ebay-pristigla posiljka,traze fakturu ?

ebay-pristigla posiljka,traze fakturu ?

Član
eh vak' moraš platiti carinu i porez problem je u tome što si naručio dva komada tako da im je zapalo za oko i pošto vjeruju da je skuplje od 50km oče da carine eh sad ti sračunaj stvar+poštarinax X 2 = ako prelazi 50KM moraš platiti!!! a isprintaj im transakciju sa paypala jer to traže meni se dešavalo to več sa alarmom koji je sa poštarinom trebao da bude oko 60km i kad sam sve poplačao izašlo me 130 jer nabace ti PDV i na poštarinu pa onda carinjenje pa PDV na carinjenje, otvaranje paketa, zatvaranje, taksa itd.... dobiješ tonu uplatnica tako da kontaj ako si platio 50km(sa poštarinom) treba ti još toliko na te sve uplatnice.....drugi slučaj mi se desio sa karbonom naručivao iz litvanije 2kvadrata po 8KM i došlo normala zafali mi još karbona nađem taj isti al u njemačkoj po nekih 30KM naručim dva opet i na kraju me umjesto 60-70km izašlo 200KM 2 kvadrata jer su carinili i još u sloveniji preuzeo Lagermax od neke njemačke brze pošte koja je povezana sa njima i na kraju belaj....mislim mogo sam ja reč ovima iz lagermaxa da ne preuzimaju i bio bi donji tih nekih 60-70 al reko neču nek de na 100 bit če dobro, ma vraga izađe to na 200KM....et' znam da nije ovo nikakva utjeha al et još da dodam da su i meni došli senzori sa displejom koje sam dobio na aukciji za nekih 10 dolara + 15$ dostava ali mi to nisu carinili jer sam zamolio prodavača da mi ne šalje u orginal pakovanju ....
 
BHT Ovisnik
golemo:icon_rolleyes:
kada sracunam izađe oko 40km obadvoje,nije 50,tako da cu ja njima ponjeti racun,tj. ovo
91114073.jpg

da vide ako budu zajebavali,imam crno na bijelo
 
Član
Nedavno sam radio praksu u pošti ibaš bio u pošti carinjenja 2 dana :icon_biggrin:

Sve što je preko 50KM će se cariniti... To je valjda po novim pravilima... Tebi vjerovatno na kutiji nije pisala nikakva vrijednost a i oni baš nisu skontali o čemu se radi... Uglavnom uzmeš i isprintaš onaj izvod sa PayPal-a i oni će ti to uredno uvažiti...

Uvijek treba zamoliti prodavača da na pošiljku stavi manji iznos jer 80% tih pošiljaka oni samo vizuelno pogledaju i puste dalje (ukoliko se radi o običnim pošiljkama jer njih ne moraju otvolriti)... Čim na pošiljki vide da je iznos preko 50KM odma te carini bez obzira šta je u kutiji...

Isto tako izbjegavajte da vam šalju neke skuplje artikle kao paketsku pošiljku jer ovi radnici na carini po pravilu paketsku pošiljku svaku moraju otvoriti... Lično sam bio prisutan kad su otvarali pakete koji su došli sa aerodroma...
 
Član
Samo ti njima ponesi taj racun i ako placas sa paypal-om ima onaj izvodak oko placanja i to ponesi, ali nevjerum da ce ti naplatiti porez i carinu jer ti vrijednost ne prelazi 50km jednog racuna, meni nisu nikad naplatili nista a nije mi ni jedan racun prelazio 50km, ja nevjerujem da ce ti oni sabrat vrijednost dva racuna i ako prelazi 50km nabiti porez, jer bi ja onda dobio poreza puno, samo budi ozbiljan i pokazi im da znas zakon i bice sve uredu ;)
 
BHT Ovisnik
super,hvala vam puno na pomoci,to cu i uraditi:cool:

jutros sam narucio i zmigavce,inace 35€ s DHL dostavom 50€, pa sam poslao ujaku iz njemacke poruku koju sam sastavio prodavacu da naznaci da paket vrijedi 20€, da mi prevede na njemacki ako prihvati prodavac:cool:
 
BHT Ovisnik
vec sam poslao:
Hallo,ich heise Marko Knjezevic aus Mostar,Ortijes 222 Bosnijen und Herzegowina.Bei innen habe ich Blinker für Volvo v40 gekauft.Können sie bitte auf dass paket einen preis von 20€ draufschreiben wegen steuer! In vorraus vielen dank MARKO KNJEZEVIC
pa sada hoce li biti dobre volje i uraditi...:icon_smile:
 
BHT Ovisnik
evo podigao,platio samo 3km za postarinu,pokazao im papir da je 13$ i to je to:icon_smile:
 
Član
adams je napisao(la):
ja koliko sam upucen da se stvari preko 50 km ne carine, a ovo mi malo nelogicno... bash neki dan sam na www.rtvsllon.ba u njihovom dneviku( crno i bijelo tako se zove) slusao o ovome,ima i snimak na netu....

Ispod 50 KM ali sedmicno su mene obavjestavali vise puta :D

Ta faktura ili racun sto traze jeste onaj izvod sa paypala kad zavrsis kupovinu ti se pokaze pa ga mozes odstampati.

Znaci kad ti ides licno i nosis nesto preko granice onda ti ne carine ispod 100 ili 200 KM nisam siguran.

A kad saljes postom ne smijes u toku jedne sedmice da predjes 50 KM kad se sabere sve sto ti stize u toku tih sedam dana.

Tako su meni rekli

Jos sam primjetio da se mnogo vise carine stvari poslane iz evrope, nego iz USA i Hongkong-a ako vam to sta znaci.

I jos da prodavci iz USA i HK uglavnom i sami napisu da je GIFT i da je vrijednost ispod $20, a evropljani cesto nece cak i uz molbu da pisu nizu vrijednost.
 
BHT Ovisnik
ja dosao s onim papirom sto su dali,pitaju sta je ovo(posiljka) ,rekoh parking senzori,znam da se carina placa za vrijednost 50+km,ovo je placeno 13$,usput joj dao onaj racun,tj. ovo sto sam isprintao,samo baci pogled i smota u smeće,kaze evo samo plati postarinu 3km,kaze sto god narucis ispod 50km ne placas postarinu,reko narucio sam zmigavce iz njemacke,20€ ali dostava je preko DHL-a,pitam oce li mi doci na adresu ili opet ovdje,kaze ona zavisi,nekada posalju ovamo,nekada na adresu,kaze za to isto se ne placa:D
 
Član
Nadji broj carine u posti i nazovi i pitaj sve, meni ciko rekao fino da se do 50 KM ali sedmicno ne placa carina, a i preko 50 ako skontaju i ne bude im mrsko provjeravati, i da se u tih 50 KM racuna i cjena robe i cijena postarine zajedno. E sad ovo je bila kancelarija poste u Banjaluci, ali koliko ja znam isto je svuda, svejedno sve dodje prvo u Sarajevo pa onda ide po gradovima tako da nisam siguran jedino ako je razlika federacija - rs onda moze biti da je to sto ti kazes iako zvuci glupo onda mozes svaki dan po 50 KM jebiga, dogovori se s prodavcem da ti salje kojekakve gluposti i placaj po 50 KM a uvezi komplet auto bez carine i plati ga 49 KM :lol::lol::lol:
 
Top