dsg

dsg

Član
ineteresuje me dsg mjenjač, nije baš jeftin komad opreme, koje su dobre i loše strane dsg mjenjača, ako neko ima da baci neki kom, uglavnom radilo bi se o novom autu i naravno novom dsgu...ali me interesuje koliko je isplativ dovar taj dsg..

ps. na vw 6 prilikom kupovine dsg, esp dolazi uz dsg ili ide nadoplata?
 
Član
Eh sad druze

+
bolje ubrzanje vozila, daleko ugodnija i uglađenija vožnja, mislim da manje i troše jer ima vise brzina i optimalnije se prebacuju.

-
ja znam samo da bi mogao minus biti odrzavanje jer se radi o slozenijem mjenjacu neko obicnom automatiku a kamoli manuelcu, izmjene ulja i sl. Mislim da golf 6 svakako serijski isporucuje esp u svim izvedbama mjenjaca, ali ipak provjeri :)
 
Član
drug, imas 4 godine garancije, znaci odrzavaj po ps-u i sta te briga sta ce bit s dsg-om, tj. hoce li se pokvarit ili nece kad ce oni to rjesavat... a dsg je tu ipak vec duze vrijeme, nije to sad nesto frisko, mislim da su ga dovoljno usavrsili i da neces imati nekih problema, tako da, ako imas para doplati, automat je begovski vozit pravo ;)
P.S. Ima mi drug passata 2.0tdi 2006. s dsg-om, 6 brzina, auto je 200 000 presao, kod njega je vec 3 godine, niti jedan problem nije imao s mjenjacem, sad sam provjerio s njim... ;)
 
Član
što se tiče specifikacije dsg kao troši malo više, radi se o ciframa iza zareza...eh sad kako je u životu to neznam...

gledao sam par videa, dsg je dosta brži, na wv ima par modova rada što mi se i sviđa a za sitne pare na higlinu se mogu dobiti i komande na volanu

ali onako istoriski kad premotam čitao sam neke probleme sa dsg..

a esp na 6 nije standard kao doplata na sve sem dsg..
 
Član
za dsg je jedino neophodna zamjena ulja koja ide na 50 000km i nije bas jeftina, ostalo sve 5
 
Član
evo da pitam ovdje da ne otvaram novu temu kad vec ima ova
interesuje me dsg mjenjac u touranu 1.9 tdi 2005 god. imal ko kakva iskustva za podijeliti
imal kakvih vecih mana
 
Legend
Imam passata 3c 2007 god 2.0 tdi pd 125kw
Pretpostavili ste, mjenjac dsg koji se odlicno uklapa sa masinerijom..
Inace auto smo kupili za duza putovanja buduici da pored seata imamo jos jedan auto na raspolaganju za po gradu..
Ja licno imam samo rijeci hvale za DSG, nevjerovatno koliko brzo salta, kako se covjek brzo navikne na njega, koliko je taj auto lakse za vozit od onog sa rucnim mjenjacem (lakse u smislu da se ne umaras saltajuci, kvacilo - saltaj bla bla)..
Sport mode opcija jako dobro radi, tiptronic / f1 na volanu takodje, brzo, precizno, funkcionalno.
Sto se mene tice, sve preporuke
za dsg je jedino neophodna zamjena ulja koja ide na 50 000km i nije bas jeftina, ostalo sve 5
Nije ni skupa.. cca 250 maraka sa uljem, filterom i rukama (kod lokalnog majstora)
 
Član
Predpostavljam da je to isti mjenjac obzirom sa se radi o razlicitim autima i godinama proizvodnje
mislim jesu li sta mijenjali ili unapredjivali
 
Legend
Vjerujem da nisu... Na istom principu rade imaju iste komponente i software..

Bitno je da je prije dobro odrzavan (ulje, filteri na vrijeme i sl)
 
Član
Ti sa 7 brzina u pocetku su imali limit od cini mi se 250 Nm, zato su dolazili uz slabije motore, jer bi se raspali uz jace. Cini mi se da je VW radio i opoziv tog DSGa sa 7 brzina, jer su vec i primjerci stari manje od godinu dana imali znacajnih problema. Ovdje prvi put citam da je DSG neko cudo pouzdanosti, posebno ako je jaci motor upitanju. Imali su neki likovi na HR forumu koji pratim petice GTI sa DSG-om, vecina tih mjenjaca se raspala do 100.000, a oni koji se ne raspadnu, kazu da znacajno uspore saltanje sa vremenom iz nekog razloga. Mada ti auti se agresivno voze, sa normalnim autima je mozda totalno drugacija stvar. Treba vidjeti i po kodu mjenjaca, onaj iz TT RS-a npr. jako je robustan DSG, moze istrpiti mnogo vise od tvornicke snage. Ima ovdje jedan lik na forumu Golfa 6 R sa DSGom, ako se ne varam i njemu su jos u garanciji promjenili DSG, jer je poceo zezati. Ako ti se svidja DSG a kupujes nov auto sa garancijom, onda valjda nemas brige (iako je kod nas i to upitno). Ja bi licno obisao DSG u 80% slucajeva...
 
Član
Hahahaha cuj ovog strucnjaka nisu nesto.. Majstore mjenjaj dilera nije ti dobro..

Majstore. Mislilo se prvenstveno na pouzdanost. Ja cu argumentirati svoj odgovor(informacija od servisa koji servisira DSG u Hrvatskoj, Samobor). Problemi :mehatronik, zamasnjak, kratak vijek lamela, lezaji diferencijala i parkirne kocnice.

Ti sa 7 brzina u pocetku su imali limit od cini mi se 250 Nm, zato su dolazili uz slabije motore, jer bi se raspali uz jace. Cini mi se da je VW radio i opoziv tog DSGa sa 7 brzina, jer su vec i primjerci stari manje od godinu dana imali znacajnih problema. Ovdje prvi put citam da je DSG neko cudo pouzdanosti, posebno ako je jaci motor upitanju. Imali su neki likovi na HR forumu koji pratim petice GTI sa DSG-om, vecina tih mjenjaca se raspala do 100.000, a oni koji se ne raspadnu, kazu da znacajno uspore saltanje sa vremenom iz nekog razloga. Mada ti auti se agresivno voze, sa normalnim autima je mozda totalno drugacija stvar. Treba vidjeti i po kodu mjenjaca, onaj iz TT RS-a npr. jako je robustan DSG, moze istrpiti mnogo vise od tvornicke snage. Ima ovdje jedan lik na forumu Golfa 6 R sa DSGom, ako se ne varam i njemu su jos u garanciji promjenili DSG, jer je poceo zezati. Ako ti se svidja DSG a kupujes nov auto sa garancijom, onda valjda nemas brige (iako je kod nas i to upitno). Ja bi licno obisao DSG u 80% slucajeva...


Da, DSG 6 brzina u MK5 GTI drzi 480NM.
 
Top