fiat bravo 1.6 16v - kupovina ?

fiat bravo 1.6 16v - kupovina ?

BHT Ovisnik
pozdrav,djevojka kupuje auto,pa smo nasli jedan bravo,konkretno ovaj:
http://www.pik.ba/artikal/1902978/fiat-bravo-1-6-16v-hitno--fiksno/

auto je na oci extra i fino,kao i unutra,na sto treba gledati pri kupovini,koje su mu mane,jel skup za odrzavati,te kakva mu je potrosnja,vise gradska ?

hvala:cool:
 
BHT Ovisnik
s obzirom na ovakvo auto,vozeno vise godina kod nas i po ocuvanosti unutra djeluje mi realno :icon_rolleyes:
 
Član
ne znam, moguce je sve... ali auto je skoro 12 godina staro... lako se nabije 150 000 km, nije to neka cifra ;)
 
Član
sub3r je napisao(la):
kilometraza sigurno nije tacna :D

Ko jos gleda kilometrazu, ako neko misli da moze za malo jace od 2000e da kupi auto koji je presao 160000 km grdno se vara, ni preko ga nema za te pare, osim da je udaren ili da ima neku drugu manu.

Sto se brava tice, dosta su se dobro pokazali ti 1.6 motori, znam da ih dovoze i sa preko 300 000 km pa prrodaju kao 120 i sl, tako da motor stvarno moze puno da predje, sve zavisi naravno od odrzavanja. Neke karakteristicne mane su vezane za prednji trap koji je puno osetljiv ali su delovi jako jeftini, za elektroniku tipa podizaci, abs i sl.koji umeju cas da rade cas da ne rade i sl...Sve u svemu jako dobar i pouzdan auto, ja barem imam lepo iskustvo sa njima iako sam prosao kako sam prosao odmah nakon kupovine, pravo je uzivanje voziti ga. Sto se potrosnje tice znam da nije bas stedljiv taj 1.6 pa bih ti preporucio LPG i miran si, drug je ima prvo 1.6 pa sad HGT i kaze da je smesna razlika u potrosnji...Nadam se da ce se javiti neko sa vise iskustva oko 1.6 motora, sanja, andel ili jos neko sa foruma, pa da ti objasni na sta da obratis paznju. Srecno;)
 
moj prijedlog zaobidji italijane, drug imao mareu isto 1.6, motor definitivno nije stedljiv sa gorivom, ali imao je plin, elektonika im je losa totalno, nikako da sastavi da sve radi, unutra odlicno ocuvana, sa vana isto solidno ocuvana, ali kad legnes ispod vidis kakva je ustvari limarija, poda i pragova jednostavno nije bilo, zaboravio sam jos napomenuti da motor fino radi i vuce, eto to je sto ja znam
 
BHT Ovisnik
@franki
nije,takav im je branik inace:D

neznam,kilometraza mi djeluje realna s obzirom na stanje vozila,ako i nije manje vise...
ja sam osobno mislio davno jos sebi uzeti ovakvog brava,pa skupio malo vise novca i otisao po volva,a sda ga djevojka uzima,digla bi kredita jer joj treba vozilo za posla,a ne bi odmah ugradila plin,mozda kasnije,ja joj isto govorim ako misli ga uzet da ugradi odmah,a cuo sam da gradske hoce uzet i 10-ak litara pa me zanima ovako necije misljenje...
ta elektronika nije valjda vele strasna...na sto treba posebno obratiti paznju oko trapa,sta se moze ovako vidjeti da obratimo paznju

znaci limarija kao u kadetta:D i na to treba obratiti paznju ?
nasli smo jednu finu vectru za 2400 s odlicnom limariom http://www.pik.ba/artikal/1581618/opel-vectra-1-6i/
,ja joj predlazem da uzme vectru,al ona zapela za ovo zato sto ima klimu i sl.
 
Član
silvia_turbo je napisao(la):
moj prijedlog zaobidji italijane, drug imao mareu isto 1.6, motor definitivno nije stedljiv sa gorivom, ali imao je plin, elektonika im je losa totalno, nikako da sastavi da sve radi, unutra odlicno ocuvana, sa vana isto solidno ocuvana, ali kad legnes ispod vidis kakva je ustvari limarija, poda i pragova jednostavno nije bilo, zaboravio sam jos napomenuti da motor fino radi i vuce, eto to je sto ja znam
:lol: standardna suplja, taj motor je odlican ;)
 
BHT Ovisnik
joj,punta ne volim,nista to,neznam jos nikoga da ga je pohvalio...
a vectra,sta fali:D vectra,jetta,jedno te isto skoro,samo vectra ljepsa i udobnija,nek se uci limuzinu vozat da moze i karavana,posto u moju kucu nece nista bez guzice:D
 
Član
Nije loša kupovina, al taj motor guta mnogo goriva s obzirom na snagu. Dosta je rastrošan. Kilometraža može biti stvarna, no ne bih je toliko gledao. Više gledaj stanje auta.

Ako joj ne smeta 11-12 po Mostaru onda znaš šta ti je činiti.
 
:lol: standardna suplja, taj motor je odlican ;)

[/quote]

:icon_question:

bolje bravo nego vectra, ako nista mladje je pa je red da je malo i bolje, ali obavezno plin
 
Član
Stvarno ne znam odakle vam to da je limarija kao kod kadeta, fiat je izmislio limariju za opela pa i vw-a;) A sto se potrosnje tice, kazem ti, skoro kao hgt, bez lpg-a je stvarno puno...
 
BHT Ovisnik
masala...njoj auto treba jer radi po trgovinama u mostaru,znaci svakodnevno voznja u mostaru po vecim trgovinama,to je malo poprevelika potrosnja za taj auto,inace su jeftini,nismo inace imali iskustva s ovim fiatima pa se malo bojim da nisu s razlogom jeftini zato otvaram temu,a od LPG-a nista u skorije vrijeme,to sigurno,ja osobno da sebi uzimam ugradio bih ga odmah par dana nakon kupovine
 
Top