onda razmisliti (2 mjeriti, pa onda vidjeti dali sjeci)!:D
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Lija je napisao(la):
zato sto su bile previse skracene,zato su i izletile,u biti ona mora biti napregnuta i kada je amortizer do kraja izvucen,a u tebe to nije bio slucaj..evo ja imam sjecene pa jos nikad nista,a bilo je rupa i rupa..1-2 kruga i sigurno nece ispadati iz lezista ;)
Prvo bile su originalne ali jednostavno u datom trenutku se nekako izvukla, drugo nije to ni opel i golf 2 da se moze tako rezati.

Sto se tice trenutne situacije pogledaj na piku momak neki prodaje opruge mislim 60KM nije siguran sa kojeg fiata su ja mislim da je stilo ili bravo pa mozes probati uporediti sa svojima.

Opruge

Te tvoje opruge su mozda za JTD jer je on tezi pa su opruge jace tako na tvom autu opet pravi kontra efekat pa nece da legne.
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

skora je napisao(la):
Evo da predstavim svoje nezadovoljstvo!:icon_mad:

Pocelo je ovako!




I od ovoga


Dobio ovo


zadnji kraj je jos legao, po planiranom, ali prednji se jedva pomjerio! Jedina pozitivna stvar, je stabilnije auto, posto su opruge dosta grublje! Dok ne skontam nesto drugo, ostace ovako, a mozda i vratim oridjidji opruge!

kad pogledam moj stilo je sigurno spušteniji slikaću ponovo al garantujem da je spušteniji pa ćemo uporediti
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Nije neki update, al' et, da se ne kljuca tema!:lol: Vise puta oprao auto od poslednje promjene!:D

















Sala!:D Kupio sam rucicu tempomata, mislio da ima izveden prikljucak do volana, ali mauna, nema!:icon_mad: U cetvrtak palim kuci, pa ce se preko vikenda sve pokopcati, sema je pronadjena, ne bi trebalo biti iznenadjena!:icon_smile:
I da, ove opruge koje sam 'metno' na Stila se skidaju, i idu na prodaju! :icon_smile: Vjerujem da na dizelasima i abarth-u urade posao koji bi trebalo da rade (spuste auto), pa ako ima neko zainteresovan nek' sibne PM!:123:
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

citao sam da bas i ne ide lako sa tempomatom naknadno, uglavnom sretno.
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

dumpors je napisao(la):
citao sam da bas i ne ide lako sa tempomatom naknadno, uglavnom sretno.

Ja bas dobio suprotne informacije! Samo je zeznuto ako mora sve od ECU-a, ako nema bas nikakvu pripremu! Vidjecemo za vikend, mozda i rucica bude na prodaju!
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Ajd ako neces ovde posalji mi na pm kolko si platio rucicu? A bice zeznuto malo sa tim zicama,ali bile su negdje seme i uputstva! ;)
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

nije problem u zicama i spajanjem nego kako natjerati ECU da ga prepozna i pusti u rad. Ako bude zezalo,javi pa ti posaljem neki link pa citaj;)
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

dumpors je napisao(la):
nije problem u zicama i spajanjem nego kako natjerati ECU da ga prepozna i pusti u rad. Ako bude zezalo,javi pa ti posaljem neki link pa citaj;)

Posalji link odma!:icon_smile: Da se ne nerviram ako zapne!;)
Ne bi trebao zezati, bas sam citao da je svaki Stilo (sto se tice ECU-a) spreman za tempomat! Samo je upitno da li je ozicenje i dokle je provuceno! Posto je moj 2002.god, trebao bi imati provuceno do akumulatora, posto je malo koji prije (nazovimo) redizajna 2003.god bio bez ikakve instalacije!:icon_smile:
 
Top