dsg

dsg

Legend
Ovdje se prica o tdiu u kombinaciji sa dsgom tako da ja stvarno ne znamo kakvim vi pucanjima i problemima pricate kad je tdi u pitanju..
 
Član
Mjenjac je mjenjac, ako se raspadne na benzincu koji ima manje obrtnog, gdje onda dizel sa vise obrtnog momenta, na njemu ce tek da strada taj mjenjac. I ja kazem da su to dosta losi mjenjaci, ima do moje kuce polo novi 1.4 DSG 7 brzina mjenjac, vozi ga invalid, znaci auto se vozi jako jako jako normalno, ja ne znam da je taj polo ikad presao vise od 4000rpm a zastartao jace nije nikad... Mjenjac kad se stavi u parking i kad gurnes auto ovako, cimas ga, pa to unutra melje i skripi kao da se mjenjac raspao, i ovako kad je bio na dizalici i kad sam provjeravao nesto i ubacio u prvu brzinu i tockovi kad se okrecu, pa to melje u mjenjacu sacuvaj Boze... Auto kupljeno novo, ima 50 000km originalnih na satu... Nije to prvi kojeg cujem da tako melje od strane DSG mjenjaca. Po meni to je jako los mjenjac i treba ga izbjegavati, manual je bolji i izdrzljiviji puno puno i manje kvarljiv i prelazi puuuuno puuuno viseee....
 
Legend
E ja ne znam onda kako je izdrzao na 170ks 200k i jos uvijek radi perfektno
Mora da je auto "leran" tih 200k pa mu nije nista bilo do sada..
I na ovom forumu cu se svaceg nacitat Boze ti me sacuvaj..
 
Član
Ne znam za te stare DSG ali ovi sa 7 brzina treba zaobici samo tako... Nisam jednog cuo samo pa da kazem, nego vise njih da melju i skripuckaju a da imaju samo po 50-70 000 na satu i svi su bili benzinci... Dok sam slusao automatika obicnog sa pola koji je stariji 6 godina od ovog i nit melje nit skripi a presao je 140 000 i radi sasvim normalno.... Ja bi izbjegavao DSG pogotovo novije ove sa 7 brzina... Svako ima svoje misljenje ali po meni ti mjenjaci jos nisu usavrseni...
 
Član
znam da imaju 3 modela zavisno od obrtnog momenta 280, 350 i 500 Nm

problema je cini mi se bilo samo samo ovim najslabijim do 280 Nm i 7 brzina DSG-om
 
Poslednja izmena:
Ja sam veliki fun automata, međutim kad je ko realno promjenio ulje u automatu, ja nisam još čuo bez obzira o kome se radi. Čest komentar je na to: "Ma ide ne čuje se ko ga je*be" od automatika znam da su bili problematični automati na Passatu 5+ ali riječ je o običnom automatu i lično mislim da je DSG daleko uglađeniji što i cijena kad uzimaš nov auto s tim govori. Cijena od 250 KM nakon 50.000 KM nije nikakva, al' jedino kod nas jest jer bi ljudi uzeli sve a kad šta crkn'e onda je*e proizvođača ovo ono. i to me strašno pizdi kod bosanskog mentaliteta! Također ne znam da li se može raditi kalibracija kod ovih mjenjača kao kod Alfinih Selespeed, koji mi je inače pravo furka, ali i ima svoja dejstva.

Neko spomenu GTI peticu, po meni, taj model bez DSG je bez veze, ali opet ponavljam moje lično mišljenje!
 
Legend
Ista stvar je kod mene bila na pogonu na cupri
Nikad niko nije zamjenio ulje, auto preslo 180k kada sam ja uradio servis.. nazalost vec je bilo kasno, pumpa se toliko zaprljala da je crkla.

Upravo to sto ti kazes, rijetko da ce taj mjenjac otic kad se uredno servisira i normalno vozi.

Mislim da je to vise napuhana prica, kao i za 2.5tdia nego bilo sta drugo..
 
Član
Rođak na EDITION 30 ima DSG mjenjač i sa 130 000km nema nikakva kvara, on kaže da su DSG jako izdržljivi mjenjači al da su osjetljivi na loše ulje i na održavanje, znači potrebno je jako kvalitetno ulje i redovno održavanje. I moze izdržat više Nm od ručnog mjenjača, ovaj golf ima preko 300ks , nezz tocno koliko ima obrtnog momenta al mjenjač radi bez ikakvih problema..
 
Top