Dizelasi Se Ne Isplate

Dizelasi Se Ne Isplate

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
ja sam davno rekao prije nego sto sam i jettu prodao,diesela vozim,ali vise necu,ni volva nit ista,ako ga mjenjao i kada mjenjao nakon dosta malog iskustva mogu reci da cu opet ili volva il bmw,audi,il ostaviti,a ne prelaziti s konja na magarca;)
 
Početnik
Ja samo znam da je meni dizel isplatan jer prelazim brdo kilometara,ali i bez toga kad skontam da se za cenera navozam i to pravo,a imali smo i istog pasata kao i sat samo 1.8 benzinca,ma dajte ba ljudi,ko kaze da je benzin isplativiji nek se ubije.Doduse da imam love da neznam sta cu snjom za svakodnevne upotrebe bi auto bilo benzinac,no za uzivancije bi naravno bio benzinac,cak sta vise da imam dovoljno love nebi ni razmisljoi o potrosnji tako da bi vozo stalno benzinca.

Zakljucak:po meni se dizel isplati vise od benzinca,no ko ima love o tome nerazmislja.

Ali ko ima benzinca sa plinom naravno to je vec druga prica jer onda benzinac dobija ogromnu prednost.

No onda nezaboravimo da i dizel moze ici na ulje koje bi dobijao dzaba u pekarama i restoranima pa onda opet dizel prelzi u prednost

i onda bla bla idemo daleko,naravno dizel vs benzin i isplativost zavisi od osobe do osobe i to ce uvijek biti tako,zato dzabe mi ovdje nalglabamo i prepiremo se ;)
 
CoL3 je napisao(la):
ja sam davno rekao prije nego sto sam i jettu prodao,diesela vozim,ali vise necu,ni volva nit ista,ako ga mjenjao i kada mjenjao nakon dosta malog iskustva mogu reci da cu opet ili volva il bmw,audi,il ostaviti,a ne prelaziti s konja na magarca;)

auto uzimas ono koje mozes odrzavat sa svojim primanjima a ne kupit skupo auto, qurcit se dok se ne pokvari pa onda se pokrit po usima i gledat hocel stari dat sta para da se popravi :lol::lol::lol:
 
Član
mogul samo jos nesto da kazem

govorite cijelo vrijeme o isplativosti, znaci nemojte odstupati od teme
cijelo vrijeme se govori kako dizel nije ekonomicniji od benzina, a svi koji vozate benzince ganjate plin da ubacite, zasto pitam ja vas:icon_question:
zato sto mozda zelite da smanjite potrosnju, da prodjete sto jeftinije, jel to? il vam mozda ti vasi benzinci idu jos brze na plin:icon_rolleyes:

da napomenem da ovdje ne zelim da umijesam momke koji voze jace benzinske masine, njima skidam kapu, mnogi nemaju plinsku instalaciju i njima je svejeddno koliko trose. Svi vi koji vozite benzinca sa plinom, sve je to na silu, i ako ovako nastavi pitanje je da li cemo vise ikakva auta vozati, bio to dizel ili benzin
ganjat cemo onaj HHO svi redom;)
 
BHT Ovisnik
dragi moj,moj osobni zivot neznas i primanja pa ne petljaj se tu,meni stari ne daje pare ni da ga tocim ni da ga pravim,tko me zna potvrditi ce jer znaju neki cime mi se stari bavi,radi u komunalnom kao fizicki radnik tako da nema on toliko da me gura,u autopraoni radim od 8-og razreda osnovne skole kada god sam slobodan,a zadnje 3 godine sam jedna smjena u skoli,jedna na poslu,jettu sam kupio od svog novca godinu dana prije nego sam polozio,hvala Bogu dao mi pa sam zaradio za bolje auto,"svoje auto";)

@armin
bas zato gonjam benzinca jer je isplatljivi za odrzavati,a moze se ugraditi plin i nista mi se nece promjeniti u odnosu na benzin osim sto cu se voziti jos ekonomicnije ;)
 
Član
@GreenDevil

Ja sam student i vozim Punta Mk2, 1.2 60PS... benz

Gradska prosjek 6,8L.. vozim ga svaki dan, na fax, na kafu i tako to... (Zima 8L)

gorivo me izadje mjesecno 100 do 120 KM... meni isplativo i ne uzimam auto da mi sjedi na parkingu ;)


To sto je neko student nema veze s tim sta vozi ili vozi...i odosmo totalno u OFF... Koliko se sjecam tema je glasila drugacije..

PS. na otvorenom zna bit 4,5L potrosnja... ako ne vjerujes..bujrum naspi pa hajmo ;)
 
CoL3 je napisao(la):
dragi moj,moj osobni zivot neznas i primanja pa ne petljaj se tu,meni stari ne daje pare ni da ga tocim ni da ga pravim,tko me zna potvrditi ce jer znaju neki cime mi se stari bavi,radi u komunalnom kao fizicki radnik tako da nema on toliko da me gura,u autopraoni radim od 8-og razreda osnovne skole kada god sam slobodan,a zadnje 3 godine sam jedna smjena u skoli,jedna na poslu,jettu sam kupio od svog novca godinu dana prije nego sam polozio,hvala Bogu dao mi pa sam zaradio za bolje auto,"svoje auto";)

nisam ja tebe licno naveo, ali ima ih 80% na forumu, meni je stari kupio auto ali ja ga odrzavam i sipam

Nelle_G je napisao(la):
@GreenDevil

Ja sam student i vozim Punta Mk2, 1.2 60PS... benz

Gradska prosjek 6,8L.. vozim ga svaki dan, na fax, na kafu i tako to... (Zima 8L)

gorivo me izadje mjesecno 100 do 120 KM... meni isplativo i ne uzimam auto da mi sjedi na parkingu ;)


To sto je neko student nema veze s tim sta vozi ili vozi...i odosmo totalno u OFF... Koliko se sjecam tema je glasila drugacije..

PS. na otvorenom zna bit 4,5L potrosnja... ako ne vjerujes..bujrum naspi pa hajmo ;)

kad budem u SA cujemo se :lol::lol:
 
BHT Ovisnik
mozda nisi mene naveo,al si mene citirao i tome postu se na mene odnosilo;)
a to znam i ja da ih ima,mnogo mojih prijatelja ima takvih i pun je mostar takvih koji mi se gade,sto su face,a nemaju 2l goriva,ja sam vec rekao da prelazim dosta kilometara dnevno,tako da nisam neki gradski glumac,znam o cemu pricam
 
Ja mislim da je nakon svega ovdje "kriv" gazda dpower, samo zbog bombastičnog naslova "dizelaši se ne isplate" :D :lol:
 
Član
http://www.autoevolution.com/engine/volvo-s40-2000-18i.html @ col3 po farbici je za limuzinu 7l kombinovane...Još jednom ću reći benzin je logičan potez ako je auto jači i za onoga kome su bitne performanse (mada i današnji dizeli su blizu po tome ali nije to to) a reći da je bolje voziti lupam sad G4 1.6 benzin od 100ks nego 1.9 TDI od 100ks je glupost...ne ide ni jedan bog zna kako a razlika u potoršnji itekeko značajna razlika u cijeni polovnjaka vrlo mala...Ovaj tekst su ljudi pisali zbog kupovine novog auta jer tu nekoliko hiljada razlike u cijeni...Što se tiče tih famoznih problema dizela mogu reći da sad imam 3 auta sa TDI motorom jedan je kod mene 16 godina, Golf mi ima skoro 300000 predjenih a i prije sam imao G3 TDI...nikada nisam imao ni jedan od vaših naveenih problema niti kakvih ozbiljnijih kvarova...Otac mi je prije A4 B5 imao vektru 2.0 (1991 godište) i kaže da je razlika u potrošnji drastična...tako da ovde neki pričaju bajke isto kao i onoj temi koliko ste najbrže vozili vaš auto ;)
 
Porschefan je napisao(la):
Ja mislim da je nakon svega ovdje "kriv" gazda dpower, samo zbog bombastičnog naslova "dizelaši se ne isplate" :D :lol:

ja mislim da ga treba BANOVAT jer je zapoceo RAT :lol::lol::lol::lol:
 
BHT Ovisnik
@ darko

al zasto svatko poredi neka stara auta,pogledajte novija,na koja se ova tema i odosni,npr. u VW-a fsi ,tsi i ostali novi benzinski motori;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
@ darko

al zasto svatko poredi neka stara auta,pogledajte novija,na koja se ova tema i odosni,npr. u VW-a fsi ,tsi i ostali novi benzinski motori;)

To si u pravu ;) Al je Stig zapali biće ovde katanac na kraju ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top