Fiat Punto kupovina?

Fiat Punto kupovina?

Treba mi hitno par informacija ,tati kupujem autic pa trazim fiat punta , naletio sam na jednog i presao je 170.000km a motor je 1.2 , jedan mehanicar je rekao da je to "previse" za taj motor kao mala kubikaza al puno presao , najgore sto tati tako ljudi zapapre mozak sa takvim stvarima i meni ga je tesko ubjediti bez ovako poruka od ljudi koji znaju i posjeduju isti . Znaci pitanje je jel sad problem sto je auto preslo 170k nece mu krepati motor ubrzo i sl , auto je u vizuelnom dobrom stanju a covjek garantuje da je i mehanici dobar
 
Član
A i ako nešto nije u redu, jeftino se popravi, a taj motor je baš solidan, iako je FIjAT.:icon_biggrin:
Ozbiljno, nit' je brz, nit' ide, ali i ne troši, često ga vozam. Unutra sve što pipneš škripi, a paljenje klime te pretvara u ultra supersporohodnu kornjaču. Sviđa mi se onaj City volan, korisna stvar koja zna da zeza, ali je stvarno jeftin za održavanje.
I da, 170.000 nije ništa ako je imalo održavan.
 
170 hiljada nisu nikakvi kilometri za punta II, pretpostavljam da je oko 2002. godišta...pa ta mu kilometraža i stoji, bilo bi sumnjivo da je manje.
Taj što spominje da ga klima nešto puno uspori - nije tačno, ovih dana sam stalno palio klimu jer auto je crno pa dodatno privlači toplotu...ma taj motor 1.2, iako izgleda kao slab zbog kubika i kilovata, ma on mete, tako hoće ići, potegnit, naravno nije za nekog preticanja i jurnjave, al za neke solidne vožnje je dušu dao.
Moj je npr. 2003. i sad ima 155 hiljada, nadam se da je realna kilometraža, mada po ponašanju motora mislim da je realna (ne troši gotovo kapi ulja)
 
Little Dragon je napisao(la):
2001 je godina i nema klime , kupujem auto tati za posla i nekad za vikenda da ode cugat u prirodu i to je to :D

Pa koja je cijena? Nemoj brate bez klime, tu su oni negdje s cijenama...
 
klima mi nije potreba , cijena je 4000km 2001 godina , 4 vrata , 1.2 motor i ostalo sve ima stakla , servo i to osnovno
 
Little Dragon je napisao(la):
klima mi nije potreba , cijena je 4000km 2001 godina , 4 vrata , 1.2 motor i ostalo sve ima stakla , servo i to osnovno

Cijena je baš dobra, a ako ti stvarno ne treba klima, ako auto valja - kupuj.

Provjeri mu servo i to na sljedeći način, nađi malo širi prostor te ga u sporijoj vožnji, u prvoj, motaj do kraja lijevo desno....ako se bude isključivao servo - onda mu servo ne valja, a inače je kod njega električni servo, i to zna pravit problem.
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
Taj što spominje da ga klima nešto puno uspori - nije tačno, ovih dana sam stalno palio klimu jer auto je crno pa dodatno privlači toplotu...ma taj motor 1.2, iako izgleda kao slab zbog kubika i kilovata, ma on mete, tako hoće ići, potegnit, naravno nije za nekog preticanja i jurnjave, al za neke solidne vožnje je dušu dao.
Moj je npr. 2003. i sad ima 155 hiljada, nadam se da je realna kilometraža, mada po ponašanju motora mislim da je realna (ne troši gotovo kapi ulja)

:icon_eek:
:lol::lol::lol:

Čuj klima ga ne uspori.:lol:
 
Pokusat cu i to , lajik sam za punta zanima me da li se taj city servo moze gasiti ili je to tako ima samo ta jedna hajmo reci opcija
 
Little Dragon je napisao(la):
Pokusat cu i to , lajik sam za punta zanima me da li se taj city servo moze gasiti ili je to tako ima samo ta jedna hajmo reci opcija

Što se tiče city-ja, on se može palit i gasit, al moj ti je savjet nemoj ga nikad ni palit jer nema nikakve potrebe za tim jer mu je sam servo dovoljno lagan. A city i servo nisu isto, onaj problem oko serva i dalje ostaje kao slaba tačka s tim što ćeš produžit vijek trajanja servu ako ne pališ city (a i šta će ti city)
 
ma da zato i pitam ne treba city dovoljno je lagan i obicni , na sta jos da obratim paznju? ovaj je 4 vrata pravo fin puntac evo oglasa

http://www.pik.ba/artikal/2926275/fiat-punto-2/
 
Vidim nema mu fotki od instrument table...
Jesil ga vidio uživo, postoji nekoliko vrsta tih tabli a najslabija i najlošija, zbog koje ne bih nikad to auto kupio jest ona koja nema obrtomjera i da stvar bude još i gora NEM KAZALJKU ZA TEMPERATURU (zamisli samo to heheeh). Ako mu je ta instrument tabla bez temperature i ibrtaja - batali ti taj poso.
 
aha , evo sad sam ga zvao kaze a sigurno laze dolazi mu sutra neki lik da kupi , jer je on meni rekao 4000 pa sigurno svatio da je malo pa digao cijenu , kao dolazi mu lik za 4300 da kupi ako ne kupi zvat ce nas lafo
 
Član
ima haver 1,2 8v, 2002 mislim... solidan autic za grada, jeftin za odrzavanje(jeftiniji od 16v,) mada po gradu hoce srknut, ali eto to sto malo vise povuce, nadoknadis jeftinis odrzavanjem...
jedino sto je boja na nekoliko mjesta "ispucala", a garazirano auto... mada kaze to im je ta mana, isto kao i farovi, cesto magle/kondenz i losiji kvalitet leca pa oslabe vremenom :icon_rolleyes:
 
Top