Dobri/loši majstori u Sarajevu!

Dobri/loši majstori u Sarajevu!

Član
hajdar je napisao(la):
Tarik_Kadic je napisao(la):
Netreba tebi doktor za Alfu, a slabo ces naci doktora za auta uopste kod nas :)
Puno ima doktora a kad kazes da nasteluje paljenje oni vade pajser i macolu..!
To su oni sto znaju mjenjati ulje, kocnice i ostale djelove.. al kad dodze do struje i ganjati gresku onda moras ici dalje :D

Tebi samo treba jedan malo bolji mehanicar :) koji se razumije u svakakve motore i sisteme.. A dosta nas ovdje na forumu ti sigurno mozemo pomoci.

Potrebno! jedna obicna elektronska diagnostika u nekom servicu da dobijemo kodove gresaka pa ce mo brzo skontati koji komponenti mogu da zezaju...

Napisi vise informacije o autu. motor. godina. broj motora ako imas.
napisi takoder koji sistem paljenja imas na svom autu ako znas koji je.

ZNACI DAJ JOS INFORMACIJE O VOZILU I OPISI KAKO GDJE STA SE DESAVA I STA SI DO SAD PRIMJETIO U VEZI TE GRESKE!

Drug,

Radi se o motru 2.4 jtd, 2006 godina, stop/start sistem paljenja. Što se tiče greške na dijagnostici jednom sam uspio vidjeti da piše ventil protoka zraka, obzirom da majstor sjedi u autu i drži u krilu dijagnostiku. Upali se žuta lampica i to je to. E sada ja sam prije dva dana našao u gepeku knjige od auta gdje sam u jednoj pronašao pomenuti ventil i lijepo piše; INJECTION SYSTEM FAILURE (DISEL VERSION-AMBER). Odeš majstoru a on ti kaže znaš to su gluposti!!!!!!!, treba to istražiti. Dođe ti da se ubiješ!!!

ma vjeruj to je kod tebe neka glupost sto ti ida zivce i remeti ugodjaj predivne voznje koje to auto nudi , de mi reci koliko je star, koliko je ti vec imas ? i odakle si je uzeo ??
 
Član
Ja sam davno imao isti problem na 166 2.4jtd.bio je neki ventil za pritisak goriva.kosta 40eura..ako imas garanciju na autu odes do austrije u prvi servise na garanciju dzaba.tako sam i ja
 
Član
Mirsado je napisao(la):
hajdar je napisao(la):
Tarik_Kadic je napisao(la):
Netreba tebi doktor za Alfu, a slabo ces naci doktora za auta uopste kod nas :)
Puno ima doktora a kad kazes da nasteluje paljenje oni vade pajser i macolu..!
To su oni sto znaju mjenjati ulje, kocnice i ostale djelove.. al kad dodze do struje i ganjati gresku onda moras ici dalje :D

Tebi samo treba jedan malo bolji mehanicar :) koji se razumije u svakakve motore i sisteme.. A dosta nas ovdje na forumu ti sigurno mozemo pomoci.

Potrebno! jedna obicna elektronska diagnostika u nekom servicu da dobijemo kodove gresaka pa ce mo brzo skontati koji komponenti mogu da zezaju...

Napisi vise informacije o autu. motor. godina. broj motora ako imas.
napisi takoder koji sistem paljenja imas na svom autu ako znas koji je.

ZNACI DAJ JOS INFORMACIJE O VOZILU I OPISI KAKO GDJE STA SE DESAVA I STA SI DO SAD PRIMJETIO U VEZI TE GRESKE!

Drug,

Radi se o motru 2.4 jtd, 2006 godina, stop/start sistem paljenja. Što se tiče greške na dijagnostici jednom sam uspio vidjeti da piše ventil protoka zraka, obzirom da majstor sjedi u autu i drži u krilu dijagnostiku. Upali se žuta lampica i to je to. E sada ja sam prije dva dana našao u gepeku knjige od auta gdje sam u jednoj pronašao pomenuti ventil i lijepo piše; INJECTION SYSTEM FAILURE (DISEL VERSION-AMBER). Odeš majstoru a on ti kaže znaš to su gluposti!!!!!!!, treba to istražiti. Dođe ti da se ubiješ!!!

ma vjeruj to je kod tebe neka glupost sto ti ida zivce i remeti ugodjaj predivne voznje koje to auto nudi , de mi reci koliko je star, koliko je ti vec imas ? i odakle si je uzeo ??

Stara 6 godina. Kupio je od prvog vlasnika jednog starog gospodina od nećeš vjerovati skoro 60 godina koji ima jednu uglednu firmu u Banja Luci. Obzirom da sam kupio vozilo u salonu nisam mogao doći do čovjeka od decembra prošle godine kada sam je i uzeo. Prije par dana nekako kroz poso naletim na broj u njgovoj firmi i nazovem čikicu. Kaže meni čovjek imao sam problema i to u dva navrata te mi je to majstor odrađivao brzo. Nazove mene majstor i kaže da je čistio lopatice na izduvnoj grani. A to su telopatice koje moj majstor kaže da je čistio i da nije do njih jer kao one rade!



donamero je napisao(la):
Ja sam davno imao isti problem na 166 2.4jtd.bio je neki ventil za pritisak goriva.kosta 40eura..ako imas garanciju na autu odes do austrije u prvi servise na garanciju dzaba.tako sam i ja
Nema garancije 6 godina autu.Pet je garancija bila. J...ga!
 
Član
hajdar je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
hajdar je napisao(la):
Tarik_Kadic je napisao(la):
Netreba tebi doktor za Alfu, a slabo ces naci doktora za auta uopste kod nas :)
Puno ima doktora a kad kazes da nasteluje paljenje oni vade pajser i macolu..!
To su oni sto znaju mjenjati ulje, kocnice i ostale djelove.. al kad dodze do struje i ganjati gresku onda moras ici dalje :D

Tebi samo treba jedan malo bolji mehanicar :) koji se razumije u svakakve motore i sisteme.. A dosta nas ovdje na forumu ti sigurno mozemo pomoci.

Potrebno! jedna obicna elektronska diagnostika u nekom servicu da dobijemo kodove gresaka pa ce mo brzo skontati koji komponenti mogu da zezaju...

Napisi vise informacije o autu. motor. godina. broj motora ako imas.
napisi takoder koji sistem paljenja imas na svom autu ako znas koji je.

ZNACI DAJ JOS INFORMACIJE O VOZILU I OPISI KAKO GDJE STA SE DESAVA I STA SI DO SAD PRIMJETIO U VEZI TE GRESKE!

Drug,

Radi se o motru 2.4 jtd, 2006 godina, stop/start sistem paljenja. Što se tiče greške na dijagnostici jednom sam uspio vidjeti da piše ventil protoka zraka, obzirom da majstor sjedi u autu i drži u krilu dijagnostiku. Upali se žuta lampica i to je to. E sada ja sam prije dva dana našao u gepeku knjige od auta gdje sam u jednoj pronašao pomenuti ventil i lijepo piše; INJECTION SYSTEM FAILURE (DISEL VERSION-AMBER). Odeš majstoru a on ti kaže znaš to su gluposti!!!!!!!, treba to istražiti. Dođe ti da se ubiješ!!!

ma vjeruj to je kod tebe neka glupost sto ti ida zivce i remeti ugodjaj predivne voznje koje to auto nudi , de mi reci koliko je star, koliko je ti vec imas ? i odakle si je uzeo ??

Stara 6 godina. Kupio je od prvog vlasnika jednog starog gospodina od nećeš vjerovati skoro 60 godina koji ima jednu uglednu firmu u Banja Luci. Obzirom da sam kupio vozilo u salonu nisam mogao doći do čovjeka od decembra prošle godine kada sam je i uzeo. Prije par dana nekako kroz poso naletim na broj u njgovoj firmi i nazovem čikicu. Kaže meni čovjek imao sam problema i to u dva navrata te mi je to majstor odrađivao brzo. Nazove mene majstor i kaže da je čistio lopatice na izduvnoj grani. A to su telopatice koje moj majstor kaže da je čistio i da nije do njih jer kao one rade!

Ok te llopatice na izduvnoj grani ti je potvrdio koliko sam skontao i Seb sa alfista.hr. A koji ti majstor je cistio ??? i od kad je "ocistio" koliko se brzo pojavio opet kvar ???


Poslao sam ti nesto na PM pa vidi mozda ti pomogne. Sretno

Poslao sam ti nesto na PM pa vidi mozda ti pomogne. Sretno
 
Član
Mirsado je napisao(la):
hajdar je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
hajdar je napisao(la):
Tarik_Kadic je napisao(la):
Netreba tebi doktor za Alfu, a slabo ces naci doktora za auta uopste kod nas :)
Puno ima doktora a kad kazes da nasteluje paljenje oni vade pajser i macolu..!
To su oni sto znaju mjenjati ulje, kocnice i ostale djelove.. al kad dodze do struje i ganjati gresku onda moras ici dalje :D

Tebi samo treba jedan malo bolji mehanicar :) koji se razumije u svakakve motore i sisteme.. A dosta nas ovdje na forumu ti sigurno mozemo pomoci.

Potrebno! jedna obicna elektronska diagnostika u nekom servicu da dobijemo kodove gresaka pa ce mo brzo skontati koji komponenti mogu da zezaju...

Napisi vise informacije o autu. motor. godina. broj motora ako imas.
napisi takoder koji sistem paljenja imas na svom autu ako znas koji je.

ZNACI DAJ JOS INFORMACIJE O VOZILU I OPISI KAKO GDJE STA SE DESAVA I STA SI DO SAD PRIMJETIO U VEZI TE GRESKE!

Drug,

Radi se o motru 2.4 jtd, 2006 godina, stop/start sistem paljenja. Što se tiče greške na dijagnostici jednom sam uspio vidjeti da piše ventil protoka zraka, obzirom da majstor sjedi u autu i drži u krilu dijagnostiku. Upali se žuta lampica i to je to. E sada ja sam prije dva dana našao u gepeku knjige od auta gdje sam u jednoj pronašao pomenuti ventil i lijepo piše; INJECTION SYSTEM FAILURE (DISEL VERSION-AMBER). Odeš majstoru a on ti kaže znaš to su gluposti!!!!!!!, treba to istražiti. Dođe ti da se ubiješ!!!

ma vjeruj to je kod tebe neka glupost sto ti ida zivce i remeti ugodjaj predivne voznje koje to auto nudi , de mi reci koliko je star, koliko je ti vec imas ? i odakle si je uzeo ??

Stara 6 godina. Kupio je od prvog vlasnika jednog starog gospodina od nećeš vjerovati skoro 60 godina koji ima jednu uglednu firmu u Banja Luci. Obzirom da sam kupio vozilo u salonu nisam mogao doći do čovjeka od decembra prošle godine kada sam je i uzeo. Prije par dana nekako kroz poso naletim na broj u njgovoj firmi i nazovem čikicu. Kaže meni čovjek imao sam problema i to u dva navrata te mi je to majstor odrađivao brzo. Nazove mene majstor i kaže da je čistio lopatice na izduvnoj grani. A to su telopatice koje moj majstor kaže da je čistio i da nije do njih jer kao one rade!

Ok te llopatice na izduvnoj grani ti je potvrdio koliko sam skontao i Seb sa alfista.hr. A koji ti majstor je cistio ??? i od kad je "ocistio" koliko se brzo pojavio opet kvar ???


Poslao sam ti nesto na PM pa vidi mozda ti pomogne. Sretno

Poslao sam ti nesto na PM pa vidi mozda ti pomogne. Sretno




Hvala za info, pročitao sam. Lopatice "čisto" Hota. Poslije 7 dana se ponovo upalila lampica.
 
Član
hajdar je napisao(la):
Ljudi može pitanje?, upravo sam čuo za nekog Gabelu! Ima li ko da je njemu vozio na popravku!

sema911 je napisao(la):
hahah petroll nas koliko je meni g4 cadio na petroluu malo malo svjetli tabla ko jelka probaj negdje drugo nasut

Jeli misliš ma Petrol oil gdje ja sipam ili Energopetrol?



petrol oil ona slovenska sto sada reklamira neko super mega dobro gorivo
 
Član
hajdar je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
hajdar je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
hajdar je napisao(la):
Drug,

Radi se o motru 2.4 jtd, 2006 godina, stop/start sistem paljenja. Što se tiče greške na dijagnostici jednom sam uspio vidjeti da piše ventil protoka zraka, obzirom da majstor sjedi u autu i drži u krilu dijagnostiku. Upali se žuta lampica i to je to. E sada ja sam prije dva dana našao u gepeku knjige od auta gdje sam u jednoj pronašao pomenuti ventil i lijepo piše; INJECTION SYSTEM FAILURE (DISEL VERSION-AMBER). Odeš majstoru a on ti kaže znaš to su gluposti!!!!!!!, treba to istražiti. Dođe ti da se ubiješ!!!

ma vjeruj to je kod tebe neka glupost sto ti ida zivce i remeti ugodjaj predivne voznje koje to auto nudi , de mi reci koliko je star, koliko je ti vec imas ? i odakle si je uzeo ??

Stara 6 godina. Kupio je od prvog vlasnika jednog starog gospodina od nećeš vjerovati skoro 60 godina koji ima jednu uglednu firmu u Banja Luci. Obzirom da sam kupio vozilo u salonu nisam mogao doći do čovjeka od decembra prošle godine kada sam je i uzeo. Prije par dana nekako kroz poso naletim na broj u njgovoj firmi i nazovem čikicu. Kaže meni čovjek imao sam problema i to u dva navrata te mi je to majstor odrađivao brzo. Nazove mene majstor i kaže da je čistio lopatice na izduvnoj grani. A to su telopatice koje moj majstor kaže da je čistio i da nije do njih jer kao one rade!

Ok te llopatice na izduvnoj grani ti je potvrdio koliko sam skontao i Seb sa alfista.hr. A koji ti majstor je cistio ??? i od kad je "ocistio" koliko se brzo pojavio opet kvar ???


Poslao sam ti nesto na PM pa vidi mozda ti pomogne. Sretno

Poslao sam ti nesto na PM pa vidi mozda ti pomogne. Sretno




Hvala za info, pročitao sam. Lopatice "čisto" Hota. Poslije 7 dana se ponovo upalila lampica.




Hvala tebi i ostalaoj raji na forumu. Obzirom da mi je kraj radnog vremena a jutros sam od 8:00, idem kući. Ako budete pisali sutra odgovaram.

Pozdrav ljudi!!!!!
 
Član
Nista onda fino ono sve isprintas i kod majstora i jedno po jedno pred tobom da se radi, vjerujem da bi se istanovila greska. Sretno

A evo i za ostale mozda se neko nadje u necemu

Trebao bi pročitati i ovo:

"Moje iskustvo sa 2.4 JTD motorom:
-Kada sam ga uzeo pre dve godine sa 116000 km isao je kao munja. Malo trosio, vukao kao LUD u bilo kojoj brzini bilo kada i gde. -Kako je vreme prolazilo, gubio je snagu. Mislio sam da tripujem, ali posle merenja ubrzanja par puta, bio sam siguran... -U jednom trenutku, pre par meseci, stajao sam u mestu par sati sa upaljenim motorom. Kada sam pokusao da krenem, kao da sam vozio auto sa 30 KS a ne 150. Potpuno mrtav. Zaustavim se na nekom parkingu, ugasim auto i iskuliram 15-20 min. Upalim i radi normalno i vuce normalno. Te nastavim da ga vozim do sledeceg slucaja: Pre kojih desetak dana odem do Delte da provere auto. Secajuci se slucaja koji mi se desio, rekoh da provere i odrade SAMO dijagnostiku.
Ostavim auto i jave mi se posle 5-6 sati (imali su guzvu) i kazu mi da mogu uzeti auto i da je crkla turbina !!! "KAKO CRKLA TURBINA KADA SAM SE DOVEZAO DO VAS PRE 5-6 SATI BEZ PROBLEMA???"
"Pa eto, znate, to kod tih motora crkava i tako. A mozete da kupite novu, ali je skupa. Mozete da remontujete, ali nije to to...itd...itd " Ja bez teksta se pokupim i odem da uzmem auto.
Naplate mi 2000 din za "dijagnostiku". Sednem u auto, upalim i opet kao da je mrtav motor skroz! (jedino preko 3500 obrtaja ima nesto snage ali dok dodje dotle treba vam oko 2km zaleta ) Poucen iskustvom, preparkiram se i sacekam 15-20 min da se ohladi, ali opet ista prica.
Uglavnom, ODLEPIM totalno na lakonska objasnjenja, nestrucnost i nezainteresovanost i krenem da KOPAM po Fu€king internetu: Forumi, blogovi ...itd...itd Kuci uzeo Eper, AutoData, DTE... Citao 5-6 dana, kopao, gledao... Onda se spremim jedan dan da prekopam ispod haube... Opremim se alatom, odvezem auto na neki zabaceni parking i onda: -prvo sam dobro obrisao zapecenu prasinu, ulje i ko zna sta jos -onda sam vise od sat vremena samo gledao gde je sta i uporedjivao sa slikama iz Eper-a koje sam odstampao. -onda jos pola sata zavlacenja ruku i prepipavanja creva (za vazduh, ulje, vakum) -pregledanje kablova i konektora -potom sam krenuo sa skidanjem akumulatora (OBAVEZNO), skidanje creva usisa vazduha. O cemu se radi: -ima nekoliko stvari koje mogu da se desavaju JTD motorima. Razlikuju se simptomi.

1. Ako ima dima u izduvnoj grani
1.1 dim u izduvu znaci da ECU ima informaciju da u motor dolazi odredjena kolicina vazduha i u skladu sa tim uskladi kolicinu dizela koje ubrizga. Ako ima dima, znaci da je previse goriva ili bolje receno premalo vazduha.
1.1.1 ili zaista dolazi premalo vazduha (protokomer lepo izmeri ali posle taj vazduh izadje iz creva pre nego udje u motor, citaj: creva za vazduh su negde napukla, a to moze biti bilo gde na putu: filter-turbina, turbina-intercooler, intercooler-usisna grana)
1.1.2 ili ovde neko laze za kolicinu vazduha (citaj: protokomer ima problem)

2. Ako nema dima u izduvnoj grani (Znaci da motor ima dobre inormacije o kolicini vazduha i u skladu sa tim ubrizga taman goriva da se sagori.)
2.1 Moze biti EGR ventil (Br. 7, Slika 1.)otvoren stalno (deo sagorelih gasova se vraca u usisnu granu i smanjuje snagu motoru DRASTICNO ako je otvoren KADA NE TREBA i motor je mrtav sto se tice snage)
2.2 moze biti proboj na crevu (Br. 4,Slika 2.) sa vakuumom koje ide do turbine (mozete se slikati sa performansama koje daje turbina, ako je u pitanju turbo sa promenljivom geometrijom posto turbina po defaultu ostaje na stage 1. kada nema vakuma a efekat je da auto vrlo slabo ide preko 3000-3500 obrtaja i tada ECU u sebi zapljune dogadjaj da ima previse pritiska u sistemu usisa vazduha)
2.2.1 zaprljana krilca unutar turbine (krilca koja regulisu propustanje izduvnih gasova ka lopaticama turbine) tj zaprljan mehanizam koji ih pokrece. tj. mogu biti blokirana u raznim polozajima a razlikuje se da li su performanse lose u nizim ili visim obrtajima a tu je jedino resenje skidanje turbine i ciscenje a treba da izgleda ovako: http://www.technologie-entwicklung.de/G...turbo.html a inace je Garret koji mi svi imamo u stvari VNT (variable nozzle turbo) a te nozzle se tesko ili nikako pokrecu
2.3 moze biti u otkazu overboost valve (tako ga referenciraju svi) (Br. 1, Slika 2.) na vakuum crevu. Proveriti obavezno sva vakuum creva u nizu. (efekti kao pod 2.2)
2.4 membrana na vakuum pokretanom aktuatoru na turbini moze biti u problemu (efekti kao pod 2.2)
2.5 moze biti problem sa kocionim sistemom posto je vakuum stvar koja se raubuje u celom autu (crevo označeno kao Br. SGR33102, Slika 2. u stvari ide ka kočionom sistemu) Meni je bio slucaj pod 2.1 EGR ventil je bio zacepljen u otvorenom polozaju i STALNO je ubacivao "mrtav vazduh" u usis. Cemu sluzi EGR i zasto ih vraca nazad? Odlicno objasnjenje imate na Wikipedia (search:EGR) posebno deo objasnjenja "EGR implementations" pomocu "variable geometry turbocharger (VGT)" To razjasnjava zasto turbina ne pumpa uopste vazduh kada je EGR ventil otvoren U POTPUNOSTI (100%) NIKAKO NEMOJTE dijagnostikovati problem sa EGR ventilom tako sto cete SAMO OTKACITI kontakte sa elektroventila!!!
-ventil je i dalje u otvorenom polozaju a ECU jedino zna da mu je nestala jedna komponenta bitna za rad celog sistema i baca masinu u default stanje. Koje je opet sa druge strane, vise nego prihvatljivo sa stanovista performansi ali su te performanse motora I DALJE UBIJENE zbog otvorenog ventila. Kako dijagnostikovati: -jednostavno otkaciti crevo (bolje reci metalnu cev) koje iz EGR ventila ide u box od leptira. A umesto creva (cevi) staviti nesto da spreci gubljenje pritiska iz usisa. Na izlasku iz EGR ventila cev takodje zacepiti privremeno.
Ako je EGR ventil bio u pitanju, ovim ga iskljucujete na jedini nacin koji je transparentan za ECU sa jedne strane i sam motor kao sistem sa unutrasnjim sagorevanjem sa druge strane, i performanse treba da se vrate U POTPUNOSTI. Cak sta vise i bolje nego deklarisane.
A inace sam i imao slucaj pod 1.1.1 pre godinu dana, ali se desilo na mestu gde je lako uocljivo.

NAJGORA VARIJANTA je kada imate kombinaciju bilo koje dve (ili jos gore vise njih) stvari u isto vreme. Masu puta kada se misli da je turbina otisla u potpunosti, u stvari je u pitanju EGR ventil.
Otidite na sajt Welcome to TurboByGarrett.com pa pogledajte sta tamo kazu za svoje turbine.
Uglavnom, JA JOS NISAM CUO niti video niti procitao DA JE NA JTD otisla turbina. Tu racunam i JTD/HDI klonove u kategoriji dostavnih vozila (jumper, doblo, berlingo...itd...itd)"

Kako se čisti EGR ventil ali detaljno!:
http://www.mediafire.com/file/nxgz2frzy0y/How-to

Ja sam imao isti problem bila je kilava kad sam je uzeo ali uradio sam sledeće:

1. Očistio protokomer
2. Očistio MAP senzor na usisnoj grani
3. Očistio usisnu granu, EGR, Usisnu klapnu (SEX)
4. Očistio Turbo, vakum cevčice od turba, katalizator, izduvnu granu
5. Resetovao kompjuter

I sada Alfica leti ko blesava!!!
 
Član
hajdar je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
hahah standardno od hote nek ti neko drugi odvuce auto on nekada zna da se strasno potrudi oko auta,.
a imam ti jednog garaza majstora pa probaj sa njim nalazi se u lukavica 061192051

a kako nije tajna sta je alfi da slucajne ne ispusta zvuke kao da radi na cilindar manje il trokira pri visim obrtajima

Ma druže pali se neka lampisa kao ventil.Našao sam jučer u kljizi alfe INJECTION SYSTEM FAILURE. Kad se ovo sranje upali auto izgubi snagu, pritišći koliko hoćeš nema šanse da ide. Može ona i 100 na sat ali nema snage. Moraš stati ugasit pa upaliti ponovo da krene normalno. Onda čudno radi ali ide. Nakon dan-dva se ugasi lampica i opet nanovo. Moram ti reći jako neugodan osjećaj kad pretičeš recimo kamion, upali se ovo sranje, a auto ti ide u susret a ti u autu voziš djete od 3 godine. E sad zamisli situacije. Da izvineš usro sam se tad!

nije ugodno kad ti se to desi a znas da vozis auto od 210ks ja kad sam svoje auto uzeo ono je islo ali vise je bucalo nego je islo sve sam mu poskidao i ocistio crijeva od interculera ,turbinu egr map maf posto nisam imao dizalice trebala su mi dva dana i dok sam to sve sastavio i opet onda nesto ne sastavis kako treba pa ponovo mogu ti reci drugo auto druga potrosnja drugaciji odaziv na gas svatko ko uzme polovnjaka treba to uraditi jer se to zapusi i zacadi ima kod nas isto ovlasteni sve i 1 kvar su mi rjesili provjeri jos overboost valve on zna zezati a dobar mehanicar ce ti to odma popraviti samo i on je covjek nekad je i on bez ideje pa nezna sto bi moglo biti:cool:
 
Evo sta ja mislim da ti je u pitanju.. Jel ima tvoj auto katalizator DPF diesel particulate filter?

Anyone know how to force a regeneration of the DPF (Diesel particulate filter)??? My car needs one...all clogged up with loss of power at low revs. Got local very good garage to clean out the EDG which has helped. This DPF should regen automatically every 250 -300 miles but mine hasnt done it for 500 miles according to computer analysis. I do 40 miles each way to work so it should be doing it

CLEANING DPF (PARTICULATE FILTER) IN PROGRESS
(only Multijet versions with DPF - amber)


When the ignition key is turned to MAR (ON), the warning light switches on but it must switch off after a few seconds. The warning light comes on constantly to notify the driver that the DPF system needs to eliminate captured pollutants (particulate) by the regeneration process. The warning light does not come on during every DPF regeneration, but only when driving conditions require notification of the driver. To switch the warning light off, the car must stay in motion until regeneration has been completed. The process normally takes about 15 minutes. The optimum conditions to end the process are achieved by keeping the car in motion up to 60 km/h with an engine speed higher than 2,000 rpm. This light coming on is not a car defect and therefore the car does not need to go to the workshop. A specific message will appear on the display when the warning light comes on (for versions/markets, where provided).
 
Član
Tarik_Kadic je napisao(la):
Evo sta ja mislim da ti je u pitanju.. Jel ima tvoj auto katalizator DPF diesel particulate filter?

Anyone know how to force a regeneration of the DPF (Diesel particulate filter)??? My car needs one...all clogged up with loss of power at low revs. Got local very good garage to clean out the EDG which has helped. This DPF should regen automatically every 250 -300 miles but mine hasnt done it for 500 miles according to computer analysis. I do 40 miles each way to work so it should be doing it

CLEANING DPF (PARTICULATE FILTER) IN PROGRESS
(only Multijet versions with DPF - amber)


When the ignition key is turned to MAR (ON), the warning light switches on but it must switch off after a few seconds. The warning light comes on constantly to notify the driver that the DPF system needs to eliminate captured pollutants (particulate) by the regeneration process. The warning light does not come on during every DPF regeneration, but only when driving conditions require notification of the driver. To switch the warning light off, the car must stay in motion until regeneration has been completed. The process normally takes about 15 minutes. The optimum conditions to end the process are achieved by keeping the car in motion up to 60 km/h with an engine speed higher than 2,000 rpm. This light coming on is not a car defect and therefore the car does not need to go to the workshop. A specific message will appear on the display when the warning light comes on (for versions/markets, where provided).

Jutro drug,

Nije kod mene DPF problem. Ovo kažem jer je ispočetka moj majstor samo sumljao na to. Onda je par puta kopčao na dijagnostiku ispuhavo ga nešto, tj. auto se dere ko magarac par minuta i to je to. Ja kao laik gledam kada to radi a ko mene auto ne izbacuje crni dim. Onda sam došao u situaciju da ga kupim jer sam sluđen više tim problemom. Sreća pa nisam se uvalio nekih 2000 KM. Nakon toga kaže meni majstor vozaj pa kad se upali dođi da očitamo grešku. Ja kao lud vozo auto danima i dočekam da se upali. Odem odmah majstoru on prikopča kaže "znam štaje" otvori haubu pipnu dva crijeva i zatvori. Dođi da ti pregledam crijeva i vidjet će mo. Odem ostavim auto 5 dana nešto čistio radio Bog zna šta i eto. Probaj pa se čujemo kaže on. Ja nakon pet dana krenuo na more dođem do bradine kad se ponovo upali lamoica.
 
Član
Stvarno je to sranje jedno da vidis jos tog lika iz Capljine Seada ? ja bi kontaktiro ukazo na problem i trazio njegovo misljenje i dali moze rijesiti problem, mozda glupo pitanje jer znam da nisu neki majstori u ACF dali si njih kontaktiro i sta su ti oni na upit ogovorili .
 
Član
Mirsado je napisao(la):
Stvarno je to sranje jedno da vidis jos tog lika iz Capljine Seada ? ja bi kontaktiro ukazo na problem i trazio njegovo misljenje i dali moze rijesiti problem, mozda glupo pitanje jer znam da nisu neki majstori u ACF dali si njih kontaktiro i sta su ti oni na upit ogovorili .

E vidiš ove ljude nisam zvao jer imam info. od jednog njihovog uposlenika da su to klasični monteri te da ove stvari nisu u stanu riješiti. Također jedan moj prijatelj ima libru koju je odvukao prije dva ipol mjeseca da bi mu rekli da če naručiti neke dizne i da če ga zvati. Momak napravio auto a ovi ga još nikad nisu prozvali.
 
Top