Drastično povećanje kazni za prekršaje

Drastično povećanje kazni za prekršaje

Član
drzava i vlast jest kriva sto stvari stoje kako stoje , i sto narod nema posla i male plate jedino u politicara 8 puta veca nego prosjecna ,al to je normalo nemojte tako oni imaju najtezi poso :D,al nepricamo ovde o propaloj drzavi i korumpiranim politicarima ,nego o kaznama tako dok god mi samo sjedili i neradili nista da se stvari promjene bice nam jos gore ,jer oni vide da nema niko ko ce ustat protiv njih i svaki dan samo vise plackaju i kvare drzavu a narod ko ovce cekaju da se desi neko cudo ( davno je proslo vrijeme kad je isus od vode pravio vino) ,nista se nece desit , samo ce iz dana u dan bit gore dok skroz nepropadne ,neki dan gldam kako svako djijete koje se rodi u bosni vec je duzno 3500 maraka (jer je drzava duzna drugima):icon_mad:
 
Administrator
Ja imam svoje misljenje i niko nema pravo da nešto kaže protiv njega. Neka povećaju kazne, pa će tako mnogi razmisliti prije nego li sjendu za volan pod uticajem alkohola, vožnje duplo preko ograničenja u naseljenom mjestu i td i samim tim bi se smanjio broj saobraćajnih nesreća čiji je uzrok bio alkohol i td... Svi znate da laprdate kada pročitate da je neko ubio nekoga za volanom, a bunite se kada treba povećati kazne.

I niko nema pravo ni da mene vrijeđa niti ikog drugog ko normalno iznosi svoje mišljenje, pa ni ti Boki koji si prvi počeo!
 
Član
sub3r je napisao(la):
BART, prvo se vrati iz izbjeglistva pa nesto pametuj o nasim zakonima. ;)

ja i jesam pobjegao bas zbog naseg zakona ( udri po sirotinji dok necrkne ) jer znam da bosni nema spasa , prezaduzena zemlja u kojoj nema posla , podjeljenja na dva entiteta i djeca od 10 godina koja nisu ni vidjeli rata veci su nacionalisti od mene koji sam ga prezivio(nisam izbjego u swe za vrijeme rata nego tek kad je zavrsio),zao mi je sto se to desava mojoj domovini al ja kao pojedinac tu nemogu nista:icon_cry:
 
Član
Zato i kazem, ne zivis ovdje i nemas potrebe niti ima mjesta tvom komentaru "vozices ti dok te neopali dobro po novcaniku ,pa ces onda razmisljat kao i ostali ,trebaju vece kazne...." itd, da ne quotam sve.
No hard feelings ;)
 
Član
sub3r je napisao(la):
Zato i kazem, ne zivis ovdje i nemas potrebe niti ima mjesta tvom komentaru "vozices ti dok te neopali dobro po novcaniku ,pa ces onda razmisljat kao i ostali ,trebaju vece kazne...." itd, da ne quotam sve.
No hard feelings ;)

ok necu vise nista komentirat sto me se netice ;)
 
Član
kako volim ljude kojima se moze dokazati. :cool:


a sto se mene tice, kazna za nevezivanje pojasa je totalna glupost... po meni bi to trebalo biti cisto vozacev odabir. Ako ja volim da rizikujem, kad sletim sa ceste, da izletim kroz prozor, pustite me ili ako zelim da se osjecam uvijek sigurno, pa i prilikom preparkiranja, ja cu staviti pojas i to je to. :icon_smile:
Samo svoju sigurnost rizikujes, niciju drugu.
A boki je upravu sto se tice pravaca, kamera i prestizanja. Pa gdje god mozes komotno preteci nekoga tu je kamera i moras rizikovati kroz krivine i slicno.
Pijane vozace i to treba kaznjavati.
 
Član
Pioneru, tvoje razmisljanje je na mjestu, ali ti nisi :D da si u nekoj uredjenoj drzavi, bio bi potpuno u pravu, ali cini se da zaboravljas gdje si, ovakva sranja od zakona uvijek po usima opale sitnu buraniju, a ne one koje bi , kao, trebalo da sankcionisu najvise....policija treba da odrzava red, da bude u sluzbi gradjana, a ne kad sjedes za volan i razmisljas kuda da ides da izbjegnes hahare na svakom cosku.

Zaboravljas ko kod nas sve radi kao policajac, i sta se sve radi (cast izuzecima, ali oni su samo to, izuzeci), kad te prvi put klepi radar s brzinom od vozila koje je proslo min prije tebe, pa ti napakuje ne 100, nego po tvojoj logici 1000 km, eura, nebitno, kazne, pitacu te sta mislis o nasoj drzavi i zakonima.

p.s., zab. sam ovo sto je sub3r rekao, pojas je po meni glupost, ako ja hocu da se ubijem, moja stvar.
 
nista mi ovdje nije cudno ni nelogicno,budzet je sve manji i drzava propada,moraju nekako nadoknadit,samo cekajte i vidjet cete sta ce nam sve naplacivat,samo polahko...:icon_mad:
 
Član
:lol::lol::lol: ja bas posao da napisem za pojas kad me sub3r prestize... totalna glupost, ako nekome zivot nije drag zasto bi bio policiji... sto se tice brzine i pijanstva trebaju vece kazne... ne znam sto se zalite, nemoj praviti neces placati... a pijanstvo, najgori su oni pripiti... ovi sto su pjani sporo i polako voze a ovi prvi, oni se okuraze pa nogom po papucici mada za alkohol treba uzimati vozacku i po 6 mjeseci.. ;)
 
Administrator
Ja znam gdje sam i u kakvoj sredini živim. I evo vozim 4. godina i još ni jednu kaznu nisam platio, a skoro stalno vozim sto kamion sto auto, a zasto, zato sto vozim po propisima i ne dam im marke. Ne kažem ja da u neku ruku niste u pravu, ali ja im ne dam bar za sada kada mi je svaka marka potrebna.

Ko god poštuje zakon on nema šta da brine kolika je kazna. Više volim da je kazna za pijane više stotina KM, i oduzimanje vozačke na dug vremenski period, nego da me isti taj pijani sutra udari i ne daj Bože nanese mi neke ozlijede.

Znam ja da mnogima neće biti pravo al' šta ću vam ja. Kada popijete ima taxi i nek vas vozi, jer je on jeftiniji od vozačke :)

I naravno ostajem pri svom mišljenju :)
 
Član
BART je napisao(la):
drzava i vlast jest kriva sto stvari stoje kako stoje , i sto narod nema posla i male plate jedino u politicara 8 puta veca nego prosjecna ,al to je normalo nemojte tako oni imaju najtezi poso :D,al nepricamo ovde o propaloj drzavi i korumpiranim politicarima ,nego o kaznama tako dok god mi samo sjedili i neradili nista da se stvari promjene bice nam jos gore ,jer oni vide da nema niko ko ce ustat protiv njih i svaki dan samo vise plackaju i kvare drzavu a narod ko ovce cekaju da se desi neko cudo ( davno je proslo vrijeme kad je isus od vode pravio vino) ,nista se nece desit , samo ce iz dana u dan bit gore dok skroz nepropadne ,neki dan gldam kako svako djijete koje se rodi u bosni vec je duzno 3500 maraka (jer je drzava duzna drugima):icon_mad:

A? BiH je najmanje zadužena zemlja u regiji. Hrvatska je odavno prodala dušu. Nismo zaduženi zbog milijardi maraka koje su se slile u BiH poslije rata za obnovu i poticaje. Da su ti novci pametno utrošeni mogli smo svi hodati po pozlaćenim pločnicima, imati 3 tjedna plaćenog godišnjeg i plaće od +1000 eura.
 
Član
ovdje nije fazon pijani vozaci i pojas,,,vec kazne za prekoracenje brzine,,ovi znakovi postavljani su prije 100 god., od lukavca do sarajeva samo na jednom ili dva mjesta po par kilometara imas znak 80 gdje tu logika da ti vozis 60 konstantno do sarajeva,treba ti 6 sati voznje,i normalno da ce ljudi preticat po punoj kad je na svakom cosku drot:icon_mad:
 
Početnik
Ja sam uvijek govorio da je isplatnije ne zaustavit se i pobjec muriji, a tek sad ako povecaju kazne..onda ce im tek biti mahanje :D
 
Član
pa mamu im ***** samo nas porede s evropom kad je povecanje dadzbina i cijena, nikad kad su plate, penzije u pitanju...jos samo da nas naguze je ostalo :cool:
 
Top