Fiat Stilo 1.6 16V by Škora - gewinde in da haus

Fiat Stilo 1.6 16V by Škora - gewinde in da haus

Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Dobre ;) samo ako uzmes ove fele ovo crno sto je neko serbetio :lol: preferbaj u boju krakova ;)
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Iste felege sto su bile kod erora na astri mozda i jesu to te ;)

Inace dobro bi izgledale na autu:icon_smile::icon_smile:;);)
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Evo da predstavim svoje nezadovoljstvo!:icon_mad:

Pocelo je ovako!




I od ovoga


Dobio ovo


zadnji kraj je jos legao, po planiranom, ali prednji se jedva pomjerio! Jedina pozitivna stvar, je stabilnije auto, posto su opruge dosta grublje! Dok ne skontam nesto drugo, ostace ovako, a mozda i vratim oridjidji opruge!
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Ma ne vracaj one sijeci ove :D

A jest povisoko :p Kod mene nizi naprijed sa plinskim amortizerima i fabrickim oprugama ne kontam kako ih to prave FK je izgleda samo za sminku :icon_rolleyes:
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Ma s*ebao sam se kad sam ih stavio! Problem je sto se ne mogu sjeci, na krajevima su opruge dosta uze! Kod njih ispade da su opruge univerzalne za sve motore, od benzinaca do dizelasa!:icon_mad: Na dizelu bi vise legao naprijed, posto je tezi! Rijesicu nesto u buducnosti!:D
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

steta :icon_sad: al tako je to izgleda sa fk oprugama u dosta slucajeva, znam kada sam isto trazio sebi za fabiu opruge, mnogi su me odgovarali i upozorili na fk, mogunost da ne padne ni cenat i sl...

nista, uzmi paket tegova pa zavezi za sinu naprijed iza branika, da malo legne :D

al mogu mislit kako si se razocarao, nosis ih na montazu sav sretan, kad ono corak :icon_mad:
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Limpi je napisao(la):
steta :icon_sad: al tako je to izgleda sa fk oprugama u dosta slucajeva, znam kada sam isto trazio sebi za fabiu opruge, mnogi su me odgovarali i upozorili na fk, mogunost da ne padne ni cenat i sl...

nista, uzmi paket tegova pa zavezi za sinu naprijed iza branika, da malo legne :D

al mogu mislit kako si se razocarao, nosis ih na montazu sav sretan, kad ono corak :icon_mad:

I prijatelj me zezao, kaze '100kg vrecu pod haubu, i ima da legne''!:lol:
znam da vise FK ne ide na moje auto!:icon_mad: I ja sam se stisnuo ko p**kica za pare i narucim FK, da su me bar izasle nesto posebno jeftinije, a eto, dok su mi stigle mala razlika!
A najteze mi je bilo kad sam ga spustio sa dizalice, gledam i nevjerujem, kao da sam narucivao +30/40!:icon_mad:
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Ma ima nesto i pozitivno tu dobre ove za zime :D

Ostavis za zimski rezim da podigne auto i eto ti koristi od njih :cool:
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

adi187 je napisao(la):
Ma ima nesto i pozitivno tu dobre ove za zime :D

Ostavis za zimski rezim da podigne auto i eto ti koristi od njih :cool:
:smajli26::D
Samo ti zezaj, da Bog da ti se nikad ovako nesto ne desi!:D:123:
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

Vise me nervira ovaj prednji kraj, ne mogu ga gledati vise ovako!:icon_mad:
Pa me interesuje da li smijem sjeci opruge, posto su mi na krajevima uze:icon_question: evo slika:


Ima ona guma koja nalijeze na oprugu, da li se ona moze kupiti a da je sira, da mi posle sjecenja opruge nalijeze fino:icon_question:
 
Početnik
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

pa eto vidis da ih mozes sjeci na donjem djelu,gdje su otprilike iste..;)
 
Član
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

edinko je napisao(la):
Nebi smio rezati opruge koliko ja znam.

Ja sto sam iscitao, nije dobro opruge nositi na sabijanje, jer malo majstora zna pravilno ugrijati oprugu, posto posle moze doci do pucanja opruge u voznji! A sjecenjem ne vidim razlog da se nesto posebno naskodi, osim sto cu spustiti auto!

Lija je napisao(la):
pa eto vidis da ih mozes sjeci na donjem djelu,gdje su otprilike iste..;)

I ja sam bas gledao sliku, ali sad se ne mogu sjetiti da li su dosta uze sa donje strane! Kod kuce su mi originalne, pa cu pogledati!

Cunjam na podforumu tuning ovjesa, ali jos nista o skracivanju opruga nisam nasao!

I da napomenem, ovo su vec grublje opruge (FK), koje samo nisu spustile auto po planiranom!:icon_evil:
 
Početnik
RE: Fiat Stilo 1.6 16V by Škora

sjecenjem opruge nista nemozes izgubiti,samo opruga bude niza tj ima manji hod i to je to..nista dr,ti njoj nit mjenjas svojstva nit kog boga,zato nevidim razlog zasto da ih nesjeces..ja isjekao fabricke opruge svoje malo ih skratio za 1krug,nabio odbojne gume i sve 5..auto je nize i to je to..samo sto ima manji hod ovjesa,ali i to nije nista strasno..i bas to sto kazes grublje su opruge,jace teze se sabijaju..slobodno ih sjeci nista nece naskodit ;)
 
Top