Dizel vs benzin vs plin

Dizel vs benzin vs plin

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
erol_brcak je napisao(la):
Ma ne bi plin iz principa,kao ni dizel.Ja,licno cu radije isfurati jedan krug kako treba,momacki;) nego se jebavat 5 krugova,to je jednostavno moje misljenje.

I posto smo mi ko neki ljubitelji auta i svega sto ide uz to,dakle i same voznje ne bi trebali razmisljati kao prosjecan korisnik automobila,dakle da gledamo samo ekonomicnost.razumijem ja,kriza je.Ipak ako neko kupuje autu u svrhu prelazanje preko 100 km dnevno onda taj definitivno nek uzima dizela/plin.

I na kraju se sve svodi na to da je dizel ekonomican i da ga bira razum,dok benzin izabire srce (aaah kako sam to sladunjavo,srceparajuci izrekao:D)
JA imam sekvncijalni plin i nevidim razliku u voznji ako ima to je zanemarljivo u odnosu na razliku u cijeni.
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
ma netreba se ni truditi,pola raje ovde je sjelo u babinog TDI i to je vrh,nema bolje,TDI zakon,a nikad nije ni probao nista drugo,a kamoli nesto bolje,
postujem misljenja ljudi koji su probali TDI,HDI,DCI itd itd pa onda kaze probao sam i TDI je najbolje,onda respect,znaci za njegov stil voznje i njegove mogucnosti odgovaranja njemu je najbolje ono sto je on odabrao,ali masa ove djece nije provozala 10 auta,a kamoli posjedovala i onda bacaju neke nigdje veze komentare!

u jednu ruku se slazem sa tobom ovo sto kazes sjeli u jedno auto koje dobiju jednom sedmicno i nema dalje jos se svadzaju al u drugu ruku ima raje s 19-20 godina koji su promjenuli auta i auta od GTI-ja pa nadalje eh sad i ja bi volio da mi je stari kupio neki bjes pa mi ***** puco ko prica vidi sto mu je stari kupio nije zaradio
 
Član
corrado je napisao(la):
TDI

Za sad mi je bolji od svakog benzinca kojeg sam vozio, al opet on ima 110ks a nisam vozio benzinca od preko 100ks (nažalost)
A i na zvuk motora se nemože požalit.. normalno da ga popljuju svi koji gledaju sa strane.. al ko je vozio TDI ili još jače ne prigovara kad "zareže" preko 3k

dodji u zenicu da cujes kako reze atmosferac 2,9L:cool:
mislim,huci:lol:
 
Član
edoze je napisao(la):
corrado je napisao(la):
TDI

Za sad mi je bolji od svakog benzinca kojeg sam vozio, al opet on ima 110ks a nisam vozio benzinca od preko 100ks (nažalost)
A i na zvuk motora se nemože požalit.. normalno da ga popljuju svi koji gledaju sa strane.. al ko je vozio TDI ili još jače ne prigovara kad "zareže" preko 3k

dodji u zenicu da cujes kako reze atmosferac 2,9L:cool:
mislim,huci:lol:

:spam:
 
Član
Hajmo malo ovako:
kakva su misljenja o biciklu sa 18 brzina i 21 brzinu
prednosti mane,potrosnja

:lol:

ocami kad ja svoju osamnesku spucam niz kosevsko brdo ma moze me 21 brzinac u guzove poljubiti
 
Član
al zato 21 brzinac povuce uz brdo stedljiviji je... i manje bucan motor ima... :icon_twisted:
edit: motor = dinama
 
Član
duleprof je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
Ma ne bi plin iz principa,kao ni dizel.Ja,licno cu radije isfurati jedan krug kako treba,momacki;) nego se jebavat 5 krugova,to je jednostavno moje misljenje.

I posto smo mi ko neki ljubitelji auta i svega sto ide uz to,dakle i same voznje ne bi trebali razmisljati kao prosjecan korisnik automobila,dakle da gledamo samo ekonomicnost.razumijem ja,kriza je.Ipak ako neko kupuje autu u svrhu prelazanje preko 100 km dnevno onda taj definitivno nek uzima dizela/plin.

I na kraju se sve svodi na to da je dizel ekonomican i da ga bira razum,dok benzin izabire srce (aaah kako sam to sladunjavo,srceparajuci izrekao:D)
JA imam sekvncijalni plin i nevidim razliku u voznji ako ima to je zanemarljivo u odnosu na razliku u cijeni.
Sto se tice ove teme u potuponosti se slazem sa kolegom iznad,najbolje rijesenje je jaci benzinski motor i sekvencijalni plin.Ja sam skoro uzeo Touarega ,uvezo sam ga iz USA ,Auto trosi 14 litara u gradi 9 na otvorenom i to je relativno puno,zato sam odlucio prvi put kad dodje kuci (posto sam trenutno vani) da ugradim sekvencijalni plin..Velika ustedna u odnosu na benzin neprimjetno smanjene snage...
Ja imam 240 Ks i nek izgubim 20 KS a sigurno necu ,opet mojih 220 ks ce ici od 0 do 100 za 8 sec bez ikakvih problema a da ne govorim o chipu i nekom daljem tunnigu...Vidjao sam dosta ljudi koje imaju 1.6 1.3 1.4 motore i ugradju plin..e to mi je besmisleno jer ti motori i nisu neki potrosaci al o tom potom ,svako ima svoje misljenje ,sto se tice dizela kapu skidam samo Audijevom 3.0 TDI motoru ,sve ostalo je slabo..
Zamolio bi ovog gore clana sa 3.0 Audijem ,ako moze da mi odprilike kaze koliko je kostala ugradnja plina za njegovo auto .. I moj je V6 pa mislim da ne bi trebalo biti nekih velikig odstupanja cijena...pozz svima..
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
ma netreba se ni truditi,pola raje ovde je sjelo u babinog TDI i to je vrh,nema bolje,TDI zakon,a nikad nije ni probao nista drugo,a kamoli nesto bolje,
postujem misljenja ljudi koji su probali TDI,HDI,DCI itd itd pa onda kaze probao sam i TDI je najbolje,onda respect,znaci za njegov stil voznje i njegove mogucnosti odgovaranja njemu je najbolje ono sto je on odabrao,ali masa ove djece nije provozala 10 auta,a kamoli posjedovala i onda bacaju neke nigdje veze komentare!

:cool: eto me lol, nisam provozao 10 auta.. za sad je stalo na 8, jbg previše se bavim autima trebo bi malo ohladit.. premda ni nemam svoje (niti će "tatica" kupit, niti ga tražim, niti imam para jer studiram redovno), a ni njegov nevozim često radi sjebanih zakona


and btw, 18 brzina rules :)
 
Član
ehh ovako ...

Brate plin nikada ...

dizela trenutno vozim ,jarane ide mi na ***** ..niti mogu povuci,hem cadi ,te grijaci ovo ono ...ma goni ga u *****....
A stari benzin voza...millina brate ,povucem brzo ,prestizem lijepo a mogu se popeti uz brdo hehe...

Vozao pezo 307 hdi ...jako mi se svidja , golfV TDI crveno jako auto stvarno nema sta .... Jetta tdi mark V najvise mi se svidjela od dizela .... ipak nijedno nije moglo protiv TATINE MECKE 2.3 ,bmw 528i i audi a4 1.8 T ....sto jest jest benzin ....

Ali i samo noviji turbodizeli ... ostali dizeli jebaji ti to ...ja kad vozim fiestu ljudi prvo kontaju ili je traktor ili auto:lol:
 
Član
edoze je napisao(la):
jel se cuje ono cak-cak:lol:


ma ja cuje se stari ...ajoj ...a pustis ga u leru a ono taka taka taka taka ma traktor pravi ...:lol: a vec kad vozim u 4 brzini puno manje se cuje i sve ....ali otisla mi bosh pumpa ...gubi gas auto ***** mu ... i ovako se trese jarane ...ono kao ispadnes faca jedna ruka na volan a druga na mjenjac ..to moras tako da vidis kako se trese nekad pomislim sam ce se iz brzine izbaciti :lol::lol:
 
nema potrebe raspravljati...

onaj ko je vozio, recimo VW-ov 1.4 TSI, Opelov 1.6T, Audijev 1.8T, Fiatov-LANCIAin 1.4T odnosno bilo koji novi TBenzinac samo ce se nasmijati kad se spomene tdiesel, crdiesel i sl.


ZAISTA ne RAZUMIJEM ljude koji kupe auto 30 000+ (a da ne spominjem one koji kupuju visoku klasu auta) i onda laprdaju kako treba diesel jer manje trosi.

Medjuubrzanja - svaka cast dieselima, i jedino zbog toga (po meni) ih vrijedi uzeti, mada Tbenzinci ih uveliko stizu. Meni zaista nisu bitna ta ubrzanja, jer se ne izivljavam (toliko) i ne rizikujem previse prilikom preticanja.

Prednost diesela je, kazu (generalno) i u izdrzljivosti... ali opet, nemam namjeru voziti auto 500 000km :D, a svaki (nov) benzinac ce izdrzati bez ikakvih radova 200 000...


Ne znam, svakom svoje....

Cesto vozim TDI, posjedujem eto i ovog mrtvaca 1.6 u Golfu, ali 1.2 TBenz u Clio-u je po meni prava stvar...auto ide mutavo, a sa teskom nogom na gasu trosi 8.5L... sto je po meni extra...
 
Isto dosao moj drug taksista na pumpu da sipa gorivo,a radi sa benzincem 1.3,pita ga pumpadzija,kako
to da radis sa benzincem,a pumpadzija ne konta da taj benzinjara trosi manje ili sto kao mecke
e klasa,bembara i ostala auta vece klase sa jakim dizelskim motorima,al stvarno i meni ne ide u glavu
ljudi kupe punta jtd za 9500 km,a punto 1.2 benzin 7500,znaci kupovinom benzinca stedis dvije
milje maraka,a razlika u potrosnji iznosi 2-3 litre...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top