Dizel vs benzin vs plin

Dizel vs benzin vs plin

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Do sada sam uvijek vozla benzince ,doduse na dizelu sam ucila voziti..
U BMW-u ima sekvencijalni plin i ne osjeca se nikakva razlika u odnosu na voznju na benzinu...
Dizel me nimalo ne privlaci i mislim da nikada necu kupiti nikakav dozel autic!!!
 
Član
@djulba: al brate dragi, kupis punta jtd za 9500, a benzinca za 7500...jest to...manje si dao...al skontaj da ce ti jtd manje trosit, a opet pri prodaji imas na njemu npr. 1500 vise, nego na benzincu...tako da si dobro dobro ustedio...

@grandmaster: kakve to veze ima kolko je para auto...kod mene je stari uzeo citroena novog, sa HDi motorom, jer bas voli ta medjuubrzanja, uz minimalnu potrosnju...to da bi s benzincem postigo, moras ga u obrtajima drzat, a tad trosi kolko ti bog hoce...tako da, ima smisla kupovina diesela...

@Kemo_T: lako je tebi vozat Touarega, pa pricat, kako mogu ljudi u 1.4 ugradit...
meni kao studentu je itekako tesko sipat u 1.2 motor...jer ne zaradjujem, uzimam od staraca...tako da, nije ti ta na mjestu...
 
Član
od 7-8 svojih auta koje sam imao samo je jedan bio diesel i to siera 2.3D :lol: to je jos davno bilo i nisam se lozio na auta koje je i sta je pod haubom vec mi bilo zanimljivo koje sve polozaje mogu odraditi na zadnjoj klupi

to je inace 2. po redu od ovih sto sam posjedovao, prvi je bio vw golf 1 i nakon toga samo BMW :123: benzinci raznih velicina sa tim da sam dva imao benzin + plin.. jedan kupljen sa ugradjenim plinom a jednom sam ja ugradjivao u Sarajevu.

Dizela vozim i sada, ali sluzbenog.. nebih sebi uzeo dizela jednostavno su mi odbojni.
Benzin i puno kubika, najbolja kombinacija za dobro medjuubrzanje i prestizanje u 2 metra..
 
Član
.ma ide i onaj moj ford fiesta ..jes da ono traktor u obliku auta ....

Bom ja njega ev sad 120 natjerao ,,,,,,,,,,USPJEH

Jes mi se treso kod 90 kmh ali kad sam poceo prelaziti smirio se i eto...fino ide poslije 100 kmh:lol:


Ide i Dizel ......ali ipak B E N Z I N
 
Faya_M5 je napisao(la):
@grandmaster: kakve to veze ima kolko je para auto...kod mene je stari uzeo citroena novog, sa HDi motorom, jer bas voli ta medjuubrzanja, uz minimalnu potrosnju...to da bi s benzincem postigo, moras ga u obrtajima drzat, a tad trosi kolko ti bog hoce...tako da, ima smisla kupovina diesela...


Itekako ima veze koliko je para jer, krasnom Bosnji je AUTO prije svega... Nema veze sto JEDVA skupi za redovne servise, vozi na ljetnim gumama na -10... Guli kredu 5godina, ne zna gdje mu je glava, nema za hljeba...
E upravo zato, TAKVI pricaju da je potrebno da manje trosi...
Na tim medjuubrzanjima, ma kakav da si vozac, benzinac ce ti potrositi 2-3L vise da ga ne znam kako vozis.
Sto je opet, u najmanju ruku smijesno, jer kad das 30-40 000 onda su 30-40ak km na 1000km zanemarive.
Naravno, to je sve ako se vodis mislju da onaj ko ima da da 40 000 za nov auto, onda obicno ne sipa za 10KM, ne gleda da li trosi 7,5 ili 8,5.
Po meni, svaka iole razumna osoba tako razmislja.

Ostatak prednosti/nedostataka benzin/diesel su vec dobro prodiskutovane i cinjenice utvrdjene.
 
Član
GrandMaster je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
@grandmaster: kakve to veze ima kolko je para auto...kod mene je stari uzeo citroena novog, sa HDi motorom, jer bas voli ta medjuubrzanja, uz minimalnu potrosnju...to da bi s benzincem postigo, moras ga u obrtajima drzat, a tad trosi kolko ti bog hoce...tako da, ima smisla kupovina diesela...


Itekako ima veze koliko je para jer, krasnom Bosnji je AUTO prije svega... Nema veze sto JEDVA skupi za redovne servise, vozi na ljetnim gumama na -10... Guli kredu 5godina, ne zna gdje mu je glava, nema za hljeba...
E upravo zato, TAKVI pricaju da je potrebno da manje trosi...
Na tim medjuubrzanjima, ma kakav da si vozac, benzinac ce ti potrositi 2-3L vise da ga ne znam kako vozis.
Sto je opet, u najmanju ruku smijesno, jer kad das 30-40 000 onda su 30-40ak km na 1000km zanemarive.
Naravno, to je sve ako se vodis mislju da onaj ko ima da da 40 000 za nov auto, onda obicno ne sipa za 10KM, ne gleda da li trosi 7,5 ili 8,5.
Po meni, svaka iole razumna osoba tako razmislja.

Ostatak prednosti/nedostataka benzin/diesel su vec dobro prodiskutovane i cinjenice utvrdjene.

pa eto kod mene ne skupi jedva za redovne servise i ne voza na ljetnim gumama...i zna itekako bolje od svakog od nas sta je benzin a sta diesel...tako da ta tvoja prica je suvisna...jednostavno mozel neko VOLJETI turbo-diesela???
ne mozemo svi brate dragi bit isti...
 
Hehe uvijek bila i bit ce diskusija po tom pitanju...Kao profesionalac strasno sam priklonjen dizelima, sto Faya_M5 rece, kao i njegov stari valjda stvar profesionalzima...Vozim dizela, ne zato sto je extra, vec zato sto rijetko kad dokuci 5 litara dizela na 100 KM...Mjesecno prelazim po 2500-3000 KM autom pa tako da mi se strasno isplati...Novi diesel motori su dovedeni do savrsenstva i sad kad bih uzimao novo auto uzeo bih diesela svakako...Kad me hir uhvati uzmem audi-a benzinca potjeram ga, i to je to...No bilo kako bilo, nema potrebe za zustrim raspravama jer jedni vole plavuse, jedni crne, jedni smedje i nikako da se dogovore...Meni je bitno da sto vise kilometara predjem za sto manje novaca, a diesel ili benzin svejedeno...Novac koji protjeras kroz cijev ni Bog dragi ne vrati vise...
 
Početnik
dizel-kamioni,autobusi,gradjevinske masine

plin-za grijanje

benzin-naravno,za automobile
 
Faya_M5 je napisao(la):
GrandMaster je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
@grandmaster: kakve to veze ima kolko je para auto...kod mene je stari uzeo citroena novog, sa HDi motorom, jer bas voli ta medjuubrzanja, uz minimalnu potrosnju...to da bi s benzincem postigo, moras ga u obrtajima drzat, a tad trosi kolko ti bog hoce...tako da, ima smisla kupovina diesela...


Itekako ima veze koliko je para jer, krasnom Bosnji je AUTO prije svega... Nema veze sto JEDVA skupi za redovne servise, vozi na ljetnim gumama na -10... Guli kredu 5godina, ne zna gdje mu je glava, nema za hljeba...
E upravo zato, TAKVI pricaju da je potrebno da manje trosi...
Na tim medjuubrzanjima, ma kakav da si vozac, benzinac ce ti potrositi 2-3L vise da ga ne znam kako vozis.
Sto je opet, u najmanju ruku smijesno, jer kad das 30-40 000 onda su 30-40ak km na 1000km zanemarive.
Naravno, to je sve ako se vodis mislju da onaj ko ima da da 40 000 za nov auto, onda obicno ne sipa za 10KM, ne gleda da li trosi 7,5 ili 8,5.
Po meni, svaka iole razumna osoba tako razmislja.

Ostatak prednosti/nedostataka benzin/diesel su vec dobro prodiskutovane i cinjenice utvrdjene.

pa eto kod mene ne skupi jedva za redovne servise i ne voza na ljetnim gumama...i zna itekako bolje od svakog od nas sta je benzin a sta diesel...tako da ta tvoja prica je suvisna...jednostavno mozel neko VOLJETI turbo-diesela???
ne mozemo svi brate dragi bit isti...

Ja sam jos u prvom komentaru naglasio da se moj koment odnosi na one koji bi da USTEDE 2-3km... a NE na to ko VOLI diesel, ko vise voli da NE salta dok pretice, ko hoce izdrzljiviji motor i sl.
A vecina ljudi (na Balkanu) je takva... (opis: gore, u citatu). I to je to.
 
Član
Kemo_T je napisao(la):
Zamolio bi ovog gore clana sa 3.0 Audijem ,ako moze da mi odprilike kaze koliko je kostala ugradnja plina za njegovo auto .. I moj je V6 pa mislim da ne bi trebalo biti nekih velikig odstupanja cijena...pozz svima..

Sa malim kasnjenjem... Mene je ugradnja izasla 1100e, to je najjeftinije sto se moze naci, a ima onih koji traze i oko 1600e, ali na kraju sve ti je to isto, ja nisam imao problema i jako sam zadovoljan plinom... Mjesecno predjem oko 3000 KM i do sada sam vec isplatio plin...

roki_actros je napisao(la):
...No bilo kako bilo, nema potrebe za zustrim raspravama jer jedni vole plavuse, jedni crne, jedni smedje i nikako da se dogovore...Meni je bitno da sto vise kilometara predjem za sto manje novaca, a diesel ili benzin svejedeno...Novac koji protjeras kroz cijev ni Bog dragi ne vrati vise...

Po ovom sto je tebi bitno izgleda da je tebi vazno samo da ima velike sise, nebitno da li je plava, crna ili smedja? :lol:
I meni je vazno da je motor velik i jak, a da pri tome ne trosi puno...a uz to dobro dodje i neka prsata, ljudi se opamete poslije 20 i neke, pa onda biraju samo plavuse sa velikim sisama.....:lol::lol::lol:
 
Član
Nema tu velike filozofije poznate su mane i prednosti svakog goriva pa ko voli nek izvoli... plin, dizel ili benzin svak po svom gustu i svojim mogucnostima..

ja ono bas ne podnosim dizela i to mi je mana vec odavno, ne kazem da nisu dobri ali ja ih ne volim.. plin mi se pokazao OK i to je to uz benzin imati plin meni ne smeta.

ostale rasprave i babske price koje gorivo je za sta su glupost.. neka neko ko to izjavi procita nesto literature pa da ima sta konkretno reci a ne da prosipa proljev u 3 recenice i misli da je nesto pametno rekao
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top