Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dado gti je napisao(la):
Ok uzmi bilo kog golfa 4 tdi cipovanog i tvog gsi nema nigdje druze zbog nm

:icon_smile: Dado,moment je poslijedica i komponenta snage ovisna o broju okretaja ,max ubrzanje = broj ks / tona tezine ....idnoriracemo,mjenjac,aerodinamiku i gubitak vaznosti tezine sa porastom brzine u korist vaznosti drag koeficjenta i opet snage :icon_biggrin: nemogu biti jednostavniji .Vise Nm kod 2 motora iste snage omogucava fleksibilnost i ugodniju lezerniju voznju ali ne i trku i sportsku voznju i posljedica je manje okretaja motora.Po tebi bi Mazdini Wankeli,16 v benzinci i Hondini Vteci bili lijene mazge jer su to sve motori cija je odlika mali vrsni moment u odnosu na snagu zbog visokog broja okretaja u vrhu momenta ali nije tako,pronadji podatke za ta vozila ovdje http://www.zeperfs.com/ i obrati paznju na 402, 1 km da,80- 120 min (ignoriraj ono 80 -120 en 4 gear) jer to je elasticnost (fleksibilnost) vozila a ne ubrzanje vozila kao sto ces vidjeti na dnu duela :icon_biggrin:
Posto mi se neda po 345 ti put objasnjavati isto :icon_mad: i biti i sam sebi vise dosadan evo ti jedan dobar clanak,dobro prouci pojmove duzina mjenjaca i cemu on sluzi,sto je snaga,sto max okretni moment i zasto je vazan i max broj okretaja motora,te zasto 2 motora mogu imati istu snagu a razliciti moment,sto je dobro ubrzanje a sto elasticnost ,flexibilnost vozila te vaznost momenta na tockovima a ne na radilici Ugodno citanje,Dva motora iste snage jednako ce ubrzavati vozilo iste tezine bez obzira na max moment i koji je dizel a koji benzinac,bio sam kratak :icon_smile:

http://okretnimoment.blogger.ba/
 
Član
Amen fra Darko:icon_biggrin:

No ovom rejseru papirići i slova na papiru ništa ne znače. Dokaži se na pisti 15.4. protiv 145 bijesnih Nm:D
 
Član
GTI FAN:

tekst je odličaj i jako razumljivo napisan...da se iz njega dosta toga naučiti...

svaka čat
 
Član
@Selmir_tz: kakve je to on M5-ice istres'o? nemoj samo reci da je e60 :lol:
svaka cast,al je tu mozda i do vozaca malo,ne znam bas kakav je mjenjac u S8...jer sumnjam da bi ostala ovoliko,brz je golf,al opet...po ovoj statistici bi se S8-ica preko 120 trebala vracati u trku a ona konstantno ostaje...svaka cast u svakom slucaju...
a ovog gore momentasa,sta reci:D
 
Član
Ukratko (mada nije kratko :lol: ) sto imas manje obrtaja imas veci obrtni moment, sto imas vise obrtaja imas manji obrtni moment, auta sa velikim obrtnim momentom mozes i imas snagu na niskim obrtajima jer oni nemaju puno obrtaja i raspolazu svu snagu na nizim obrtajima i zato turbo dizel ima puno obrtnog momenta jer svu snagu raspolaze od oko 1800 do 4000rpm dok atmosferski benzinac ima malen obrtni moment jer mu snaga pocinje tek od otprilike 4500rpm pa do 65-7000 rpm, ali zato postoji vracanje u manju brzinu. Turbo benzinci imaju isto velik obrtni moment ali opet ne kao turbo dizeli zato sto opet ispucavaju snagu od oko 3500 rpm pa do oko 6500rpm.
Recimo kamioni imaju najveci obrtni moment jer imaju max 25-3000rpm, dok najjaci obrtni moment do sada imaju elektricna auta (ne hibridi ovi sto su pola pola) jer elektro motor cim mu dovedete struju (bez potenciometra) on odmah zavrti punom snagom i nema zahukavanja i odlaganja nikakvih i zato ima najveci obrtni moment.
Recimo sportski motori koji idu za neke 2-3 sekunde do 100 i 7-8 sekundi od 0 do 200, imaju obrtni moment od nekih 100-120NM, zasto? zato sto imaju visoke obrtaje od 12-16000RPM i mozete misliti kad je on na 3000rpm, mrtav je dok se "ne dokopa" nekih 8000rpm a kad se dokopa onda pocinje zabava :D ali zato kod vozila koja imaju manji obrtni moment postoji vracanje u manju brzinu :cool: teza auta ne mogu ici brzo niti ubrzavati brzo ako imaju malo NM!
Obrtni moment u trkanju bi imao ulogu kad bi vukli prikolicu i u njoj kubik pijeska :lol: ili uz brdo kad bi se trkali, uz dobar nagim, eh tada bi se vidio obrtni moment i onaj koji ga ima vise bi dosta bio bolji, a sto se tice draga na ravnici, start je do vozaca, dali ce proklizati, dobro startati i ostalo, ovo govorim o autima koja su slicne kilaze a ne da sada da se poredi auto od 2500kg i 1200kg. Ali opet trebate imati i dobar mjenjac koji ce tu snagu rasporediti itd i ovdje sam previse iblebecao :lol:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Amen fra Darko:icon_biggrin:

Dokaži se na pisti 15.4. protiv 145 bijesnih Nm:D

Ja imam cak 168 Nm,Zela baci puga u smece od sramote kad te operem jer ocito nemas sansi. :icon_biggrin:



RS TURBO je napisao(la):
Obrtni moment u trkanju bi imao ulogu kad bi vukli prikolicu i u njoj kubik pijeska :lol: ili uz brdo kad bi se trkali, uz dobar nagim, eh tada bi se vidio obrtni moment i onaj koji ga ima vise bi dosta bio bolji, a sto se tice draga na ravnici, start je do vozaca, dali ce proklizati, dobro startati i ostalo, ovo govorim o autima koja su slicne kilaze a ne da sada da se poredi auto od 2500kg i 1200kg. Ali opet trebate imati i dobar mjenjac koji ce tu snagu rasporediti itd i ovdje sam previse iblebecao :lol:
;) Dobar si ali ni ti nisi potpuno svatio jer boldano nije tocno.:icon_biggrin: Zaboravio si da motori koji se vise vrte mogu imati puno kraci mjenjac tako da opet imas isti moment na tockovima jer on visoke obrtaje pretvara u veci moment na kotacima( sistem dizalice za auto iliti poluge,veci krak u ovom slucaju benzinca na mjenjacu ne na radilici dodje ti na isto na tocku).Benzinac i dizel iste snage bi jednako dobro povukli 20 tona na uzbrdici jer bi benzinac imao puno kraci mjenjac.Kamioni su sasvim slucajno sporohodni dizeli jer bi u protivnom trosili ko vrag a i mjenjac sa manjim omjerom je jeftiniji,dvije muhe jednim udarcem :icon_smile:
 
Član
edoze je napisao(la):
@Selmir_tz: kakve je to on M5-ice istres'o? nemoj samo reci da je e60 :lol:
svaka cast,al je tu mozda i do vozaca malo,ne znam bas kakav je mjenjac u S8...jer sumnjam da bi ostala ovoliko,brz je golf,al opet...po ovoj statistici bi se S8-ica preko 120 trebala vracati u trku a ona konstantno ostaje...svaka cast u svakom slucaju...
a ovog gore momentasa,sta reci:D

hehe znam imene je iznenadilo da sam ga pobijedio , htjeo sam samo onako da se trkam da probam kako ide pored S8 al eto isti smo izpocetka bili kako se vidi u videuu :D meni je vazno 0-100km/h da ide brzo al kasnije nije potrebno slabo gdje mozes vozit 200km/h+
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Amen fra Darko:icon_biggrin:

Dokaži se na pisti 15.4. protiv 145 bijesnih Nm:D

Ja imam cak 168 Nm,Zela baci puga u smece od sramote kad te operem jer ocito nemas sansi. :icon_biggrin:



RS TURBO je napisao(la):
Obrtni moment u trkanju bi imao ulogu kad bi vukli prikolicu i u njoj kubik pijeska :lol: ili uz brdo kad bi se trkali, uz dobar nagim, eh tada bi se vidio obrtni moment i onaj koji ga ima vise bi dosta bio bolji, a sto se tice draga na ravnici, start je do vozaca, dali ce proklizati, dobro startati i ostalo, ovo govorim o autima koja su slicne kilaze a ne da sada da se poredi auto od 2500kg i 1200kg. Ali opet trebate imati i dobar mjenjac koji ce tu snagu rasporediti itd i ovdje sam previse iblebecao :lol:
;) Dobar si ali ni ti nisi potpuno svatio jer boldano nije tocno.:icon_biggrin: Zaboravio si da motori koji se vise vrte mogu imati puno kraci mjenjac tako da opet imas isti moment na tockovima jer on visoke obrtaje pretvara u veci moment na kotacima.Benzinac i dizel iste snage bi jednako dobro povukli 20 tona na uzbrdici jer bi benzinac imao puno kraci mjenjac.Kamioni su sasvim slucajno sporohodni dizeli jer bi u protivnom trosili ko vrag a i mjenjac sa manjim omjerom je jeftiniji,dvije muhe jednim udarcem :icon_smile:




Jeste druze samo sto s tim mjenjacem nece moci da razvije vcu brzinu od 150-160km/h. Na kraju sam napisao da ima i mjenjacu ulogu da rasporedi tu snagu i kako i na koji nacin jer i on igra dosta ulaogu, ali ja govorim za fabricka auta, ne preradjivana i pravljena za brdskih trka ili street race

Kamion ne moze da bude benzin jer on opet raspolaze snagu na visim obrtajima a taj mjenjac kad bi stavio da su sto krace brzine i duzi diferencijal da bi ga drzao u visokim obrtajima nije efikasno i dugotrajno jer ne bi mogao preci dosta km, kamioni imaju max 25-3000rpm da bi imali sto veci obrtni moment na sto manje obrtaja, radi kretanja pod teretom od 15 tona i 12 brzina a noviji imaju cak i polanje brzina tako da bi se dobila sto veca ucinkovitost.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Jeste druze samo sto s tim mjenjacem nece moci da razvije vcu brzinu od 150-160km/h. Na kraju sam napisao da ima i mjenjacu ulogu da rasporedi tu snagu i kako i na koji nacin jer i on igra dosta ulaogu, ali ja govorim za fabricka auta, ne preradjivana i pravljena za brdskih trka ili street race
Nije tocno malo sam editirao post pa procitaj.Razvit ce istu brzinu jer benzinac ima vise okretaja na kraci mjenjac,BOZE ZAR JE TO TAKO TESKO RAZUMIT :lol: Fizika iz osnovne skole.
 
Član
da ali opet zavisi od diferencijala kolika ce mu biti krajnja brzima, krace brzine ce ga drzati u visokim obrtajima ali masina ako ima 140NM kao kod mene sto ima, i sa jednim mjenjacem od dizela sa duzim brzinama i drugim sa kracim brzinama ima 140NM masina. Sto vise obrtaja imas manji ti je obrtni moment neovisno o mjenjacu, sto manje obrtaja imas veci ti je obrtni moment opet neovisno o mjenjacu :D

:icon_exclaim:
 
Član
Joj ljudi al se vi pravite previse pametni izadjite na crtu kao ovaj momak sa golfom r pa se dokazite a ne tu prazne price da pricate,sve vazi do vozaca i naravno nije niko lud da se cima sa prevelikom razlikom konja.:)
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
da ali opet zavisi od diferencijala kolika ce mu biti krajnja brzima, krace brzine ce ga drzati u visokim obrtajima ali masina ako ima 140NM kao kod mene sto ima, i sa jednim mjenjacem od dizela sa duzim brzinama i drugim sa kracim brzinama ima 140NM masina. Sto vise obrtaja imas manji ti je obrtni moment neovisno o mjenjacu, sto manje obrtaja imas veci ti je obrtni moment opet neovisno o mjenjacu :D

:icon_exclaim:
I kakve to veze ima sa krajnjom brzinom, :lol: procitaj malo bolje onaj blog.
I da prakticnije da je kamion brzohodni benzinac nebi bilo iz brojnih razloga kao sto navedosmo ali to nije ni bila tema.npr tamo gdje prakticnost i potrosnja nije bitna a to je sport u brzini vuce velikih tereta tractor pulling imas u najjacim traktorima cak halikopterske plinske turbine tzv turboshaft motore koje imaju po 40 000 rpm na osovini i jako mali moment u odnosu na snagu ali puno snage u odnosu na svoju tezinu pa ih ipak koriste za teglenje tona.

Selmire izvini stvarno :icon_rolleyes:



dado gti je napisao(la):
Joj ljudi al se vi pravite previse pametni izadjite na crtu kao ovaj momak sa golfom r pa se dokazite a ne tu prazne price da pricate,sve vazi do vozaca i naravno nije niko lud da se cima sa prevelikom razlikom konja.:)
Ja cu se potrkat sa svakim kamionom od 500 ks i par iljada nm :icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top