Divljanje "bajkera"

Divljanje "bajkera"

Nazalost,u posljednje vrijeme sve vise se povecava broj nesreca izazvanih motorom..
Vozaci motora veoma cesto svojim divljanjima,preticanjem u krivini,jurcanjem po gradu i nizom drugih postupaka ugrozavaju svoj zivot i zivot drugih ljudi..Evo jedan primjer,u Gradisci je neku noc lik u 2 sata noci,prosao kroz centar grada brzinom od 240 km/h..Na srecu nije bilo povrijedjenih niti nikakvih incidenata..
Da li su bajkeri ljudi koji uzivaju u voznji motorom ili oni koji sjednu na japanca,prilijepe glavu na rezervoar i ko ce brze ko ce bolje? :icon_twisted:
Nemam nista protiv onih koji imaju potrebu za brzinom i adrenalinom ali zna se,staza brate pa vozi koliko zelis,a ne po gradu da se izivljava i da stradaju ne duzni zbog njegovog budalesanja.

Sinoc sam bi ocevidac jedne slicne situacije.Naime,raskrsnica u centru grada koju regulisu semafori..I ide momak na motoru (slabije nesto 125 ccm ili tako nesto,ali nije skuter vec brzinac) i gas gas i hladno prolazi kroz crveno,i nailazi na auto koje je u fazi skretanja u lijevu stranu.I znaci uspio je da ga promasi za nekih 15-20 cm.Decko na motooru nije imao ni kacigu niti bilo kakvu sigurnostnu opremu.Nije bilo nikakve sanse da on stane,da je malo zakasnio zabio bi se u Vectru u desni prednji blatobran i samo bi preletio preko glave..Vjerovatno on sada nebi bio medju zivima..Sta vi mislite o ovome,vasa iskustva sa motociklima,nesrece itd ?
 
Član
Milina gledat strance kad prestižu samo na isprekidanoj liniji. Kultura na nivou. A ovi naši................ :icon_rolleyes:
 
Član
imam jarana koji bas bas divlja i uvijek kazem da ima srece sto nosa glavu na ramenima, vozio sam i kad kad se provozam na motoru, sa skutera upao par puta ali jarane ko ima i malo mozga i ko se boji smrti vozit ce kako treba, bas sinoc gledam neko postavljao 2 klipa kako u hrvatskoj neki vozi naslov kao "situacije" i odem na youtube njegovu stranicu kad klip gasanje on i neki jaran, krivina 180, pravac 250, i to sve magistrala, auta prolaze u susret, jarane najezio sam se gledajuci klip..
 
Član
elmir je napisao(la):
imam jarana koji bas bas divlja i uvijek kazem da ima srece sto nosa glavu na ramenima, vozio sam i kad kad se provozam na motoru, sa skutera upao par puta ali jarane ko ima i malo mozga i ko se boji smrti vozit ce kako treba, bas sinoc gledam neko postavljao 2 klipa kako u hrvatskoj neki vozi naslov kao "situacije" i odem na youtube njegovu stranicu kad klip gasanje on i neki jaran, krivina 180, pravac 250, i to sve magistrala, auta prolaze u susret, jarane najezio sam se gledajuci klip..

ma i ja sam gledao klip , zar nije pametnije otici na stazu i ko ce bolje vrijeme :icon_question:
 
Član
ne paze dovoljno , i kad vidim pojedine mene je strah , iako ima momaka koji uredno voze...ali preticanje u krivini na punoj to samo mogu budale...ali sebe najvise ugrozavaju...po meni su gori divljaci u autima, posebno dizelasima po 50ks i hoce da budu glavni na putu ;)

isti vam je taki ovaj blackprince :D

p.s. sve sam blize da si kupim motor :)
 
Član
Da imamo stazu mozda bi i isli na nju, a ko hoce do Grobnika, treba mu bar 300-400 KM za jednodnevni izlet tamo.

A to je vecini mnogo...

Ja ih nekako razumijem, likovi uzivaju u voznji, a ko god kupi sportski motor, cim ga ode registrovati, znas da ga nije uzeo da ga vozi sporo.
 
Član
Bezobrazniji od vozaca Golfova 2 su jedino ovi sa motorima, ni jedni ni drugi mi nisu dragi...
 
Član
ne moze se nikad generalizovati. budala uvijek bilo i uvijek ce biti u svakom obliku. tako da mislim da je glupo svrstavati sve u isti kos. luduju i na motorima i u truljama od auta, i sa dobrim autima, al ih isto tako ima i normalnih. nadam se samo da ce svi doci pameti prije nego sto bilo ko zagine...
 
Ja nemam nista protiv ljudi koji vole brzinu,trke,adrenalin,jednostavno koji vole da brze voze motor..Ali ponavljam,nek odu na stazu i nek gasaju koliko motori mogu i koliko oni smiju..A ovako svoju glavu ugrozavaju a jos vise sigurnost drugih ucesnika u saobracaju i obicnih ljudi koji su se nasli tu..I da,narocito mi se ne svidjaju oni koji odlgedaju 3-4 filma,napale se,kazu "tatici","tata aj mi kupi motor",tata za 2 dana kupi motor od 1000 kubika i onda ga nakon 15 dana ne moze da prezali jer je svome sinu kupio kartu za smrt..Ako vec gaji ljubav prema 2 tocka,onda fino prvo Tomos Automatic,pa neki skuter,pa 125 ccm i tako postepeno da se malo uci a ne odmah 1000 ccm i jurcaj koliko mozes..Za mene je pravi bajker onaj koji uziva u voznji a ne onaj koji jurca,pretice preko pune itd..
 
BHT Ovisnik
nek oni slobodno gone ako je sportski motor,al nek imaju kulture i ne ugrozavaju druge,nedavno samo mi se stvori pred ocima motor u surpt mene,izleti iza kamiona,da nisam lupio po kocnici ko zna gdje bi bio,isto po gradu,to je vrh nekulture,idem trakom za pravo,on se iz sporedne trake za prestrojavanje stvori kraj mene s lijeve strane,izmaknem mu se da moze proci mazlum,jos kad sam mu svirnuo ili sta li vec napravi se glup pa mi prikoci,pa kako sam pozalio sto sam ga postio,sto ga nisam oborio idiot jedan,a kada sam dogonio iz njeamcke auto,ide 5-6 motora izamene jadranskom magistralom,ljudi-momci uzivaju u voznji,nitko me ne pretice iako mogu,a ovdje veci dio sve kamikaze,pogtovo ovi mlađi po 13-15 godina
 
CoL3 je napisao(la):
nek oni slobodno gone ako je sportski motor,al nek imaju kulture i ne ugrozavaju druge,nedavno samo mi se stvori pred ocima motor u surpt mene,izleti iza kamiona,da nisam lupio po kocnici ko zna gdje bi bio,isto po gradu,to je vrh nekulture,idem trakom za pravo,on se iz sporedne trake za prestrojavanje stvori kraj mene s lijeve strane,izmaknem mu se da moze proci mazlum,jos kad sam mu svirnuo ili sta li vec napravi se glup pa mi prikoci,pa kako sam pozalio sto sam ga postio,sto ga nisam oborio idiot jedan,a kada sam dogonio iz njeamcke auto,ide 5-6 motora izamene jadranskom magistralom,ljudi-momci uzivaju u voznji,nitko me ne pretice iako mogu,a ovdje veci dio sve kamikaze,pogtovo ovi mlađi po 13-15 godina

Pa to ti je ,neka kultura..I to su uglavnom stariji ljudi koji imaju iskustva i koji znaju sta se moze desiti..Moze se uzivati u voznji i da se ne jurca i divlja..A ovi kao sto cole rece "kamikaze" su uglavnom momci koji su skoro polozili i zele da se dokazu..Ne znaju sta moze sve da se desi..Njima bi dobro dosao neki manj pad,bez ikakvih posljedica da se malo opamete i da dodju sebi.. :cool:
 
Početnik
Imao 2-3 kojekakva motora ali nikad preko 650 kubika.Imao cetverotoclasa prije 6 godina bio 650 kubika i par puta pao sreca nista ozbiljno mi nije bilo i zato otad samo lagano sa motorom pogotovo.A imao mi jaran motor 1-2 provozo i otad nikad snjim vise na motor covjek divljo nenormalno a nema ni polozeno za motor nit ista i prvi mu to motor bio_Otad uvijek uzmem motor od njega naspem goriva i provozam se koji krug sam sebe lagano i to ej to.Ali sjest vise sa nekim,NIKAD,jer ako njega briga zaboli za njegov zivot nek sam vozi jer ja svoju mladost i zivot volim . ;)
 
Član
najgora su ova djeca, piculadija, po gradu sa skutercicima i ovi malo stariji "mangupi", ne zna se tko je gori... ima izuzetaka, te pravih vozaca koji u tome bas uzivajuali rijetki su,

mislim da je vise ovih sto samo srljaju, motor se uzima radi pokazivanja, da proleti pored kafane sto brze, pa sljedeci krug se uparkirava, da moze usao bi sa njim u kafanu...

al ovi srednjoskolci na skuterima, organski ih ne mogu, posebno nakon sto me jedan zakacio, on lafo mangup, jos ih dvoje na skuteru.. pretice u sred grada kamion koji ide 48km/h, a on na skuteru 51km/h i kapak... jos se uspanici i direkt na mene., nekom srecom nije nikom nista bilo, a ni autu... moja reakcija jeste dobro; jesu, a dalje necu o tome, kad sam popizdio i uhvatio skakat po skuteru... da je meni jos nesto udubio, pa gorio bi na sred bulevara :icon_mad: ... ni kacige, ni vozacke, nit je legalan skuter, pretice na punoj u sred grada, dvoje ih na skuteru... nit iceg ima...
 
Bravo Limpi :cool: Dobro si reko,danas se motor kupuje radi pokazivanja i frajerisanja..Nikakve veze sa uzivanjem u voznji..Cast izuzetcima ..

______________________________________________________________________________________________________

Neki dan gledam momka..Motor men' se cini Yamaha FZR 1000,ni kacige,ni jakne,a o rukavicama i cizmama da ne pricamo..Kisa taj dan pala i klizav asfalt..I ide brajo,natuko suncane naocale i samo na jednom pun gas,kako on to uradi samo zadnji kraj zanese u desnu stranu i hopaa na parking..Stao on,gleda sta se deslio,ni njemu nije jasno,sta bi odjednom..gleda motor nista..hvala Bogu njemu nista..Ima ovde kod nas tih slucajeva hi-haj :D
 
Top