fiat bravo 1.6 16v - kupovina ?

fiat bravo 1.6 16v - kupovina ?

Član
Moje misljenje je da ne bi trebao ici preko 10l u nekom manjem gradu i uz normalnuu voznju, sve zavisi naravno... Meni primera radi auto trosi ispod 12l benz po Beogradu gde su stvarno nenormalne guzve(pre neki dan za 3 sata presao 20 km kroz grad, znaci puno se vise stoji u mestu nego sto se vozi), plina trosi u proseku 13-14l, pricamo o stedljivijoj voznji naravno, a kad se stiska druga je prica;) Evo javice se i Andel i Sanja sigurno kad vide temu pa ce ti oni reci svoja iskustva, mislim da je Andel pominjao da mu bravo trosi 8l po gradu ili tako nesto...
 
iz iskustva ti govorim za limariju, fiat je los sa limarijom, malo je bolji od opela ali je lose, nije bez razloga fiat toliko povoljan sa cijenom. a potrosnja bez plina mislim da se nebi isplatila pogotovo gradske voznje
 
Član
CoL3 je napisao(la):
na sto treba posebno obratiti paznju oko trapa

Na viljuske, one najvise stradaju;) Peti kocioni cilindar ume da zeza(ako ga 1.6 ima), evo i mene upravo to sad zajebava,a nov je jezivo skup oko 160e, ali on moze da se skine pa zadnje kocnice rade i bez njega. Proveri da li radi abs, u 50% slucajeva cas radi cas ne, ostalo sve gledaj kao i na svakom drugom autu...

vladica85 je napisao(la):
10l uzima onaj 1.2 16v 80ks a kamoli taj 1.6,on sigurno ne moze ispod 11-12l

Taj 1.2 uzima 10l jer je preslab za taj auto...Primera radi 1.4 12v trosi vise od 1.6 16v.

silvia_turbo je napisao(la):
iz iskustva ti govorim za limariju, fiat je los sa limarijom, malo je bolji od opela ali je lose, nije bez razloga fiat toliko povoljan sa cijenom. a potrosnja bez plina mislim da se nebi isplatila pogotovo gradske voznje

Mozda se tebi takav auto zadesio druze, ko zna gde je stajao i kako li je bio lupan i slicno, fiat je imao pocinkovane limarije jos na tipu i cromi, ja jos nisam video nekog trulog brava ili punta za razliku od golfa 3 i astre g koje je tesko videti da nisu trule...kadett je posebna liga:D
 
BHT Ovisnik
super,nisam se nadao u ovo doba da ce biti ovako mnogo odgovora:cool:
hvala vam puno na savjetima,posebno dellas,nadam se da ce jos sanja ili andel odgovoriti da vidim za potrosnju,hvala jos jednom:cool:
 
Član
Nema na cemu, sta god te zanima u vezi brava pitaj, mozes i na PP. Ovaj deluje bas dobro ocuvan nema price, boja je ista kao kod mene, pogledaj malo kakvo je stanje laka po krovu i haubi to im je takodje boljka.

EDIT: http://eper.fiatforum.com/eper/navi?MOD_COD=188&CHASSIS_NO=&CAT_COD=&MvsSorter=on&MVS=&SIN_ENGINE=183A1.000&SIN_VERSION=&VERSION=&ENGINE=5&YEAR=&MONTH=&DRV=D&VEHICLE_NO=&ENGINE_NO=&PART_SEQ=&COUNTRY=012&SGRP_COD=&ITEMSRMV=&ALL_FIG=0&KEYPRESSED=&CURRENT_PAGE=&DRW_NUM=&SHOW_FAMILY_LIST=&MODIFIED_FIELD=SIN_ENGINE&ITEMSADD=&SRCWRFAM=&ESB_SORT_TYPE=&ADDSPECIAL=&SRCNEWPAR=&SBMK=F&PRINT_MODE=0&FABRICS_COD=&ESB_SUB_VALUE=&CDS_COD=&DEBUG_MODE=&GRP_COD=&SRCRECPAR=&PART_DSC=&PART=&MAX_ROW_NUMBER=&COMM_MODEL=FPUN&ESB_REVIEW=&PREVIOUS_KEY=VERSION&IS_RELOAD=&LAST_SELECTED_PART=&GUI_LANG=3&MAKE=F&SB_CODE=-1&MANODOPERA=&PARENT_PART_COD=&SEARCH_TYPE=&CLICKED_PAGE_CHANGE=&DV=&SRCNEWFAM=&SELECTED_COLOR_COMB=&ID_MINISITE=&FRM_ELMLGT=22&ITEMSUPD=&CPDNUM=&CPDPRTCOD=&EPER_CAT=SP&SRCRECFAM=&CPDPRTSEQ=&ALL_LIST_PART=0&FAMILY=&RMODE=&BRANDS=&ITEMSCLR=&DRIVE=D&WINDOW_ID=1&FAM_DSC=&CPDPRTREF=&SRCWRPAR=&SGS_COD=&SOST_GRPNUM=&FL_PREF_LANGUAGE=&MAX_PAGE_NUMBER=&NEW_HTTP=TRUE&SUBSYSTEM=&CLICHE=&ADDNOTES=&PART_COD=&KEY=FORM&LANGUAGE=3&ESB_OPERATION=&SB_FULL=&ESB_ORDER_TYPE=&SENDFORAUTH=

Ovde kucaj broj sasije da proveris auto, datum proizvodnje, fabricka boja, motor, oprema itd.
 
dellas druze, nemamo potrebe raspravljat od 90-ih pa nadalje auta su sve losija i losija, ne samo fiat vec i ostala, ali fiat je oduviek u rangu sa zastavom i opelom po pitanju limarije, ja govorim za podove sto im je mana, ali ok, to uopste nije bitno.

ja sam svoje zanje rekao, potrosnja nije bas za pohvaliti a i elekronika, ali sve se da srediti, nema auta da se nesto ne kvari, svako auto ima svoje mane
 
Član
Ma sto bi se raspravljali, svako ima svoje misljenje i svoja iskustva;) A i ovo sto kazes auta su sve gora i gora i manje izdrzljiva... Samo sam mu rekao da ima pocinkovanu limariju i ne bi trebalo biti problema sa njom, za pod nzm kod mene nema nista, mozda neki modeli imaju problem najbolje je sve dobro proveriti....
 
Član
evo ti ovde potrosnja, 10.6l gradska al to odmah racunaj 11l

http://www.autoweek.nl/auto/16383/fiat-bravo-16-16v-sx
 
Član
osim par ljudi koji ovdje pisu ok i bez predrasuda, ostalo je sve suplja rekla-kazala...posebno u vezi limarije, elektronike, nemoj italijana i sta sve ne, pomislio sam da ne vozim bas taj auto :)
motor je dokazano odlican, ulje skoro da ne trosi, minimum bas, radi mirno, skoro necujno u leru..za tu snagu i ne trosi nesto vau,....nema problema ako se odrzava redovno...
kilometraza moguce da je tacna, nebitno (moj je imao 240 000 na satu kad sam ga kupio i nisam na to gledao i evo godina nema kvarova, zanimljivo ni na trapu iako vozim na 16'')....
potrosnja se krece u rasponu od 6l - max. 11l, ja sam trosio oko 6.5 na duzim relacijama, brzina oko 70-80km/h , a 10-11 l trosi kad ga gulis konstantno (i ako je pod velikim teretom) sto sumnjam da ce ti cura raditi..u gradu normalne voznje, prosjecno neka ocekuje oko 8.5 l...nemamo mi gradova gdje ce trositi vise....
dijelovi su pristupacni i prilicno jeftini (set zupcastog i spanera 140 km, diskovi 70km...) odrzavanje jednostavno...s elektronikom sve ok kao kod vecine ostalih auta (ne podnosi vodu logicno:)), jedini problem sam imao s el.pinjonom sto je opet izuzetan slucaj da se to pokvari (kosta oko 30-40km)...ukratko, ja samo sipam-vozim, sitne kvarovi su zanemarljivi :)
limarija pocincana tesko da ce truhnuti ili hrdjati, kod mene pod i pragovi i nakon skoro 15 godina kao novi, tako da je bezveze trositi rijeci na to....
opet ne znam sta ona trazi...al za auto te snage, cjene, dizajna, opreme, bravo je najbolji izbor ...
eto ako sam nesto zaboravio a zanima te, samo pitaj ;)
 
Član
Ja cu ti drug reci samo da sam ja sa rodjakom prodavao Fiat Bravo nekih 5 mjeseci bio je 1.9TD,a cijenili smo ga 4800 i svi ga obilazili ko djavola..:icon_question:

mislim tvoje su pare, odnosno od djevojke nek ona kupi sta voli al ja samo kazem svoje iskustvo;)
 
Član
silvia_turbo je napisao(la):
dellas druze, nemamo potrebe raspravljat od 90-ih pa nadalje auta su sve losija i losija, ne samo fiat vec i ostala, ali fiat je oduviek u rangu sa zastavom i opelom po pitanju limarije, ja govorim za podove sto im je mana, ali ok, to uopste nije bitno.

ja sam svoje zanje rekao, potrosnja nije bas za pohvaliti a i elekronika, ali sve se da srediti, nema auta da se nesto ne kvari, svako auto ima svoje mane

A ja cu ti samo reci da prestanes lupati bezveze. Kao sto ti je covjek vec rekao, od 91 sva auta pocinkovana. Bravo/Brava/Marea pogotovo, to auto moze da bude hrdjavo samo ako je isprevrtano pa lose uradjeno, dugo stojalo tako ili nesto sl., samo od sebe nikako....Ne mozes suditi po jednom primjerku, 2 Brave, 2 Tempre i 1 Tipo u porodicnom vlasnistvu zadnjih par godina, te malo brdo drugih kojih sam se navozao/bio u dodiru s njima.....

I de mi molim te definisi sta znaci "losa elektronika"?

@Cole druze kao sto vec znas, najbitnije je naci DOBAR auto, odrzavan redovno i preventivno, a ne tek kad se nesto raspadne onda cemo da pravimo.....to je glavna caka auta koja nisu "na glasu" kod nas, u koja spadaju i francuzi itd (zapravo sve sto nije "svabo" ), a to je da ne trpe bas lose odrzavanje i nemar ;) I da ako nadjes hrdjavog Brava to ne da je lose, nego je grob od auta ;)
 
BHT Ovisnik
super,hvala puno na odgovorima,sto se tice ovog on je stvarno ocuvan,barem obrve,ispod nije gledano,unutra ocuvan isto,ne izgleda da je auto paceno,danas/sutra vidjeti cu s njom sta kaze pa da pregledamo trap s mehanicarom:cool:
 
trizex ok onda sam ja znaci glup i bez ociju, bas moram pogledati dali imam slike jer sam slikao, ja mu vario auspuh, natjeram na kanal kad imam sta da vidim, rupe na podu, na pragovima sa unutrasnje strane rupe takodje, znaci ja sam glupi limar koji ne zna sta je rupa na limariji, ja negovorim na sa vana, i opeli fino izgledaju sa vana a zadnji most otpada svakom drugom. a sto se tice elektronike mislim na el paket opreme, jednostavno danas popravis jedno sutra se pokvari drugo, a o potrosnji sam vec rekao, trosi vise nego ocekivano za auto sa 1.6 motorom. to su moja iskustva i imam prvo da ih kazem, sutra da ja pocnem hvaliti svog japanca 90% ljudi se nebi se slozilo samnom i rekli bi svoja losa iskustva sa japancima.
 
Član
sad sam bas pricao sa prijateljem koji vozi ovakvog brava, kaze potrosnja ~10L, koliko ga god peglao, a sto se tice brava, ja nigdje nisam vidio ocuvanijeg nego njegovog, motor je kao apoteka, pa ti vidi.
 
Top