Fiat Punto mk2

Fiat Punto mk2

Član
viewer.php
[/URL] [/img] Pozz Dobio sam punta 1.9 JTD 2001 59 Kw Azzuro Astrale boje ili svijtelo plava metalic :smajli14: nema neki potrebni radova na njemu osim malo pod i prednja hauba iskuckana od kamenčića stalno mi javlja gresku na zadnjem desnom tocku i iskljucuje mi ABS a ubacuje normalnu meh kocnicu i trazim nekog ko bi ga uradio pozz
 
Član
RE: Moje Prvo Auto

w3nom je napisao(la):
Pozz Dobio sam punta 1.9 JTD 2001 69 Kw Azzuro Astrale boje ili svijtelo plava metalic :smajli14: nema neki potrebni radova na njemu osim malo pod i prednja hauba iskuckana od kamenčića stalno mi javlja gresku na zadnjem desnom tocku i iskljucuje mi ABS a ubacuje normalnu meh kocnicu i trazim nekog ko bi ga uradio pozz

Sa srecom da je ;) i to 69kW :) Neznam kako moguce da je greska :) da je 59 kW,
a po pitanju ABS-a, ja imao isti problem nije radio jes radio i onda definitivno odlucio da popravim, krenem jednostavno da narucim kazu 190 KM, mislim se u sebi odoh na otpad :) i vjeruj da sam polomio senzora 9 - 10 pokusavajuci ih izvuci i na kraju otisao i narucio orginal :) sa garancijom skupa stvar ali fino radi ;) preporucujem ti da rijesis problem ipak je kocenje u pitanju ;) RADI MEHANIKA ali neradi kako treba ;)
 
Član
RE: Moje Prvo Auto

FlamingO je napisao(la):
w3nom je napisao(la):
Pozz Dobio sam punta 1.9 JTD 2001 69 Kw Azzuro Astrale boje ili svijtelo plava metalic :smajli14: nema neki potrebni radova na njemu osim malo pod i prednja hauba iskuckana od kamenčića stalno mi javlja gresku na zadnjem desnom tocku i iskljucuje mi ABS a ubacuje normalnu meh kocnicu i trazim nekog ko bi ga uradio pozz

Sa srecom da je ;) i to 69kW :) Neznam kako moguce da je greska :) da je 59 kW,
a po pitanju ABS-a, ja imao isti problem nije radio jes radio i onda definitivno odlucio da popravim, krenem jednostavno da narucim kazu 190 KM, mislim se u sebi odoh na otpad :) i vjeruj da sam polomio senzora 9 - 10 pokusavajuci ih izvuci i na kraju otisao i narucio orginal :) sa garancijom skupa stvar ali fino radi ;) preporucujem ti da rijesis problem ipak je kocenje u pitanju ;) RADI MEHANIKA ali neradi kako treba ;)

Da moja greska 59 kw a taj senzor nije skup ja sam planirao da ulozim u njega n 2000/3000 km al da ga sredim i uvezo bih jos 1 ili 2 za dijelove iz italije


Hvala bice on jos ljepsi dok se malo sredi :icon_smile:
 
Član
RE: Moje Prvo Auto

w3nom je napisao(la):
FlamingO je napisao(la):
w3nom je napisao(la):
Pozz Dobio sam punta 1.9 JTD 2001 69 Kw Azzuro Astrale boje ili svijtelo plava metalic :smajli14: nema neki potrebni radova na njemu osim malo pod i prednja hauba iskuckana od kamenčića stalno mi javlja gresku na zadnjem desnom tocku i iskljucuje mi ABS a ubacuje normalnu meh kocnicu i trazim nekog ko bi ga uradio pozz

Sa srecom da je ;) i to 69kW :) Neznam kako moguce da je greska :) da je 59 kW,
a po pitanju ABS-a, ja imao isti problem nije radio jes radio i onda definitivno odlucio da popravim, krenem jednostavno da narucim kazu 190 KM, mislim se u sebi odoh na otpad :) i vjeruj da sam polomio senzora 9 - 10 pokusavajuci ih izvuci i na kraju otisao i narucio orginal :) sa garancijom skupa stvar ali fino radi ;) preporucujem ti da rijesis problem ipak je kocenje u pitanju ;) RADI MEHANIKA ali neradi kako treba ;)

Da moja greska 59 kw a taj senzor nije skup ja sam planirao da ulozim u njega n 2000/3000 km al da ga sredim i uvezo bih jos 1 ili 2 za dijelove iz italije


hehe polahko ;) samo da znas u ovlastenom servisu je taj senzor 190 KM i vjeruj miran si sta god kasnije da bude reklamacija :)
a za djelova vazda imas :)
 
RE: Moje Prvo Auto

[/quote]

Da moja greska 59 kw a taj senzor nije skup ja sam planirao da ulozim u njega n 2000/3000 km al da ga sredim i uvezo bih jos 1 ili 2 za dijelove iz italije
[/quote]

Jaro moj, pa nisu to male pare...što ba tolko da ulažeš u auto koje košta nešto malo više od tog kolko planiraš uložit...? (samo naglas razmišljam)
 
Član
RE: Moje Prvo Auto


Da moja greska 59 kw a taj senzor nije skup ja sam planirao da ulozim u njega n 2000/3000 km al da ga sredim i uvezo bih jos 1 ili 2 za dijelove iz italije
[/quote]

Jaro moj, pa nisu to male pare...što ba tolko da ulažeš u auto koje košta nešto malo više od tog kolko planiraš uložit...? (samo naglas razmišljam)
[/quote] nisu ni velike Gazijo moj cef nije skup trebo bi to znat a sve u svemu jako malo trosi a ide da ne pricam svi imaju punto ili neki drugi tip fiata
 
Član
RE: Moje Prvo Auto

Hvala i vama puno kilometara sa vasim metalnim ljubimcima mada sam vec dobio 2 ponude da mjenjam za stila isto JTD i ford focus 2004 puntu je uradjen kompletan servis mali i veliki ostalo samo taj problem sa ABS-om a i to idem za neki sat u fiatov servis da ga poradi e sad mene zanima ovi spojleri,amortizeri,opruge,xenon svetla i ostali exterijer gdje mogu to zbavit jel ovdje kod nas je malo potesko zbaviti takve stvari :123: ako neko ima svoju radnju i ima volje da se pozabavi ovim puntom ili poznaje nekog nek mi se javi na PM ili ovdje nije bitno
 
RE: Moje Prvo Auto

Fino fino... sluzit ce on tebe ;)

Jesi li bio na dijagnostici ? On javlja zadnju desnu stranu ili koja vec gresku prijavljuje, ali ti moras rucno ispitati da li je senzor, ili neki elektricar da ti ispita. Pogledaj na lezaju magnetni prsten da nije poderan ili zaprljan, ako je on, komplet lezaj s tim magnetom ti je u SKF-u 50-60 maraka. Naravno, ako ti lampica gori i ne gasi se nikako, onda jeste senzor, a kad je do magneta onda prvih par minuta imas ABS pa ponovo upali lampicu i vise je ne gasi dok ponovo ne upalis auto.
 
Član
RE: Moje Prvo Auto

technoGeek je napisao(la):
Fino fino... sluzit ce on tebe ;)

Jesi li bio na dijagnostici ? On javlja zadnju desnu stranu ili koja vec gresku prijavljuje, ali ti moras rucno ispitati da li je senzor, ili neki elektricar da ti ispita. Pogledaj na lezaju magnetni prsten da nije poderan ili zaprljan, ako je on, komplet lezaj s tim magnetom ti je u SKF-u 50-60 maraka. Naravno, ako ti lampica gori i ne gasi se nikako, onda jeste senzor, a kad je do magneta onda prvih par minuta imas ABS pa ponovo upali lampicu i vise je ne gasi dok ponovo ne upalis auto.

Bio sam na dijagnostici jest zadnja desna strana i kada upalim auto imam abs neki 2 min lapica je ugasena naravno i onda se upali lampica i negasi se dok ponovo ne upalim i o5 tako
 
RE: Moje Prvo Auto

I prije nego sto se upali, dok bilo kako kocis papucica ti vibrira i ABS se aktivira iako nema potrebe, jel tako ?

Samo skini tocak desni i pogledaj lezaj, ako je magnet poderan onda je razlog najvjerovatnije sto pakne nisu dobro postavljene bile ako imas dobose nazad, ili je jednostavno prljav ili otisao vremenom. 50-60 maraka je lezaj s magnetom u SKF-u, zamijenis ga i rahat si, jer senzor rijetko kad ode ;)
 
Član
RE: Moje Prvo Auto

technoGeek je napisao(la):
I prije nego sto se upali, dok bilo kako kocis papucica ti vibrira i ABS se aktivira iako nema potrebe, jel tako ?

Samo skini tocak desni i pogledaj lezaj, ako je magnet poderan onda je razlog najvjerovatnije sto pakne nisu dobro postavljene bile ako imas dobose nazad, ili je jednostavno prljav ili otisao vremenom. 50-60 maraka je lezaj s magnetom u SKF-u, zamijenis ga i rahat si, jer senzor rijetko kad ode ;)

Po pitanju senzora definitivno si upravu, on tesko da ode ali ima situacija da ode :),
jos pogotovo zadnji most, na njemu pa i nema nesto puno odraza na zagrijavanje, koliko je opterecenje na prednjom mostu, u svakom slucaju provjeriti prije kupovine ;)

Sretno sa radovima :)
 
Član
RE: Moje Prvo Auto

Lijep puntic ....Stvarno JTD su haus motori ..


Nego meni je problem kod mog punta ,sto mi se upali ona crvena lampica volana u toku voznje .. nekad mi iskljuci servo a nekad ne :icon_rolleyes:


Uglavnom provjeri kod nekog elektricara da ti ispita senzore
 
Član
RE: Moje Prvo Auto

Ugradjuju ti u ovlastenom u sijama ja mislim i ksenone pitaj majstore kvalitetna roba a senzor 70km je bio skf-ov ja sam mjenjao jer mi je se lezaj cuo al orginal je orginal i ako imas love uzmio origigi i ako ces duze auto koristiti;)
desi se da majstori pogresno okrenu lezaj i onda se javlja greska jer senzor ne ocitaje okretaje tog kotaca;)
 
Top