Dobri/loši majstori u Sarajevu!

Dobri/loši majstori u Sarajevu!

Član
hajdar je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
hahah standardno od hote nek ti neko drugi odvuce auto on nekada zna da se strasno potrudi oko auta,.
a imam ti jednog garaza majstora pa probaj sa njim nalazi se u lukavica 061192051

a kako nije tajna sta je alfi da slucajne ne ispusta zvuke kao da radi na cilindar manje il trokira pri visim obrtajima

Ma druže pali se neka lampisa kao ventil.Našao sam jučer u kljizi alfe INJECTION SYSTEM FAILURE. Kad se ovo sranje upali auto izgubi snagu, pritišći koliko hoćeš nema šanse da ide. Može ona i 100 na sat ali nema snage. Moraš stati ugasit pa upaliti ponovo da krene normalno. Onda čudno radi ali ide. Nakon dan-dva se ugasi lampica i opet nanovo. Moram ti reći jako neugodan osjećaj kad pretičeš recimo kamion, upali se ovo sranje, a auto ti ide u susret a ti u autu voziš djete od 3 godine. E sad zamisli situacije. Da izvineš usro sam se tad!

HMM nesto je u kvaru de mi reci jesi li postavio pitanje majstoru Sebastijanu na alfisti.hr ???
 
Član
hajdar je napisao(la):
Ma da ti kažem, stavrno dođe kao vic, ali je tako. Ja sam vozio čovjeku more puta auto i čovjek je pravio ovo i ono. Međutim ja imam problem 10 mjeseci sa nekim sranjem koje čovjek jednostavno ne može da riješi. Ja ga poštujem i cjenim njegov rad ali meni nije rješio problem kažem već 10 MJESECI!!!! Ljudi ga hvale i to je dobro čuti međutim vjerovatno nisu imali neki zajeban kvar (Hvla Bogu) !!!
Zato me interesovalo hoću li čuti neko drugo ime ili servis.

Na čitavome balkanu postoji jedan jedini doktor ALFI, Senad iz Čapljine, za njega je znala čitava bivša Juga i dan danas je aktivan, zahvaljujući njemu dobrim djelom Hota zna raditi oko Alfi, inače su dva velika prijatelja, ako ti nitko ne može pomoći onda spremaj Alfu za Čapljinu ili ga barem kontaktiraj, obrati mi se u PM ako ti mogu pomoći.
 
Član
Mirsado je napisao(la):
hajdar je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
hahah standardno od hote nek ti neko drugi odvuce auto on nekada zna da se strasno potrudi oko auta,.
a imam ti jednog garaza majstora pa probaj sa njim nalazi se u lukavica 061192051

a kako nije tajna sta je alfi da slucajne ne ispusta zvuke kao da radi na cilindar manje il trokira pri visim obrtajima

Ma druže pali se neka lampisa kao ventil.Našao sam jučer u kljizi alfe INJECTION SYSTEM FAILURE. Kad se ovo sranje upali auto izgubi snagu, pritišći koliko hoćeš nema šanse da ide. Može ona i 100 na sat ali nema snage. Moraš stati ugasit pa upaliti ponovo da krene normalno. Onda čudno radi ali ide. Nakon dan-dva se ugasi lampica i opet nanovo. Moram ti reći jako neugodan osjećaj kad pretičeš recimo kamion, upali se ovo sranje, a auto ti ide u susret a ti u autu voziš djete od 3 godine. E sad zamisli situacije. Da izvineš usro sam se tad!

HMM nesto je u kvaru de mi reci jesi li postavio pitanje majstoru Sebastijanu na alfisti.hr ???

Pozdrav,

Nisam mogao ranije da ti odgovorim. Jesam i čovjek mi je rekao lopatice na izduvnoj gradi! Međutim moj majstor kaže da je to čistio.? Ali ja to nisam vidjeo, a i auto se isto ponaša.
 
Član
moj savjet ti je nazovi onaj br sto sam ti napiso il da sam uzmes ocistis izduvnu usis razne klapne
 
Član
ma neznam bas ali meni to vise lici da turbina pravi problem ili negdje sipas ne kvalitetno gorivo, de mi reci koja ti je to alfa.
 
Član
Mirsado je napisao(la):
ma neznam bas ali meni to vise lici da turbina pravi problem ili negdje sipas ne kvalitetno gorivo, de mi reci koja ti je to alfa.

Kako reče kolega, 2.4 JTD. Što se tiče turbine Hota je skidao kaže da je ok. Gorivo sipam samo na petrolu.
 
Član
hahah petroll nas koliko je meni g4 cadio na petroluu malo malo svjetli tabla ko jelka probaj negdje drugo nasut
 
Član
Ljudi može pitanje?, upravo sam čuo za nekog Gabelu! Ima li ko da je njemu vozio na popravku!

sema911 je napisao(la):
hahah petroll nas koliko je meni g4 cadio na petroluu malo malo svjetli tabla ko jelka probaj negdje drugo nasut

Jeli misliš ma Petrol oil gdje ja sipam ili Energopetrol?
 
Član
ma neznam ja sam prije vozao dizele i samo sam sipao na omv nikad nisam imao problema !

ma neznam sta bi ti rekao nesto mi je to hmm da nije Suad rijesio problem , jeli ti auto cipano ? neznam meni to ko lajiku zvuci da nesto nije uredu ili sa turbinom, ili sa diznama ili sa compom, u najboljem slucaju da je gorivo ne kvalitetno. Neznam potrazi druga misljenja ali mi sve smrdi na to mada moze i neko crijevo od turba da ima supljinu pa da pobudali kad se ugrije :icon_rolleyes:
 
Netreba tebi doktor za Alfu, a slabo ces naci doktora za auta uopste kod nas :)
Puno ima doktora a kad kazes da nasteluje paljenje oni vade pajser i macolu..!
To su oni sto znaju mjenjati ulje, kocnice i ostale djelove.. al kad dodze do struje i ganjati gresku onda moras ici dalje :D

Tebi samo treba jedan malo bolji mehanicar :) koji se razumije u svakakve motore i sisteme.. A dosta nas ovdje na forumu ti sigurno mozemo pomoci.

Potrebno! jedna obicna elektronska diagnostika u nekom servicu da dobijemo kodove gresaka pa ce mo brzo skontati koji komponenti mogu da zezaju...

Napisi vise informacije o autu. motor. godina. broj motora ako imas.
napisi takoder koji sistem paljenja imas na svom autu ako znas koji je.

ZNACI DAJ JOS INFORMACIJE O VOZILU I OPISI KAKO GDJE STA SE DESAVA I STA SI DO SAD PRIMJETIO U VEZI TE GRESKE!
 
Član
kolega ima slican problem na a8 3.0tdi cim se zagrije slabo ide i ugasi ga 5/6 min i ide normalno jedno vrijeme i sve tako kaze da je do nekih crijeva interkulra..
 
Član
Tarik_Kadic je napisao(la):
Netreba tebi doktor za Alfu, a slabo ces naci doktora za auta uopste kod nas :)
Puno ima doktora a kad kazes da nasteluje paljenje oni vade pajser i macolu..!
To su oni sto znaju mjenjati ulje, kocnice i ostale djelove.. al kad dodze do struje i ganjati gresku onda moras ici dalje :D

Tebi samo treba jedan malo bolji mehanicar :) koji se razumije u svakakve motore i sisteme.. A dosta nas ovdje na forumu ti sigurno mozemo pomoci.

Potrebno! jedna obicna elektronska diagnostika u nekom servicu da dobijemo kodove gresaka pa ce mo brzo skontati koji komponenti mogu da zezaju...

Napisi vise informacije o autu. motor. godina. broj motora ako imas.
napisi takoder koji sistem paljenja imas na svom autu ako znas koji je.

ZNACI DAJ JOS INFORMACIJE O VOZILU I OPISI KAKO GDJE STA SE DESAVA I STA SI DO SAD PRIMJETIO U VEZI TE GRESKE!

Drug,

Radi se o motru 2.4 jtd, 2006 godina, stop/start sistem paljenja. Što se tiče greške na dijagnostici jednom sam uspio vidjeti da piše ventil protoka zraka, obzirom da majstor sjedi u autu i drži u krilu dijagnostiku. Upali se žuta lampica i to je to. E sada ja sam prije dva dana našao u gepeku knjige od auta gdje sam u jednoj pronašao pomenuti ventil i lijepo piše; INJECTION SYSTEM FAILURE (DISEL VERSION-AMBER). Odeš majstoru a on ti kaže znaš to su gluposti!!!!!!!, treba to istražiti. Dođe ti da se ubiješ!!!
 
Top